Medycyna chińska – leczenie ziołami.Medycyna chińska to między innymi leczenie różnego rodzaju ziołami kóre posiadają duże właściwości lecznicze, znane od tysięcy lat w medycynie chińskiej. Specjaliści od medycyny chińskiej dobieraja indywidualnie do potrzeb pacjenta mieszanki ziół.

Trzeba jednak pamiętac aby nie kupowac z niewiadomych i nieznanych nam źródeł ziół, ponieważ  dostępne na naszym rynku zioła chińskie rzadko mają właściwości lecznicze, i zamiast nam pomagac mogą wywołac groźne efekty uboczne. Dlatego zaleca się korzystanie z doradztwa specjalistów od medycyny chińskiej i kupowania ziół ze sprawdzonego źródła. 

modanaurode.pl - preparaty stosowane w medycynie chinskiej
modanaurode.pl - medycyna chinska Korzen Arcydziegla- Angelica pubesces
modanaurode.pl - medycyna chinska Piwonia - Paeonia Lactiflora
modanaurode.pl - medycyna chinska Lukrecja - Glycyrrhiza Uralensis
modanaurode.pl - medycyna chinska Rdest wielokwiatowy - Polygonum multiflorum
modanaurode.pl - medycyna chinska Magnolia - Magnolia Liliiflora
modanaurode.pl - medycyna chinska SHI LIN TONG PIAN
modanaurode.pl - medycyna chinska Mandarynka - Cirtus Reticulata
modanaurode.pl - medycyna chinska SHUANG LIAO HOU FENG SAN
modanaurode.pl - medycyna chinska NIU HUANG JI DU PIAN
modanaurode.pl - medycyna chinska Traganek - Astragalus Membranaceus
modanaurode.pl - medycyna chinska Olej Sezamowy - Sesamum Indicum
modanaurode.pl - medycyna chinska THU ZHUNG FENG SHI WAN
modanaurode.pl - medycyna chinska Ostryz Długi - Curcuma Longa
modanaurode.pl - medycyna chinska Żeń-Szeń - Panax GinSeng
modanaurode.pl - medycyna chinska Pestki Moreli - Prunus Armenica
modanaurode.pl - medycyna chinska XIANG SHA LIOU JUN WANmodanaurode.pl - medycyna chinska Korzen Arcydziegla- Angelica pubesces

Właściwości i działanie:

Arcydzięgiel jest ziołem aromatycznym o grubych błyszczących rozgałęzieniach. W chińskiej medycynie stosowany jest jako środek przeciwbólowy. Leki zawierające korzeń arcydziegla stosuje się do złagodzenia uczucia bólu i drętwienia w stawach i mięśniach, szczególnie w dolnej połowie ciała, związanych z zimna wilgotną pogodą. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyncze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Korzeń arcydzięgla jest dostępny w aptekach chińskich i w niektórych sklepach ze zdrową żywnością.

Mieszanki:

Korzeń arcydziegla z dzikim imbirem chińskim i korzeniem goryczki należy stosowac w leczeniu bólu i drętwienia karku, pleców i nóg. W połączeniu z łodygą efedry- w bólach występujących w przeziębieniu i grypie.

Ostrzeżenie:

Nie należy stosowac korzenia arcydziegla w przypadku objawów określanych w medycynie chińskiej jako objawy gorąca, np. gorączka bez dreszczy, pragnienie, przyśpieszone tętno.

Zastosowanie:

Ostre i przewlekłe bóle krzyża i nóg, nasilające się podczas wilgotnej i chłodnej pogody, bóle głowy i zębów związane ze zmianą pogody.

modanaurode.pl - medycyna chinska Lukrecja - Glycyrrhiza Uralensis

Właściwości i działanie:

Korzeń lukrecji stosuje się często w celu nadania smaku mieszankom ziołowym, ale on sam ma rów nież ważne właściwości lecznicze. Zielarze chińscy przepisują go w leczeniu kilku dolegliwości trawiennych i żołądkowych oraz w przypadku kaszlu i przeziębieniach. Lukrecja uważana jest za środek przeciwzapalny, użyteczny w leczeniu chorób skóry, przepisuje się ja rów nież w leczeniu wrzodów. Specjaliści podejrzewają także iż lukrecja może zapobiegac próchnicy i chorobom dziąseł.

Preparaty:

Lukrecja uralska to dostępny na wagę albo w kombinacji z innymi ziołami w postaci tabletek w aptekach chińskich.

Mieszanki:

Lukrecje mieszam y z łodygą efedry i nasionami moreli, stoswac w leczeniu kataru i kaszlu. W połączeniu z kwiatem suchodrzewu japońskiego jako lek na wysypki i tradzik.

Ostrzeżenie:

Lukrecja stosowana w dużych ilościach przez dłuższy czas może zaburzac równowagę elektrolitów ustroju, co prowadzi do nadciśnienia i obrzęku. Osoby z nadciśnieniem oraz kobiety w ciąży powinny unikac leku lukrecji.

Zastosowanie:

Kaszel, choroby dziąseł i bóle gardła, astma, i świszczący oddech, karbunkuły i wrzody.

modanaurode.pl - medycyna chinska Magnolia - Magnolia Liliiflora

Właściwości i działanie:

Lekarze chińscy zalecają magnolię w stanach związanych z obrzękiem powodującym niedrożnośc nosa i zatok. W warunkach doświadczalnych naukowcy udowodnili, że kwiat magnolii hamuje rozwój wielu grzybów obecnych na skórze. Najskuteczniejszym lekiem są pączki magnolii zielone i wysuszone, bez łodygi. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Kwiaty magnolii można łączyc z XANTHIUM ANGELICA DAHURICA, miętą do leczenia chorób z towarzyszącym obrzękiem i uczuciem zatkanego nosa, bólami głowy pochodzenia zatokowego.

Ostrzeżenie:

Przedawkowanie może spowodowac zawroty głowy i zaczerwienieni oczu.

Zastosowanie:

Obrzęki i zatkanie nosa, katar, bóle głowy wywołane zapaleniem zatok oraz inne choroby zatok obocznych nosa.

modanaurode.pl - medycyna chinska Mandarynka - Cirtus Reticulata

Właściwości i działanie:

Mandarynkę przepisuje się w leczeniu dolegliwości związanych z trawieniem. Specjaliści medycyny chińskiej uważają, że lepsza jest zestarzałą skórka, a jej chińską nazwę CHEN-PI, można tłumaczyc jako „sędziwa skórka”. Mieszankę zestarzałej skórki mandarynki i lukrecji stosowano w leczeniu zapalenia sutka. Zielarza wykorzystują czerwoną częśc skórki mandarynki w celu kontrolowania wymiotów i odbijania się. Chińscy specjaliści przepisują tez młoda skórkę mandarynki, czyli zieloną w leczeniu bólu piersi i boku oraz bólów przepuklinowyh.

Preparaty:

Skórka mandarynki jest dostępna zarówno w każdej aptece chińskiej, jak i w sklepach ze zdrową żywnością. Można ją też dostac w postaci pigułek.

Mieszanki:

Skórkę mandarynki w połączeniu z żeń-szeniem właściwym stosowac jako środek pobudzający trawienie. Zielarze chińscy przepisują mieszankę skórki mandarynki, dojrzałej pomarańczy gorzkiej i AUCKLANDIA w leczeniu wzdęc, likwidowaniu uczucia pełności i bólu brzucha.

Ostrzeżenia:

Nie wolno stosowac tego zioła w przypadku suchego kaszlu albo nadmiernie czerwonego języka anio w przypadku odpluwania krwią.

Zastosowanie i działanie:

Niestrawnośc, gazy, wrażenie obrzęku, wzdęcia albo pełności brzucha, odkrztuszanie wydzieliny.

modanaurode.pl - medycyna chinska NIU HUANG JI DU PIAN

Właściwości i działanie:

Bezoarowe tabletki odtruwające stosuję się w leczeniu ostrych stanów zapalnych, zapalenie gardła, ból ucha, wrzody jamy ustnej. Czasami używane są w przypadki czyraków i innych infekcji skórnych. Zioła zawarte w bezoarowych tabletkach odtruwających pomagają organizmowi pozbyc się stanu zapalnego. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Specyfik NIU HUANG JI DU PIAN jest często dostępny w postaci pigułek w  aptekach chińskich i sklepach z orientalna żywnością.

