modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna rewitalizacjas mezoterapia osoczem bogatoplytkowym wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej

modanaurode.pl zabiegi ginekologia plastyczna

Wywiad z dr nauk medycznych Andrzejem Barwijukiem, specjalistą ginekologiem-położnikiem, ginekologiem plastykiem. Jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (www.ptgp.pl), właścicielem warszawskiej kliniki Medifem (www.medifem.pl )specjalizującej się w zabiegach ginekologii plastycznej.

- Skąd bierze się rosnąca popularność zabiegów z zakresu ginekologii plastycznej?

Andrzej Barwijuk: Ten wzrost zainteresowania wiąże się  z coraz większą wiedzą i świadomością pacjentek na temat ich własnego ciała, zdrowia oraz wyglądu. Ginekologia plastyczna ma na celu głównie poprawę funkcji życiowych kobiet oraz komfortu ich życia. W przypadku zabiegów wewnętrznych narządów rodnych kobiety możemy mówić tylko o poprawie ich funkcji. Oczywiście część zabiegów dotyczy również zewnętrznych narządów rodnych i tam oprócz funkcji znaczenie ma również ich wygląd. Reasumując poprawa funkcji i estetyka są głównymi powodami, dla których kobiety decydują się na tego typu zabiegi.

- Jakie są najczęstsze motywacje pacjentek do przeprowadzenia zabiegu ginekologii plastycznej? Czy są to bardziej względy medyczne czy aspekty kosmetyczne?

Andrzej Barwijuk: Sądzę, że wszystkie zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej mają podłoże medyczne, oznacza to, że wykonuje się je ze wskazań poprawy funkcji życiowych. I tak np. labioplastyka i deinfibulacja (czyli przywracanie kobietom możliwości współżycia i rodzenia dzieci, po obrzezaniu) są zabiegami wykonywanymi ze wskazań medycznych i zabiegi te powinny być w pełni refundowane. Niestety, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich zdecydowana większość zabiegów, nie jest refundowana, a  pacjentki zmuszone są  pokrywać te koszty z własnych środków.

- Czy zdarzają się przypadki, kiedy odmawia Pan Doktor podjęcia się operacji?

Andrzej Barwijuk: Odmawiamy przede wszystkim młodym dziewczętom, czyli kobietom w okresie dojrzewania, u których nie są jeszcze w pełni wykształcone zewnętrzne narządy płciowe oraz piersi. Spotkałem się z przypadkami, kiedy dochodzi do asymetrycznego rozrostu parzystych organów ciała (mowa tu np. o piersiach i o wargach sromowych) i gdybyśmy podjęli decyzję o przeprowadzeniu zabiegu w okresie dojrzewania, to mogłoby się okazać, że za kilka lat trzeba by wykonać kolejną operację, gdyż ta przeciwna strona ulegałby rozrostowi. Jest cały szereg innych wskazań do odmowy.

Na przykład zdarzyły się w mojej praktyce lekarskiej przypadki, gdy zgłaszały się do mnie pacjentki z prośbą o wycięcie łechtaczki w nadziei na to, iż poprawi to ich właściwości wokalne (były to śpiewaczki operowe).  Wtedy też oczywiście odmówiłem, gdyż zabieg ten nie przyniósłby takiego skutku, a tylko niepotrzebnie  okaleczyłby pacjentki.

- Jakie zastosowanie w ginekologii plastycznej ma kwas hialuronowy?

Andrzej Barwijuk: Kwas hialuronowy to wypełniacz stosowany powszechnie w dwóch typach zabiegów. Pierwszym z nich jest wypełnianie warg sromowych większych czyli zabieg labiomajoroplastyki. Drugim jest zabieg augmentacji, w uproszczeniu nazywany powiększaniem punktu G. Jednak nazwa ta nie jest do końca słuszna, ponieważ ostrzykujemy okolice w obszarze zwanym punktem G, w celu doprowadzenia do łatwiejszego osiągniecia orgazmu lub w ogóle do osiągniecia orgazmu.

- Jak często wykonuje się zabiegi odtworzenia błony dziewiczej?

Andrzej Barwijuk: Bardzo rzadko. Zabiegi hymenoplastyki (czyli odtworzenia błony dziewiczej) wykonuje się incydentalnie, głównie dotyczy to kobiet wyznania muzułmańskiego, gdyż brak błony dziewiczej może być dla muzułmanki groźny dla życia, jeśli się okaże, że podczas pierwszego stosunku z mężem nie doszło do jakiegokolwiek krwawienia, które świadczy o tym, że dotrzymała czystości do tego czasu. Polki zgłaszają się z potrzebą wykonania tego zabiegu niezwykle rzadko. Znacznie częściej ma miejsce odwrotny zabieg – hymenotomia (nacięcie) lub hymenektomia (wycięcie) fragmentów błony dziewiczej, która jest niezwykle mięsista, twarda lub oporna, nie podatna na przerwanie.

