Medycyna estetyczna zabieg kriopolizy modelowania ciala wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej
cover_smart_lips_Konkurs4

Wszystko, co chciałybyście wiedzieć o powiększaniu piersi

kwas hialuronowy do powiekszania piersi

Jak mówi przysłowie, małe jest piękne. Choć w większości przypadków rzeczywiście tak jest, to jednocześnie słowa te nie zawsze są tak do końca prawdą. Bardzo wiele kobiet chciałoby na przykład, aby natura obdarzyła je większymi czy bardziej kształtnymi piersiami. To dlatego operacje powiększające biust pozostają jednymi z najpopularniejszych, jeśli chodzi o chirurgię plastyczną.

 

 Choć są wykonywane już od wielu lat, to jednak w dalszym ciągu nasza wiedza na ich temat pozostaje niepełna. Zachęcamy do lektury, z której dowiesz się wszystkiego, co chciałabyś wiedzieć na temat powiększania piersi, jednak nie zawsze wiesz, kogo zapytać!

Jak dawniej bywało...

 Pierwsze próby chirurgicznego powiększania piersi w krajach europejskich zaczęły się już przed II Wojną Światową. Były to bardzo prymitywne zabiegi, które dziś można zobaczyć na archiwalnych filmach z tamtych lat. Polegały one na wkładaniu waty do małych woreczków, które następnie były sterylizowane podczas gotowania w gorącej wodzie, po czym umieszczano je w piersiach pacjentki.

Czas różnego rodzaju protez (w postaci bloków silikonu) umieszczanych w nacinanych od spodu piersiach nadszedł dopiero po wojnie. Innym sposobem umieszczania w piersiach silikonu było jego wstrzykiwanie, metoda mało bezpieczna i nieprzewidywalna. Wiązało się to z tym, że bardzo ciężko było z góry założyć, w jakim miejscu i formie silikon ostatecznie się "ustatkuje" i jak będzie ewoluował. Ten typ operacji okaleczył wiele kobiet, prowadząc często do mastektomii.

Następnie zaczęto wykonywać protezy coraz bardziej profesjonalnie, m.in. we Francji, jednak mniej więcej w tym samym czasie zaczęły pojawiać się głosy, że wypełnianie piersi silikonem może być niebezpieczne dla zdrowia (miało powodować m.in. choroby immunologiczne). Po latach intensywnych badań okazało się jednak, że były to niczym niepoparte podejrzenia.

Główne rodzaje protez

 Obecnie używa się protez wypełnionych zwartym silikonem lub solą fizjologiczną. Powłoki protez wykonane są z silikonu albo z poliuretanu. Te drugie wykorzystywane są stosunkowo rzadko, głównie w przypadku powstawania nawracającego stwardnienia błony (torebki) otaczającej protezę, wytwarzanego fizjologicznie przez organizm pacjentki.

 – Nie jest w 100% pewne, że powłoki poliuretanowe są dla organizmu całkowicie neutralne i bezpieczne, a ponadto są one bardzo trudne do usunięcia, jeśli zachodzi taka potrzeba – tłumaczy doktor Waldemar Weiss, chirurg plastyk z Francji, który już w najbliższym czasie rozpocznie operacje także w warszawskim Centrum Medycznym Medicover. Poliuretan charakteryzuje się bowiem swoistą grudkowatą powierzchnią, dzięki czemu wszczepia się w otaczające go tkanki i nigdy nie wytwarza wewnątrz piersi charakterystycznych stwardniałych torebek. Natomiast powłoki silikonowe są gładkie lub grudkowate. Te ostatnie mają na celu odtworzenie struktury powierzchni poliuretanowej, co ma zapobiegać powstawaniu wspomnianych torebek.

Techniki operacyjne

 Kształt protez może być okrągły lub anatomiczny, a za ich wybór powinien być odpowiedzialny tylko doświadczony chirurg. Protezy, które mogą być umiejscowione przed lub podmięśniowo, wprowadza się poprzez nacięcie bezpośrednio pod piersiami lub pod pachami lub naokoło sutków.

Podmięśniowe umiejscawianie protez jest wskazane w przypadkach słabego pokrycia gruczołowego co  zapobiega nienaturalnemu kształtowi piersi z widocznymi pod skórą protezami w dekolcie. Pozycja tego typu, choć bardziej stabilna, ma też swoje słabe strony: podczas napinania mięśni protezy mogą się one poruszać, a w pozycji leżącej są bardziej uniesione. Najważniejsze jednak, aby wygląd piersi po operacji był zawsze jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybór lekarza, który będzie nas operował, był poprzedzony odpowiednim rozeznaniem.