Ostrzeżenia:

Nie wolno stosowac bezoarowych tabletek odtruwających w okresie ciąży ani w przypadków luźnych  stolców czy biegunki. Zażywac tylko przy ostrych schorzeniach kiedy występuje stan zapalny.

Zastosowanie:

Ból gardła, wrzody języka lub jamy ustnej, ból zęba, zapalenie migdałków lub gardła z gorączką, ból ucha z gorączką, zapalenie spojówek, wrzody karbunkuły i czyraki.

modanaurode.pl - medycyna chinska Olej Sezamowy - Sesamum Indicum

Właściwości i działanie:

Specjaliści medycyny chińskiej często przepisują ten olej, zwany niekiedy HU-MA-YOU, w przypadku zaparc. Stosuja tez nasiona sezamowe jako środek przeczyszczający.  Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Nasiona lub olej sezamowy jest często dostępne w  aptekach chińskich i sklepach z orientalna żywnością.  Moza nasiona dostac też w postaci tabletek. Wypicie wieczorem 1 łyżeczki oleju sezamowego uważa się za skuteczny środek przeciwko zaparciu.

Ostrzeżenia:

Nie wolno stosowac tego środka w przypadku biegunki.

Zastosowanie:

Zaparcia, zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, zawroty głowy, rekonwalescencja po poważnej chorobie.

modanaurode.pl - medycyna chinska Ostryz Długi - Curcuma Longa

Właściwości i działanie:

Korzeń ostryżu długiego, inaczej kurkumy od tysiącleci stanowi składnik hinduskich przypraw typu Curry. Ma on tez właściwości lecznicze. W hinduskiej medycynie ajurwedy stosuje się go aby wspomóc trawienie. Jeden z jego aktywnych składników,  kurkumina, pobudza wydzielanie żółci, która rozkłada tłuszcze. Kurkumina też jest czynnikiem przeciwzapalnym, uśmierza bóle artretyczne. Kurkuma zawiera olejek lotny, działający jako zewnętrzny antybiotyk, zapobiegający zakażeniom bakteryjnym ran. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Kurkuma jest dostępna jako sproszkowany korzeń, kapsułki albo ekstrakt płynny.

Mieszanki:

W przypadku bólu barku zmieszac kurkumę z kora cynamonowca wonnego i tragankiem. Skórcze miesiączkowe i bóle poporodowe uśmierzac kurkumą zmieszaną z kora cynamonowca. W przypadku nieregularnych miesiączek połączyc kurkumę z DONG QUAI.

Otrzeżenia:

Kobiety w ciąży, przed zastosowaniem kurkumy powinna skontaktowac się z zielarzem. Kobiety planujące zajście w ciąże albo mające w przeszłości problemy z zapłodnieniem powinny skontaktowac się przed zastosowaniem kurkumy ze specjalista. Niektóre wyniki badan na zwierzętach wykazują, iż kurkuma zmniejsza płodnośc. W przypadku zaburzeń  krzepnięcia krwi przed użyciem skontaktowac się ze specjalistą ponieważ kurkuma może działac przeciwzakrzepliwie.

Zastosowanie:

Ból barku, bolesne miesiączkowanie, bóle poporodowe, nieregularne miesiączki.

modanaurode.pl - medycyna chinska Pestki Moreli - Prunus Armenica

Właściwości i działanie:

Specjaliści medycyny chińskiej często stosują pestki moreli w leczeniu chorób oskrzeli. Uważa się że mają działanie wykrztuśne, ułatwiające odklejanie się śluzu zalegającego w drzewie oskrzelowym, jak również hamują napady kaszlu. Pestki moreli można również stosowac jako środek przeczyszczajacy. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Pestka moreli  jest dostępna w aptekach chiński i sklepach ze zdrową żywnością. Można też nabyc odwar sprzedawany w postaci syropu na kaszel.

Mieszanki:

Specjaliści medycyny chińskiej zalecają leczenie suchego kaszlu, pestkami moreli w połączeniu z liścmi morwy białej.

Ostrzeżenia:

Pestki moreli należy stosowac z zachowaniem ostrożności, ponieważ zawierają związki trujące. Składniki pestek moreli ulegają w organizmie rozkładowi na kilka substancji, między innymi , powstaje bardzo toksyczny dla organizmu kwas pruski, czyli cyjanek.

Zastosowanie:

Kaszel, świszczący oddech, zapalenie oskrzeli lub rozedma płuc, astma oskrzelowa, zaparcia.

modanaurode.pl - medycyna chinska Piwonia - Paeonia Lactiflora

Właściwości i działanie:

Korzeń białej piwonii stosowany jest powszechnie w medycynie chińskiej. Zielarze chińscy zalecaja go często w leczeniu problemów menstruacyjnych. Korzeń białej piwonii pomaga usunąc drgawki i ból kurczowy oraz złagodzic drażliwośc. Jeśli ktoś poci się obficie lub traci płyny ustrojowe środek ten może zapobiec odwodnieniu i osłabieniu. Korzenie dobrej kości są grube, mocne, proste i niepopękane. Specjalista medycyny chińskiej podchodzi do pacjentów holistycznie, komponując leki tak aby leczyły zarówno organizm i określone jego części. Pojedyńcze zioła bądź ich mieszanki stosuje się w profilaktyce i zwalczaniu chorób powstających jak się uważa, wskutek zaburzeń przepływu przez ciało krwi oraz energii CHI lub QI, lub tez z powodu braku równowagi komplementarnych czynników JIN i JANG.

Preparaty:

Korzeń białej piwonii  dostępny jest w postaci suszonej w aptekach chińskich oraz w kombinacjach w postaci kapsułek.

Mieszanki:

Piwonię z ciborą i CORYDALIS stosowac w leczeniu około miesiączkowych bólów brzucha. Piwonię z korzeniem lukrecji używać w leczeniu skurczów łydki. Piwonia z przewierceniem chińskim to środek wykorzystywany w leczeniu bólów klatki piersiowej.

Ostrzeżenia:

Zachowac ostrożność w stosowaniu piwonii w przypadku biegunki, z nie strawionymi resztkami pokarmu albo w przypadku marznięcia i bardzo bladego języka.

Zastosowanie:

Bolesne lub nieregularne miesiączkowanie, zespół napięcia przedmiesiączkowego, drażliwośc, skurczowe bóle kończyn lub brzucha, biegunka, osłabienie w nadmiernym poceniu lub utracie płynów.

modanaurode.pl - medycyna chinska Rdest wielokwiatowy - Polygonum multiflorum

Właściwości i działanie:

Korzeń rdestu wielokwiatowego przepisuje się w leczeniu wielu schorzeń, obejmujących takie dolegliwości jak: oznaki przedwczesnego starzenia się, objawy malarii. W badaniach In vitro stwierdza się że zioło to może działac jak antybiotyk. Korzeń rdestu jest zwykle ciężki, duży i czerwonawo-brązowy.

Preparaty:

Rdest wielokwiatowy dostępny jest w aptekach chińskich oraz w niektórych sklepach ze zdrowa żywnością. Można go tez nabyc w postaci pigułek.

Mieszanki:

Rdest w połączeniu z owocem kolcowoju, owocem PSORALEA i kanianką przepisuje się w leczeniu obolałych kolan i pleców, zawrotów głowy i przedwczesnego starzenia się. Preparat zwierający rdest, trędownik i owoc forsycji należy stosowac w leczeniu niektórych postaci gruźlicy, ropni i obrzeków.

Otrzeżenia:

Specjaliści nie przepisują tego zioła pacjentom, u których występuje flegma lub biegunka.

Zastosowanie:

Zawroty głowy nieostre widzenie, przewlekłe zmęczenie, bezsennośc, przedwczesne siwienie, polucje, upławy, karbunkuły, wrzody, ropnie, niektóre postaci gruźlicy, wole i guzki szyi, zaparcie, ból kolan i pleców.

modanaurode.pl - medycyna chinska SHI LIN TONG PIAN

Właściwości i działanie:

SHI LIN TONG PIAN stosuje się w celu usunięcia blokad powstrzymujących oddawanie moczu. Specjaliści przepisują zwykle ten środek, kiedy oddawanie moczu jest częste, skąpe i bolesne. Zioło zawarte w pigułkach może pomagac w łatwiejszym wydalaniu, niewielkich kamieni. SHI LIN TONG PIAN stosowano rzeczywiście w leczeniu niektórych kamieni żółciowych i nerkowych.

Preparaty:

SHI LIN TONG PIAN dostępny jest w postaci pigułek w wielu aptekach chiońskich i sklepach z orientalna żywnością.

