Czy zabiegi laserowe są skuteczne? Laserowe odmłodzenie, czyli technologia w służbie pięknu



Medycyna estetyczna wiele zawdzięcza laserom – szerokie spektrum zastosowania i ryzyko powikłań zmniejszone do minimum sprawiły, że tego typu zabiegi cieszą się popularnością zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów. Czy jednak lasery faktycznie są skuteczne i kiedy warto po nie sięgnąć?

 

Laser (Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation) to urządzenie wytwarzające i wzmacniające wiązkę promieniowania elektromagnetycznego. Większość zabiegów laserowych polega na celowym, kontrolowanym uszkodzeniu tkanek, które następnie regenerują się. Obszary sąsiadujące z miejscem poddanym zabiegowi pozostają nienaruszone. W zależności od długości fal lasery stosowane są w wielu terapiach.

Laser na różne problemy

W medycynie estetycznej lasery znalazły wiele zastosowań – leczy się nimi trądzik, zmniejsza blizny (również te pooperacyjne), likwiduje popękane naczynka, przebarwienia, trwale usuwa zbędne owłosienie, znamiona, rozstępy i tatuaże.

W ostatnich latach na popularności zyskały szczególnie zabiegi anti-aging z wykorzystaniem lasera. Pozwalają one przywrócić skórze gęstość, napinają ją i ujędrniają. Dużą przewagą lasera nad innymi zabiegami odmładzającymi, zarówno z zakresu medycyny estetycznej, jak i chirurgii plastycznej, jest minimalne ryzyko wystąpienia powikłań, krótki okres rekonwalescencji i widoczny, ale naturalny rezultat.




Odmładzanie twarzy

Zalety zabiegów laserowych są szczególnie ważne w przypadku redukcji problemów skóry twarzy. Obecnie, dzięki najnowszym technologiom, możliwe jest uzyskanie efektu liftingu i uzupełnienia objętości twarzy bez konieczności poddania się operacji czy zastosowania wypełniaczy.

Wysoka skuteczność i efektywność możliwa jest dzięki łączeniu kilku terapii – np. zabieg Fotona 4D, czyli laserowy lifting twarzy, nagrodzony w tym roku Perłą Dermatologii Estetycznej (nagroda Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologii Estetycznej), łączy w sobie aż cztery procedury zabiegowe: EndoLifting®, FRAC3®, PIANO® i SupErfacial™.

-Połączenie tych technologii pozwala już po pierwszym zabiegu uzyskać efekty widocznie odmładzające wygląd twarzy: wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, ujędrnienie skóry, redukcję zmarszczek, zmniejszenie widoczności porów, rozjaśnienie przebarwień i wyrównanie struktury skóry – wyjaśnia dr Patrycja Lenkiewicz-Majewska z dr Majewska Gabinet Medycyny Estetycznej z Lubania.

Efekty nie zawsze od zaraz

W większości innych terapii laserowych, aby uzyskać oczekiwany rezultat, należy jednak kilkukrotnie powtórzyć zabieg. Zazwyczaj też należy uzbroić się w cierpliwość, bo ostateczny rezultat widoczny jest dopiero po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Dzieje się tak dlatego, że po zabiegu laserowym włókna kolagenowe odbudowują się jeszcze długo po tym, jak ze skóry znikną zaczerwienienia czy strupki. To zresztą gwarancja długiego efektu takiej terapii.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