- Jakie są sposoby usuwania blizn poporodowych?

Andrzej Barwijuk: Blizny poporodowe są to takie same blizny jak każde inne. W celu ich usunięcia sprawdzają się tu tradycyjne rozwiązania dermatologii estetycznej np. stosowanie laserów CO2. Można też wykonać  zabieg vaginoperineointroitoplastyki, czyli plastyki pochwy, przedsionka pochwy i krocza, wówczas taką starą bliznę wycinamy i zszywamy na nowo.

- Pojawienie się blizny wynika z faktu błędnego zszycia czy z faktu, iż u niektórych osób występują tendencje do pojawiania się blizn?

Andrzej Barwijuk: Raczej jest to ta druga kwestia, myślę że każdy lekarz dokłada wszelkiej staranności celem właściwego zszycia. Proces powstawania blizn jest procesem naturalnym, gdy dochodzi do przerwania ciągłości skóry, o ile zszycie krocza zazwyczaj odbywa się w sposób właściwy o tyle głębszych warstw już czasami nie i tu pojawiają się niekiedy problemy.

- Konsekwencjami porodu bywają też problemy z nietrzymaniem moczu. Jakie są najbardziej skuteczne metody leczenia nietrzymania moczu?

Andrzej Barwijuk: Nietrzymanie moczu ( zobacz wszystko o nietrzymanie moczu )ma najczęściej ścisły związek z porodem pochwowym, czyli naturalnym. Podczas takiego porodu dochodzi do nadmiernego rozciągnięcia się tkanek całego kanału rodnego, które obejmują również okolicę przedniej ściany pochwy, cewki moczowej, dna pęcherza moczowego, powięzi pęcherzowo-pochwowej. Na skutek tego oraz zwiotczenia tkanek, upływu lat, kolejnych porodów, pojawiają się objawy wysiłkowego nietrzymania moczu, czyli takiego które pojawia się na skutek kaszlu, kichania, skakania na skakance itd.

Jedną z głównych metod leczenia jest leczenie operacyjne, które polega na zmianie kąta pęcherzowo-cewkowego lub na uniesieniu/zawieszeniu okolicy cewki moczowej na sztucznym więzadle. To sztuczne więzadło zwane taśmą zostało wprowadzone do leczenia kilkanaście lat temu. Taka operacja ma za zadanie odtworzenie (rozciągniętych na skutek porodu) więzadeł, które utrzymują w pewnej zależności i statyce dno i szyję pęcherza moczowego w stosunku do cewki moczowej.

- Czym kierować się szukając dobrego ginekologa plastycznego?

Andrzej Barwijuk: Należy brać pod uwagę przede wszystkim informacje na temat jego doświadczenia, tego od jak dawna wykonuje zabiegi, gdzie się szkolił, czy brał udział w kongresach krajowych i zagranicznych, czy wygłaszał lub napisał pracę w tym obszarze, czy sam prowadzi szkolenia z tego zakresu oraz jakie są opinie pacjentek na jego temat. Bardzo ważna jest wizyta kwalifikacyjna na której pacjentka ma być precyzyjnie zbadana oraz szczegółowo poinformowana o sposobach leczenia, a także o potencjalnych zagrożeniach, powikłaniach i metodach ich leczenia. Wchodząc do gabinetu pacjentka powinna oczekiwać pełnej i rzetelnej informacji o sposobach jej leczenia, tak aby wychodząc nie miała co do tego żadnych wątpliwości.

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
dr n. med. Andrzej Barwijuk, Medifem

Dr n. med. Andrzej Barwijuk - lekarz z 30 letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalista  z ginekologii i położnictwa, tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 1990 roku.

Od 1993 do 2006 zastępca ordynatora, a później ordynator Oddziału Ginekologii Szpitala Ginekologiczno - Położniczego im. Świętej Rodziny na ul. Madalińskiego w Warszawie.

Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego oraz Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej (www.ptgp.pl). Autor ponad 50 publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz doniesień i komunikatów zjazdowych.

Od 2006 roku do chwili obecnej właściciel warszawskiej Kliniki Medifem, specjalizującej się w zabiegach ginekologii plastycznej.

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl - plastyka intymna, intymne operacje plastyczne
modanaurode.pl - Plastyka intymna fanaberia czy koniecznosc ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka?

Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka. Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie

plastycznej okolic intymnych. Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń.....plastyka intymna>>>

modanaurode-nadzerka-male
modanaurode.pl - nadzerka, jak ja leczyc? i jakie sa jej przyczyny?

