Magnetoterapia- naturalna terapia, leczenie polem magnetycznym



Magnetyczne właściwości skał wykorzystywano już w starożytności. Leczenie za pomocą pola magnetycznego skał nie tylko działa powierzchownie ale też dogłębnie. Pole magnetyczne w tego typu metodzie zostało ponad 100 lat temu opatentowane przez Jamesa Clerka Maxwella. Pole magnetyczne pobudza włókna nerwowe, angiogenezy czyli wzrost naczyń włosowatych.

Magnetoterapia i o co w tym chodzi?:

Magnetoterapia wchodzi w skład medycyny fizykalnej – fizjoterapii. Polega na wykorzystaniu czynnika fizycznego, czyli pola magnetycznego. Hipokrates twierdził, iż największe działanie lecznicze ma siła magnetyczna. Początki magnetoterapii sięgają czasów egipskich. Sama Kleopatra używała magnesów, aby w ten sposób przedłużyc młodośc. Natomiast w Chinach ze skał wydobywano substancję magnetyczną… zwaną kamieniem zdrowotnym.

Magnetoterapia stosowana jest w leczeniu chorób reumatycznych, urazów, chorób dermatologicznych, chorób dróg oddechowych, chorób układu krażenia, dolegliwości natury psychicznej czyli depresja, nadpobudliwośc, nerwica oraz choroby ginekologiczne.kłopoty ze wzrokiem, bóle pleców, bóle głowy, wysokie ciśnienie, artrozy, reumatyzm, bezsennośc, bóle miesiączkowe, tarczyca, migrena, złamania kości, blizny.



Wiadomo iż promienie przenikają przez nasze ciało. A dlatego ponieważ  w 70 procentach składamy się z wody, która nie blokuje przepływu fal magnetycznych, można łatwo posługiwac się polami, i doprowadzić do oczekiwanych zmian w organizmie. Przy zakłóceniach pola magnetycznego zaburzeniom ulegają  procesy wewnątrzkomórkowe. Udowodniono iż jesteśmy bezpośrednio uzależnieni od wpływu Ziemi. Stwierdzono, że promieniowanie ujemnego bieguna północnego pobudza procesy metaboliczne zachodzące w naszym organizmie, a promieniowanie dodatniego bieguna południowego obniża odporność, blokuje procesy obronne a przy tym hamując metabolizm, opóźnia rozwój żywych organizmów.

modanaurode.pl  -  magnetoterapia

Na co pomaga Magnetoterapia?

Magnetoterapia stymuluje funkcjonowanie zasadniczego łańcucha przyczynowo-skutkowego, który jest bardzo ważnym elementem naszego życia. Pobudzając ruch jonów zwiększa potencjał błonowy, czego następstwem jest poprawienie się wymiany związków odżywczych i zwiększenie dotlenienia

 Zwiększona sprawność komórki to podstawa  zatrzymania procesu chorobowego i wyregulowania oraz zregenerowania całego organizmu. Podsumowując właściwie użyte pole magnetyczne pobudza do pracy poszczególne elementy organizmu, a przy tym ułatwia komunikację między nimi. Nie zawsze ma taki sam wpływ na każdego pacjenta jednakowo – na niektórych chorych działa słabiej, na innych silniej.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