 Jeśli chodzi o wielkość implantów, to jest ich bardzo dużo i różnią się od siebie dosłownie milimetrami. Można więc mieć pewność, że dobry specjalista zawsze pomoże nam wybrać implanty, które będą najlepiej do nas dopasowane.

Po operacji...

Odrębnym tematem przy powiększaniu piersi są też oczywiście blizny, których wygląd i widoczność są nie do przewidzenia, ponieważ niemalże całkowicie zależą od kodu genetycznego pacjentki. Blizny pod piersiami powinny być mało widoczne, jednak podsunięcie stanika do góry (przykładowo na plaży) może je uwidocznić. Blizna pod pachą może być widoczna nawet przy delikatnym uniesieniu rąk.

Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem wydaje się blizna w dolnej części sutka (umiejscowiona pomiędzy dwoma kolorami skóry) – tłumaczy doktor Waldemar Weiss. – Przez większość czasu przykrywa ją stanik, a jeśli nawet jest wyraźnie widoczna, to zawsze można ją wytatuować w kolorze sutka – przez co staje się ona praktycznie niezauważalna.

 Bardzo istotne są zalecenia po operacji, jak powinno się dbać o powiększone piersi. Należy uważnie słuchać i stosować się do zaleceń chirurga, który wykonywał operację. Przy protezach podmięśniowych nie powinno się unosić rąk przez okres ok. trzech tygodni, a przez ok. trzy miesiące uprawiać sportów, w których wykorzystywane są mięśnie piersiowe, typu wioślarstwo lub pompki. Na piersiach przez pewien czas trzeba nosić specjalny stanik i paski elastyczne. Jest to etap bardzo istotny i dobrze kierowany przez chirurga, pozwala rozciągnąć się skórze, która powinna przyjąć idealny kształt protez.

 Teoretycznie po operacji można karmić piersią, jednak jest to niewskazane. W okresie karmienia piersi powiększają się, przez co za jakiś czas rozciągnięta skóra może zacząć wisieć na implantach. Pacjentki, które po operacji zaszły w ciążę, urodziły dzieci i nie karmiły, mogą zachować idealnie wyglądające piersi – tłumaczy doktor Waldemar Weiss.

 Implanty są niezwykle trwałe i znacznie bardziej wytrzymałe niż ciało człowieka. Jeśli zdarzają się przypadki, w których z implantami dzieje się coś niedobrego wewnątrz ciała, to może być to związane wyłącznie z wadami producenckimi. Z tego powodu objęte są one zazwyczaj co najmniej kilkuletnim okresem gwarancyjnym (najlepsze do 10 lat). Natomiast historie o pękających implantach, np. podczas podróży lotniczych, można włożyć „między bajki”, coś takiego nigdy się nie wydarza.

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
powiekszanie piersi wyjasnia ekspert

Czy musi boleć?

 Innym zagadnieniem, które z pewnością też jest ważne dla kobiet poddających się tego typu operacjom, jest związany z nimi ból.

 Doktor Waldemar Weiss jednak uspokaja, że same piersi po zabiegu nie bolą. Jedyne co może boleć po operacji, to plecy – trzeba bowiem przez pewien czas spać wyłącznie na nich, a poza tym klatka piersiowa jest lekko ściśnięta paskami elastycznymi oraz stanikiem, które oprócz nadania idealnego kształtu, męczą też mięśnie międzyżebrowe.

 Odrębnym tematem jest też rozmiar, do jakiego chcemy powiększyć swoje piersi. Zdaniem specjalisty, główne zalecenie powinno sprowadzać się do tego, że piersi powinny być jak najbardziej proporcjonalne względem całego ciała.

Jeśli więc przyjdzie na zabieg drobna, szczupła pacjentka, z małymi piersiami, niemożliwe będzie ich powiększenie przykładowo do rozmiaru D czy E.

Z tego względu, że tak duże implanty po prostu nie zmieszczą się pod jej skórą. Jedyną możliwością w takich przypadkach jest wykonanie operacji w dwóch etapach, co daje organizmowi czas na rozciągnięcie tkanek i późniejsze, np. po roku, wprowadzenie większych implantów.

Istnieje też możliwość powiększania piersi własnym tłuszczem pacjentki lub kwasem hialuronowym, nie są to jednak metody polecane. Kwas hialuronowy po jakimś czasie wchłania się i piersi wracają do dawnego rozmiaru. Własny tłuszcz pacjentki również jest niezalecany, ponieważ może powodować powstawanie komórek rakotwórczych (nieznana jeszcze rola komórek macierzystych) czy twardych grudek wewnątrz piersi po obumarciu wstrzykniętych komórek tłuszczowych, co oprócz złego efektu estetycznego, powoduje też mylne obrazy mammograficzne. Aktualnie dodawanie tłuszczu jest wskazane jedynie jako swego rodzaju uzupełnienie, np. przy rekonstrukcji piersi po mastektomii.

 Dlatego zaleca się korzystanie z usług sprawdzonych specjalistów, których efekty zabiegów znamy, widzieliśmy, i którym możemy zaufać.

Chirurg plastyk z Francji... w Polsce!

 Doktor Waldemar Weiss wyjechał z Polski w latach 80-tych, w czasie stanu wojennego. Trafił do Paryża, w którym po latach nauki i zdobywania doświadczenia, stał się cenionym chirurgiem plastykiem, jedynym Polakiem chirurgiem estetykiem w Zachodniej Europie. Po ponad trzech dekadach pojawia się w Polsce, aby operować pacjentów w swojej ojczyźnie, ale też żeby wymieniać się doświadczeniami ze specjalistami z naszego kraju.

 

 Z Polski wyjechał tuż przed skończeniem studiów medycznych w warszawskiej Akademii Medycznej, najpierw do Węgier, następnie do Afryki, a zakończył swoją podróż we Francji. – W tamtych czasach uważałem, że Francja była najciekawszym i najbezpieczniejszym krajem na świecie – mówi dziś doktor Waldemar Weiss. – Nie znałem wówczas języka, musiałem zacząć się go uczyć od podstaw. Następnie zrobiłem ekwiwalent matury i dostałem się na Uniwersytet Medyczny Xaviera Bichata w Paryżu, przechodząc najtrudniejszy konkurs we Francji. Studia medyczne zrobiłem właściwie dwukrotnie, raz w Polsce, choć wyjechałem przed ich ukończeniem, drugi raz we Francji. Po ukończeniu studiów zdobyłem specjalizację w jednym z najlepszych centrów chirurgii estetycznej w Europie, ”Madeleine Lejour”.

 Od tamtego czasu doktor Waldemar Weiss ukończył liczne kursy i specjalizacje z dziedziny chirurgii plastycznej i estetycznej, dzięki czemu jest obecnie jednym z najbardziej dyplomowanych chirurgów plastyków we Francji i Europie, założycielem i właścicielem Centrum Chirurgii Estetycznej Zachodniego Paryża, w jednej z najstarszych (112 lat) i najbardziej renomowanych paryskich klinik „La Montagne”.

Chirurgia estetyczna... dlaczego?

 Jak mówi doktor Waldemar Weiss, trzy rzeczy skierowały go do zajęcia się tą właśnie dziedziną. Pierwsza z nich była dosyć prosta, chirurgia plastyczna zawsze fascynowała doktora. Uszczęśliwianie ludzi poprzez poprawianie ich wyglądu... To zawsze mnie pociągało – tłumaczy doktor Waldemar Weiss.

 Drugim powodem był fakt, że chirurgia plastyczna jest jedyną specjalizacją, do której uprawiania wystarczy właściwie tylko wiedza, umiejętności i ręce – nie potrzeba właściwie niczego więcej, oprócz kilku narzędzi, z pomocą których można zrobić praktycznie wszystko.

Trzecim powodem było ogromne wyzwanie, jakie stanowiło dla doktora Weissa zostanie chirurgiem plastycznym, co we Francji jest niezwykle trudne. – Specjalizacja w zakresie chirurgii plastycznej, a tym bardziej estetycznej, uchodzi we Francji za praktycznie nieosiągalną dla chirurgów Francuzów. A ja nie lubię „rzeczy niemożliwych” – wspomina doktor Waldemar Weiss.

Filozofia

 Nigdy się nie poddawać i we wszystkim, co się robi, kierować się przede wszystkim moralnością. Tak, żeby wstając rano, człowiek zawsze z uśmiechem mógł spojrzeć w lustro. A z zawodowego punktu widzenia: zawsze w pierwszej kolejności mieć na uwadze dobro pacjenta. Tak pokrótce można streścić filozofię, którą doktor Waldemar Weiss kieruje się w swoim życiu zawodowym i prywatnym.

 Po chwili namysłu dodaje również, że bardzo ważne w pracy chirurga jest, aby zawsze trzymać się swoich zasad, gdyż tylko to pozwala utrzymać pewien dystans do wykonywania tej trudnej profesji. Ponadto trzeba też lubić to, co się robi i zawsze być uczciwym wobec samego siebie i innych, nie można okłamywać. Podkreśla też, jak ważna jest w tej pracy pokora oraz to, aby nawet po tysiącach godzin spędzonych na sali operacyjnej, nigdy nie być zbyt pewnym siebie. To może być zgubne.

Najczęstsze zabiegi w pracy doktora Weissa

 Najczęściej wykonywane przez doktora Waldemara Weissa zabiegi, to operacje twarzy (odmładzanie, zmiana kształtu nosa), a także powiększanie (i zmiany kształtu) piersi czy liposukcja różnych części ciała.

 W najbliższym czasie doktor Waldemar Weiss planuje częściej bywać w Polsce i rozpocznie operacje w warszawskim Centrum Medycznym Medicover. – Chirurgia plastyczna i estetyczna jest obecnie w Polsce bardzo dobrze rozwinięta, powiedziałbym wręcz, że lepiej niż w wielu krajach zachodnich. Chcę rozpocząć periodycznie operacje w mojej ojczyźnie, aby móc podzielić się tutaj swoimi doświadczeniami i wiedzą oraz skorzystać z doświadczeń polskich chirurgów. Mam nadzieję, że będzie to bardzo owocne doświadczenie, zarówno dla mnie, jak i dla polskich kolegów „po fachu”!

Dr Waldemar Weiss – najważniejsze informacje:

Zobacz inne artykuły:

modanaurode.pl  sposob na piekne oczy
modanaurode.pl  -  Sposób na piękne oczy

Okolice oczu jako pierwsze zdradzają nasz wiek i samopoczucie. I nie chodzi tylko o to, że z oczu podobno można wiele wyczytać. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna, dlatego szybko się starzeje oraz łatwo odbija się na niej zmęczenie. Warto więc jak najwcześniej prawidłowo o nią zadbać....Sposób na piękne oczy

modanaurode.pl zabiegi na usuwanie blizn
modanaurode.pl  -  Idealna? bez skazy - najlepsze metody na blizny

Każda z nas chciałaby mieć nieskazitelnie gładką skórę. Niestety, marzenia te często są niweczone jeszcze we wczesnej młodości przez przebyty trądzik i choroby takie jak ospa. Blizny zanikowe, jakie powstają w efekcie na twarzy, plecach i innych częściach ciała..Idealna… bez skazy – najlepsze metody na blizny

modanaurode.pl zmarszczki medycyna estetyczna
modanaurode.pl  -  Zmarszczki, czyli jak zmienia się medycyna estetyczna?

Zmarszczki – z jednej strony dodają uroku, z drugiej potrafią spędzać sen z powiek. Możemy się do nich przyzwyczaić, możemy je nawet lubić, a i to nie powstrzyma nas przed podjęciem walki o młodszy wygląd. Główne obszary do zdobycia?...Zmarszczki, czyli jak zmienia się medycyna estetyczna?

modanaurode.pl-kremy bb kontra kremy cc
modanaurode.pl  -  Kremy BB kontra kremy CC - zobacz różnicę!

Jeszcze niedawno na rynku kosmetycznym dominowały kremy BB. Jednak marki makijażowe i pielęgnacyjne nie próżnują! I teraz piedestał zajmują kremy CC…Mogłoby  się wydawać, że krem CC to po prostu chwyt reklamowy/marketingowy,...Kremy BB kontra kremy CC

modanaurode.p zabiegi tlusta cera MesoTherm - fot. Body Care Clinic
modanaurode.pl  -  Jak poradzić sobie z tłustš cerš? 5 zabiegów do zadań specjalnych

Charakterystyczne błyszczenie się skóry, ziemisty odcień, rozszerzone pory - to najczęstsze oznaki przetłuszczającej się cery. Z problem tym można walczyć specjalnymi kremami, można także poddać się zabiegom medycyny estetycznej...Jak poradzić sobie z tłustą cerą? 5 zabiegów do zadań specjalnych

modanaurode.pl 1Młodsza i roz?wietlona skóra na stałe (1)
modanaurode.pl  -  Młodsza i roz?wietlona skóra na stałe!

Większości kobiet doskonale znany jest problem poszarzałej i zmęczonej cery. Najczęściej mówi się o nim po okresie zimowym, kiedy to skóra narażona jest na działanie niskich temperatur, wiatru i innych szkodliwych czynników....Młodsza i rozświetlona skóra na stałe!


1

2

3

4

5

6

Znajdź nas na:

Modanaurode.pl na G+

 

 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl