Bioenergoterapia.



Bioenergoterapia jak wskazuje nauka, najskuteczniejsza jest w początkowych fazach chorobowych, gdy nie zaistniały jeszcze nieodwracalne zmiany chorobowe. Sama bioenergoterapia nie wpływa bezpośrednio na przyczyny choroby, ale wpływa na pobudzanie naszego mechanizmu i wpływa na układ odpornościowy. Dlatego  bioenergoterapia zalecana jest jako działania prewencyjne, czyt. zapobiegawcze. W historii bioenergoterapii zanotowano bardzo dużo uzdrowień poważnych dolegliwości, co nie do końca ma logiczne wytłumaczenie w tradycyjnej medycynie.

Zaczynając temat bioenergoterapii, dla nas wszystkich nasuwa się jedno podstawowe pytanie, mianowicie co to jest bioenergoterapia?

BIOENERGIA , mówiąc jak najprościej i zrozumiale to energia jaka funkcjonuje(istnieje) wokół człowieka. Bioenergoterapia składa się z pola elektrycznego, pola termicznego, pola magnetycznego, pola akustycznego oraz pola elektromagnetycznego, które znajdują się przy ciele każdego człowieka. Niektórzy nazywają to zjawisko „energią życia”.

Bioenergoterapia polega na prawidłowym funkcjonowaniu wszystkich pól jakie istnieją wokół człowieka oraz kontrolowania ich, oraz korygowania w momentach gdy występują zaburzenia w polu energetycznym. Specjaliści bioenergoterapeuci twierdzą iż ludzka aura ma siedem warstw. Czyli jakiekolwiek choroby natury somatycznej i psychicznej są widoczne/odzwierciedlone w otaczającej nas aurze.

Specjaliści od bioenergoterapii, mają za zadanie wychwycic wszystkie zaburzenie pola energetycznego i  skorygowac je, czego następstwem ma być powrót do zdrowia i równowagi pacjenta.



Według specjalistów od bioenergoterapii, każdy człowiek, oprócz ciała posiada otaczające go pole energetyczne. Pole to przypomina swoim kształtem jajko i posiada gamę kolorów. Połączone jest z ciałem każdego człowieka poprzez system siedmiu cza kramów ( 7 wartsw o których już wspominaliśmy), warstwy te w określonym rytmie pobierają i oddają energie jaka nas otacza.

Kształtne i jasne pole informuje nas o dobrym zdrowiu, natomiast pole z nierównymi kształtami oraz ciemne informuje iż pacjent ma problemy ze zdrowiem..

Według specjalistów wysokie poziomy naszej energii utrzymują się przeciętnie między 40-45 roku zycia. Zatracanie energii i jej niedobory, przede wszystkim w starszym wieku, powoduje utratę możliwośći adaptacyjnych organizmu. Specjaliści utrzymują iż sytuacja diametralnie ulega zmianie oczywiście „In plus” w momencie doenergetyzowaniaNasze biopole staje się wtedy bardziej uporządkowane oraz ma też dłuższy zasięg, czego efektem jest stopniowa poprawa pracy naszego całego organizmu.

Wybierając bioenergoterapeutę należy wziąć pod wuage osobista uzdrawiająca wibrację , która  mierzona jest na skali Bovisa.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