Zastosowanie:

Częste i skąpe oddawanie moczu, kamienie nerkowe lub żółciowe-małe, zakażenie układu moczowego, choroby nerek i wątroby z obrzękiem.

modanaurode.pl - medycyna chinska ziola oraz ich wlasciwosci lecznicze
modanaurode.pl - medycyna chinska SHUANG LIAO HOU FENG SAN

Właściwości i działanie:

Pierwszorzędny proszek od bólu gardła, to chińska mieszanka ziołowa, stosowana miejscowo, w przypadkach bólów w obrębie jamy ustnej, w tym bólu gardła, wrzodach jamy ustnej, bólu zęba, bólu dziąseł. Mieszanka występuje w postaci proszku w aerozolu. Pod kierunkiem specjalisty można ją aplikowac do nosa lub uszu, w leczeniu infekcji zatok czy uszu. Łagodzi ona dolegliwości i sprzyja gojeniu się czyraków i pęcherzy.

Preparaty:

Mieszanka SHUANG LIAO HOU FENG SAN dostępna jest w postaci proszku w aerozolu. Dostępna w aptekach chińskich i sklepach z orientalna żywnościa.

Ostrzeżenia:

Nie wolno stosowac dłużej niż tydzień.

Zastosowania:

Ból gardła i zapalenie migdałków, różne wrzody jamy ustnej, ból zęba lub dziąseł, zakażenie zatok, karbunkuły, czyraki, pęcherze skórne.

modanaurode.pl - medycyna chinska Traganek - Astragalus Membranaceus

Właściwości I działanie:

Traganek jest rośliną zielną o płorzacych się korzeniach i blado-żółtych kwiatach. Stosowano go od wieków w leczeniu chorób przez wzmożenie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu. Właściwości  Traganka, potwierdzono podczas badań wpływu na układ odpornościowy chorych na raka, przechodzących chemio i radio terapie. Wyniki tych badan choc nie rozstrzygające, sugerują, że traganek korzystnie wpływa na organizm pacjenta z nowotworem.

Preparaty:

Traganek dostępny jest w postaci herbaty, wyciągu, kapsułek i suszonego korzenia.

Mieszanki:

W leczeniu spontanicznego pocenia się traganek zmieszac z żeń-szeniem właściwym. W celu pobudzenia układu odpornościowego, połączyc z SILER. Zaburzenia krwi leczyc mieszanką traganka i DONG QUAI. Traganek z korzeniem rzewienia oraz przewiercenia chińskiego ma leczyc choroby macicy.

Ostrzeżenia:

Kobiety ciężarne, powinny przed zastosowaniem leku skontaktowac się z lekarzem.

Zastosowanie:

Ogólne osłabienie i zmęczenie, brak łaknienia, nadmierne pocenie się, biegunka, zaburzenia obrazu krwi lub niedkorwostośc w wyniku krwawienia.

modanaurode.pl - medycyna chinska THU ZHUNG FENG SHI WAN

Właściwości i działanie:

THU ZHUNG FENG WAN jest mieszanka stosowana w leczeniu bólów mięsni I bólów w dolen j połowie ciała, a także bólów stawów lub krzyża, zwłaszcza występujacych podczas zmian pogody. Wykorzystuje się je w leczeniu rwy kulszowej, a nawet dny. Zioła wchodzące w skład preparatu wzmacniają ścięgna i kości, pobudzają krążenie i likwidują ból.

Preparaty

THU ZHUNG FENG WAN mieszanka dostepna jest w postaci pigułek, w wielu aptekach chińskich I sklepach z orientalną żywnością.

Ostrzeżenia:

Specyfiku THU ZHUNG FENG WAN nie wolno stosowac w okresie ciąży ani w przypadku bólów spowodowanych przeziębieniem czy grypą.

Zastosowanie:

Bóle krzyża i stawów, nasilające się przy zmianach pogody, wędrujące bóle stawów, rwa kulszowa, dna moczanowa.

modanaurode.pl - medycyna chinska Żeń-Szeń - Panax GinSeng

Właściwości i działanie:

Żeń-Szeń jest powszechnie cenioną rośliną leczniczą zarówno przez zielarzy jak i specjalistów medycyny chińskiej. Właściwości lecznicze zawdzięcza obecności Panaksozydów, uśmierzających dolegliwości żołądkowe i stymulujących życiowo ważne narządy. Żeń-Szeń stosowany jest w stanach osłabienia, zmęczenia, szczególnie jeśli wynikają one z powodu długotrwałej choroby przebiegającej z gorączką. Zalecany jest w chorobach przewlekłych, gruźlicy, przewlekłym kaszlu, i jako lek pomocniczy w AIDS.

Preparaty:

Żeń-Szeń  jest dostępny w postaci Świerzego lub suszonego korzenia, sproszkowanej, kapsułek, tabletek, gotowej herbaty, mrożonej i cukierków.

Ostrzeżenia:

Bez zgody specjalisty nie wolno stosowac Żeń-Szenia w leceniu dzieci.

modanaurode.pl - medycyna chinska XIANG SHA LIOU JUN WAN

Właściwości i działanie:

XIANG SHA LIOU JUN WAN stosuje się w leczeniu dolegliwości trawiennych, objawiających się często wzdęciem, odbijaniem, zgagą, nudnościami, biegunką i częstym zmęczeniem. Środek ten można też stosowac w leczeniu ostrego zapalenia żołądka. Specjaliści medycyny chińskiej, uważają że zioła wchodzące w skład tabletek, wzmacniają układ trawienny i wspomagają jego działanie.

Preparaty:

Mieszanka XIANG SHA LIOU JUN WAN dostepna jest w postaci pigułek w wielu aptekach chińskich oraz sklepach z orientalna żywnością.

Zastosowanie:

Niestrawnośc, zgaga, ból żołądka, nudności, biegunka lub luźne stolce, ostre lub przewlekłe zapalenie żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.

Źródło dyskomfortu i wyzwanie estetyczne. Sprawdzone sposoby na trądzik

Trądzik oraz inne niedoskonałości skórne to nie tylko problem estetyczny, ale również źródło dyskomfortu, a nawet obniżenia samooceny i zmniejszenia…
CZYTAJ

Składnik, który wspiera foto protekcję-Super-moc kwasu ferulowego

Kwas ferulowy to substancja o wielu właściwościach. Działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała objawom starzenia, zwalcza przebarwienia i… pochłania pewien zakres promieni UV,…
CZYTAJ

5 naturalnych sposobów na zdrowe i piękne włosy

Mieć zdrowe i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet, niestety nie każda z nas dostała taki prezent od matki natury.…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20% kobiet i 40% mężczyzn nie zdaje sobie z…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków! Niestety leczy się tylko 1/3 z nich. Nadciśnienie…
CZYTAJ

Jak spowolnić wskazówki zegara? Duet: ceramidy i peptydy dla odmłodzenia skóry

Jednym z najważniejszych wyzwań dla skóry o każdej porze roku zdecydowanie jest zapobieganie objawom upływającego czasu. Kosmetolodzy podkreślają, że kluczowa…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym – ale czy na pewno? Mimo że sytuacja…
CZYTAJ

Witamy wiosenną symfonię smaków

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia, przynosząc ze sobą świeżość, kolorowe pejzaże i bogactwo aromatów. To idealny…
CZYTAJ

Siekane kotleciki z kurczaka z kolorowym ryżem

Siekane kotleciki z kurczaka mają złocisty kolor, są chrupiące i pełne wartościowych dodatków, np. w postaci marchewki czy cukinii. Podane…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób wpływających zarówno na długość naszego życia, jak i…
CZYTAJ

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

ZDROWIE

VIEW ALL

Nadciśnienie tętnicze – cichy zabójca Twojego mózgu i serca. Ta choroba zwiększa ryzyko wystąpienia udaru aż czterokrotnie!

Blisko 1/3 dorosłych Polaków choruje na nadciśnienie tętnicze, przy czym ponad 20%…
CZYTAJ

5 faktów o nadciśnieniu, które powinien znać każdy Polak

Nadciśnienie tętnicze to podstępna choroba, która dotyka już ponad 11 milionów Polaków!…
CZYTAJ

„Prawdziwy mężczyzna”, czyli jaki?

Prawdziwy mężczyzna nie płacze, dominuje, ma przyzwolenie na bycie bezwzględnym i agresywnym…
CZYTAJ

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

Nadciśnienie tętnicze jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych czynników zwiększających ryzyko wielu chorób…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