Nadżerka sama w sobie nie jest groźną przypadłością.Szybkie diagnoza ułatwia i przyspiesza leczenie. Zaniedbanie i zlekceważenie nad-żerki może miec przykre konsekwencje. Nieleczona nadżerka może doprowadzic do powarznych

zaburzeń a nawet przyczynic  się do powstania raka szyjki macicy........więcej nadżerka>>>

modanaurode.pl - torbiel na jajnikach
modanaurode.pl - torbiel na jajnikach

Torbiele jajników wystepuja tzn, mogą wystepowac  u kobiet w kazdym wieku. Nie wszystkie torbiele wymagają leczenia, jednak trzeba pamietac aby systematycznie je kontrolowac.Na powstawanie torbieli mogą miec wpływ: endometrioza,

zespół policystycznych jajników,  skłonność do powstawania torbieli.....więcej torbiele na jajnikach>>>

modanaurode.pl  -  rak szyjki macicy
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!

Mimo szeroko zakrojonej kampanii walki z rakiem szyjki macicy, wiele kobiet lekceważy problem. W celu zastosowania profilaktyki wystarczy raz do roku poddac się badaniu,które nic nie boli. Jedną zgłównych przyczyn występowania

raka szyjki macicy jest wirus HPV,....rak szyjki macicy>>>

modanaurode.pl - zrób test hpv
modanaurode.pl - zrob test hpv i nie daj szansy rakowi szyjki macicy

Zrób test HPV i nie daj szansy rakowi szyjki macicy. Jak wykonac test HPV, jak przebiega test HPV, kobiety w jakim wieku powinny zrobic test HPV, ile kosztuje zrobienie testu HPV. Pytania na które postaramy się odpowiedziec.

Test hpv Jest bardzo ważnym badaniem (równie ważnym jak cytologia), które powinno się wykonywac.....test hpv>>>

modanaurode.pl - lewatywa, a odchudzanie, czyli prawdy i mity
modanaurode.pl - lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity

Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania

zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji?....lewatywa>>>

modanaurode.pl - chlamydia, zdrowie intymne
modanaurode.pl - chlamydia-nieplodnosc

Chlamydia, może mieć poważne konsekwencje, nieleczona może nawet prowadzić do niepłodności. Bakteria chlamydii przenoszona jest głównie drogą płciową, czyli poprzez stosunek dopochwowy lub analny

bez zabezpieczenia także podzczas seksu oralnego bez zabezpieczenia....chlamydia-niepłodność>>>

modanaurode.pl - brakorgazmu u kobiety
modanaurode.pl  - brak orgazmu u kobiety czyli nie moge osiagnac orgazmu

Brak orgazmu u kobiet. Brak orgazmu to problem wielu kobiet. Najgorza z możliwych opcji jest winienie się i wmawianie sobie ze to “moja” wina i że jest się gorszą. Na brak orgazmu ma wpływ wiele czynników, najlepiej jest zastanowic się

wspólnie z partnerem co może byc przyczyną niemozności osiągnięcia orgazmu....brak orgazmu u kobiet>>>

modanaurode.pl - grzybica pochwy
modanaurode.pl  - Grzybica pochwy, objawy,przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac

Grzybica pochwy, objawy przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac? Grzybica pochwy to nic innego jak zapalenie narządu płciowego i jego okolic wywołane przez grzyby. Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych chorób zapalnych narządów

płciowych u kobiet. Według badań grzybica pochwy to około 40% wszystkich chorób narządów płciowych....grzybica pochwy>>>

modanaurode.pl - nietrzymanie moczu u kobiet
modanaurode.pl  -  Nietrzymanie moczu u kobiet w skrócie NTM - zdrowie intymne kobiet

Problem nietrzymania moczu, powoduje bardzo duzy dyskomfort. NIetrzymanie moczu w skrócie NTM, mozna powiedziec, że doslownie “alienuje” nas z życia społecznego, bardzo często ta dolegliwośc jest przyczyną depresji.

Specyficzny charakter zaburzenia sprawia że duza ilośc pacjentów ukrywa objawy...nietrzymanie moczu u kobiet-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl - cwiczenia na nietrzymanie moczu
modanaurode.pl  -  Cwiczenia na nietrzymanie moczu, cwiczenia mię?ni Kegla

Jak leczyc oraz jakie są cwiczenia na nietrzymanie moczu? Leczenie NTM, mozna podzielic na dwa rodzaje, inwazyjne i nieinwazyjne. Do pierwszego zaliczamy interwencje chirurgiczną, która polega na przywróceniu

sprawności tych mięśni lub przede wszystkim podwieszeniu szyjki pęcherza moczowego...cwiczenia na nietrzymanie moczu-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl zdrowie intymne, hemoroidy, jak powstaja
modanaurode.pl  -  Hemoroidy ? objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?

Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?Hemoroidy zaliczamy do schorzeń proktologicznych, swoja drogą hemoroidy to jedno z najczęściej występujących schorzeń.

Stwierdzono że na hemoroidy może chorowac od 30 % do 50% populacji...Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?>>>

modanaurode.pl - jak zabezpieczyc sie przed ciaza
modanaurode.pl  -  Jak się zabezpieczyc przed nieplanowanš cišżš? 5 najbezpieczniejszych sposobów!

Jak się zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą? 5 najbezpieczniejszych sposobów. Większość z nas uwielbia seks – nic dziwnego, to przecież nie tylko przyjemność, lecz również intymne chwile spędzone z bliską nam osobą.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się nim w pełni, musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu..jak zabezpieczyc się przed ciążą?>>>

modanaurode.pl pielęgnacja miejsc intymnych
modanaurode.pl  -  Pielęgnacja i ochrona miejsc intymnych zimš

Wełna, polar i poliester… zimą nasza skóra chce oddychać! Narty, snowbord i inne formy aktywnego wypoczynku pomimo swoich ogromnych zalet, wpływają także na stan skóry miejsc intymnych. Otarcia i podrażnienia

to problem, który podczas mroźnej zimy może spotkać każdą z nas....Pielęgnacja i ochrona miejsc intymnych zimą

modanaurode.pl  Infekcje pochwy i nawracajšce stany zapalne
modanaurode.pl  -  VITAgyn C ? wstydliwe problemy intymne ? Infekcje pochwy i nawracajšce stany zapalne

Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane

są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych...Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne

modanaurode.pl nietrzymanie moczu i laseroterapia
modanaurode.pl  -  Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM.

Blisko 2 miliony kobiet w Polsce zmaga się z problemem nietrzymania moczu (NTM). Dla większości z nich schorzenie oznacza konieczność zmiany stylu życia,rezygnację ze spotkań towarzyskich, częste także depresje.

Aż 14 proc. kobiet zmuszone zostało chorobą do porzucenia swojej kariery..Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM

modanaurode.pl kobiety powiekszaja sobie punkt g
modanaurode.pl  -  Kobiety powiększajš sobie punkt G. W modzie tzw. zastrzyki orgazmu

Polkom cierpiącym na brak orgazmu lub mało satysfakcjonujące życie seksualne coraz częściej pomaga ginekologia plastyczna. Modne staje się m.in. powiększanie punktu G.

Polki coraz częściej decydują się na powiększenie punktu G tzw....Kobiety powiększają sobie punkt G. W modzie tzw. zastrzyki orgazmu

modanaurode.pl cytologia ginekologiczna lbc
modanaurode.pl  -  Rak szyjki macicy-Jestem kobietš, wykonuję cytologię LBC-cytologia ginekologiczna

Do tej pory podstawowym badaniem w kierunku wykrycia raka szyjki macicy była tradycyjna cytologia. Jednak od dłuższego czasu lekarze zalecają wykonywanie cytologii nową metodą, którą nazwano cienkowarstwową (LBC).

Daje ona większą pewność postawienia prawidłowej diagnozy, a więc...Rak szyjki macicy cytologia LBC-cytologia ginekologiczna

modanaurode.pl-rak jajnika
modanaurode.pl  -  Rak jajnika - nowotwór, o którym trzeba zaczšć rozmawiać.

Według najnowszych danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rak jajnika, będąc trzecim najpowszechniejszym nowotworem ginekologicznym, diagnozowany jest co roku u ponad 230 tys. kobiet na świecie i u ponad 3,5 tys. Polek.

Poza konsekwencjami dla zdrowia fizycznego, rak jajnika dotyka także...Rak jajnika - nowotwór, o którym trzeba zacząć rozmawiać

modanaurode.pl Dr Dawid Serafin ginekologia plastyczna
modanaurode.pl  -  Labioplastyka,ginekologia plastyczna- zabiegi poprawiajšce życie seksualne kobiety

Kobiety coraz częściej decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej. Poprawa wyglądu miejsc intymnych nie tylko wpływa na zwiększenie atrakcyjności, ale przede wszystkim na zdrowie oraz poprawę jakości życia seksualnego.

Wiele kobiet nie akceptuje do końca wyglądu  swojego ciała...Labioplastyka,ginekologia plastyczna- zabiegi poprawiające życie seksualne kobiety

modanaurode.pl zabiegi ginekologia plastyczna
modanaurode.pl  -  Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej

Wywiad z dr nauk medycznych Andrzejem Barwijukiem, specjalistą ginekologiem-położnikiem, ginekologiem plastykiem. Jest Prezesem Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej właścicielem warszawskiej kliniki Medifem

....Zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej


 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl