modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Zajazdy jak sie ich pozbyc wyjasnia lekarz stomatolog
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Usuwanie kamienia nazębnego - Czym jest skaling i piaskowanie?

modanaurode.pl. skaling i piaskowanie zebow

Najprostsze i bezbolesne zabiegi higienizacyjne u dentysty mog± uchronić przed najgroĽniejszymi chorobami jamy ustnej m.in. próchnic± i chorobami przyzębia. Dlaczego warto regularnie usuwać kamień nazębny?

Jak usuwa się kamień?

Chociaż skaling to prosty zabieg, to wci±ż za rzadko po niego sięgamy - ubolewaj± denty¶ci. Tymczasem trwaj±ce zaledwie 30 minut usuwanie kamienia nazębnego może uchronić nas przed rozwojem próchnicy, chorób dzi±seł i przyzębia, w tym najgroĽniejszej - paradontozy.

Sam zabieg jest niezwykle prosty. Polega on na rozbiciu  przy pomocy ultradĽwięków zalęgaj±cego na zębach kamienia, czyli zmineralizowanych pod wpływem ¶liny bakterii.  Drgania jakie towarzysz± zabiegowi, sprawiaj±, że złogi kamienia pękaj±, a następnie wypłukiwane s± z jamy ustnej.

- Tworz±ce się na powierzchni zębów warstwy kamienia, stanowi± poważne zagrożenie dla zdrowia zębów i dzi±seł.  Po pierwsze przyczyniaj± się one do demineralizacji szkliwa, czyli jego rozpuszczenia, otwieraj±c bakteriom  drogę do wnętrza zębów. Kamień jest więc główn± przyczyn± rozwoju próchnicy. Po drugie przyczynia się do rozwoju chorób dzi±seł m.in. paradontozy i zapalenia dzi±seł. Jest także Ľródłem chorób przyzębia, w tym stanów zapalnych dzi±seł i uszkodzeń ko¶ci zębodołowej szczęki i żuchwy - wylicza lek. stom. Wojciech F±ferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic w Katowicach.

Specjali¶ci zalecaj±, aby skaling wykonywać przynajmniej 2 razy do roku. Jego częstotliwo¶ć zależy w dużej mierze od indywidualnych tendencji do osadzania kamienia oraz od diety.  Czę¶ciej zabieg powinni mieć wykonywany palacze oraz osoby ze zmianami zapalnymi  dzi±seł. Zabieg jest bezbolesny, chociaż często towarzyszy mu lekki dyskomfort. W niektórych przypadkach zaleca się komputerowe znieczulenie  przed skalingiem.

Usuń kamień, a potem przebarwienia

Ale na tym nie koniec. Skalingowi powinno  zawsze towarzyszyć piaskowanie zębów, które dopełnia higienizację - przekonuje dentysta. Zabieg usuwa przebarwienia i plamy powstałe z jedzenia oraz wzmacnia efekt usuwania kamienia nazębnego.  Wygładza także miejsca, w których zalegał kamień. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej piaskarki, która pod ci¶nieniem wyrzuca mieszankę powietrza, wody i preparatu czyszcz±cego.

Piaskowanie podobnie jak skaling jest zabiegiem profilaktycznym. - Piaskowanie pozwala na usunięcie osadu i przebarwień, likwiduje także nagromadzony kamień nazębny. Zabieg sprawia, że nasze zęby staj± się ja¶niejsze, przywracaj±c im naturalny, perłowy połysk - mówi ekspert Dentim Clinic.

To nie jedyne zalety piaskowania. Fakt, że substancja czyszcz±ca jak± traktowane s± zęby zawiera fosfokrzemian wapniowo-sodowy sprawia, że zabieg staje się dla zębów Ľródłem niezbędnych minerałów. Wszystko za spraw± reakcji, w jak± wchodzi on ze ¶lin±. Efektem tego s± kryształy hydroksyapatytu, które odbudowuj± zdemineralizowan± powierzchnię zęba.

Proste zasady higieny

Piaskowanie zębów powinno wykonywać się przynajmniej raz na pół roku. Po zabiegu konieczne jest wypolerowanie zębów za pomoc± specjalnych gumek i szczoteczek, co spowalnia proces ponownego osadzania się kamienia. Co 3-4 miesi±ce zabieg powinny mieć wykonane osoby pal±ce nałogowo oraz stosuj±ce dietę, zawieraj±c± tzw. barwi±ce potrawy np. kawę, herbatę, kolorowe sosy. Zabieg trwa około 20 minut i jest bezbolesny.

Po przeprowadzeniu higienizacji, na któr± składa się piaskowanie i skaling zaleca się fluoryzację, czyli pokrycie zębów specjalnym lakierem zawieraj±cym fluor, co zabezpiecza zęby przed próchnic±. Warto także podczas zabiegu poddać się pełnemu przegl±dowi.

- Higienizacja jest doskonał± okazja do sprawdzenia, czy na zębach nie pojawiła się próchnica, zwłaszcza w miejscach, w których nagromadził się kamień. Higienistka może także dokonać oceny stanu dzi±seł, badaj±c tzw. wskaĽniki higieny. Warto poddać się także bezbolesnemu badaniu w kierunku raka jamy ustnej - wylicza dr F±ferko.

Informacje dodatkowe

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic to klinika stworzona z my¶l± o wymagaj±cym pacjencie, ceni±cym sobie komfort leczenia, nowoczesn± technologię i wysok± jako¶ć. Dentim clinic jest dzi¶ jednym z najnowocze¶niejszych gabinetów stomatologicznych na Południu Polski. Gabinet jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził standardow± komputerow± diagnostykę 3D, stosuje również unikatowe w Polsce metody diagnostyki przedzabiegowej. Klinika posiada własn± pracownię PRG i tomografii komputerowej oraz nowoczesn± pracownię protetyczn± i centrum frezowania – Momo Lab. Klinika działa także aktywnie na polu edukacji pacjenta, prowadz±c od 2008 roku liczne akcje edukacyjne i profilaktyczne m.in. „Stop dentofobii” (2008) „Stop rakowi jamy ustnej. W 2012 roku magazyn „Dobre Wnętrze” wyróżnił gabinet tytułem TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne. W czerwcu Dentim clinic otrzymało tytuł Platinum Preferred Member Biomet3i – wiod±cego producenta implantów na ¶wiecie.

modanaurode.pl Papierosy i zła dieta ? paradontoza murowana
modanaurode.pl  -  Papierosy i zła dieta - paradontoza murowana

Dużo palimy, szybko żyjemy, nie zwracamy uwagi na dietę, a wszystko to odbija się na naszym zdrowiu, zwłaszcza na stanie jamy ustnej. Według różnych statystyk od około 70 do aż 90 procent dorosłych Polaków cierpi na paradontozę,...Papierosy i zła dieta - paradontoza murowana

modanaurode.pl najlepsze zabiegi na biale zeby
modanaurode.pl  -  Najlepsze zabiegi stomatologiczne, gwarantujące piękne i białe zęby!

¦nieżnobiały u¶miech i proste, zdrowe zęby, niczym u gwiazdy filmowej, s± marzeniem każdej z nas. Niestety codzienna, nawet najstaranniejsza pielęgnacja jamy ustnej, często okazuje się niewystarczaj±ca dla zapewnienia...Najlepsze zabiegi stomatologiczne, gwarantuj±ce piękne i białe zęby!

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
modanaurode.pl Aparat ortodontyczny i higiena
modanaurode.pl  -  Aparat ortodontyczny i higiena

Dbanie o zęby z założonym aparatem wymaga od nas więcej pracy i zaangażowania, a samo szczotkowanie trwa nieco dłużej. Jednak dzięki licznym akcesoriom nie musimy się siłować ze zwykł± szczoteczk±. W co warto zainwestować podczas noszenia aparatu?..Aparat ortodontyczny i higiena

modanaurode.pl Wybielając zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć
modanaurode.pl  -  Wybielając zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć

W Internecie można znaleĽć mnóstwo sposobów na domowe wybielanie zębów, np. cytryn± lub sod± oczyszczon±. Stomatolodzy przestrzegaj±, że takie metody mog± wyrz±dzić więcej szkód naszym zębom, niż pomóc.....Wybielaj±c zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć

modanaurode.pl implanty a palenie papierosow
modanaurode.pl  -  Implanty a palenie papierosów

Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Osłabia organizm, może powodować raka i zwiększać ryzyko zawału serca. Zapominamy jednak o tym, że papierosy także negatywnie wpływaj± na przebieg leczenia dentystycznego.... Implanty a palenie papierosów

modanaurode.pl Nadwrażliwo?ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów
modanaurode.pl  - Nadwrażliwo?ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów

- Nadwrażliwo¶ć występuje, gdy zostaje odsłonięta zębina, czyli czę¶ć zęba niechroniona szkliwem. Ma ona w sobie mnóstwo kanalików wypełnionych płynem, który przesyła wszystkie bodĽce zewnętrzne do o¶rodka nerwowego zęba, czyli miazgi...Nadwrażliwo¶ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów

modanaurode.pl przebarwienia na zebach przyczyny
modanaurode.pl  - Przebarwienia na zębach? Przyczyn może być wiele

Kolor naszych zębów nie tylko zmienia się pod wpływem picia kawy, herbaty, czy też palenia papierosów. Przebarwienia mog± być oznak± choroby lub stosowania szkodliwych dla uzębienia leków. Oto kilka rad....Przebarwienia na zębach? Przyczyn może być wiele

modanaurode.pl aparat na zeby pielegnacja
modanaurode.pl  - Nosisz aparat na zębach? Przestrzegaj kilku ważnych zasad

Twarde owoce, warzywa i orzechy s± wrogiem dla aparatów ortodontycznych. Powód jest prosty: produkty te mog± go uszkodzić. Natomiast maliny, jagody, cukierki z karmelem oraz słodzone napoje zwiększaj± ryzyko powstania próchnicy, chorób....Nosisz aparat na zębach? Przestrzegaj kilku ważnych zasad

modanaurode.pl afty i opryszczki
modanaurode.pl  - Dokuczliwe afty i opryszczki. Objawy, przyczyny i czym je leczyć?

Afty i opryszczki, to jedne z najpopularniejszych dolegliwo¶ci jamy ustnej. S± niepozorne, ale mog± być bardzo dokuczliwe i powodować ból, swędzenie i pieczenie. Nawet je¶li je wyleczymy, za jaki¶ czas mog± pojawić się ponownie....Dokuczliwe afty i opryszczki. Objawy, przyczyny i czym je leczyć?

modanaurode.pl jak wybrac odpowiednia paste do zebow
modanaurode.pl  - Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

Pierwsza lepsza z reklamy czy taka z promocji, dwa razy większa? Mamy problem z wyborem past do zębów. I niestety najczę¶ciej wybieramy Ľle, niszcz±c zęby – przestrzegaj± stomatolodzy. Tymczasem pastę do zębów powinni¶my....Jak wybrać odpowiedni± pastę do zębów?

modanaurode.pl Aparat_ortodontyczny
modanaurode.pl  - Aparat ortodontyczny - wszystkie za i przeciw

Niedawno były powodem wstydu, dzi¶ s± modnym gadżetem. Aparatów ortodontycznych nie zaleca się już tylko nastolatkom, z dum± nosz± je osoby dorosłe. Wszyscy chc± mieć piękny u¶miech niezależnie od wieku....przeciwskazania do założenia aparatu ortodontycznego

modanaurode.pl ksylitol a zeby
modanaurode.pl  - Ksylitol - modny cukier na zdrowe zęby?

Spożywanie produktów zawieraj±cych zwykły cukier, to najczęstsza przyczyna powstawania próchnicy zębów i chorób dzi±seł. Skutecznie zapobiega temu ksylitol, czyli cukier brzozowy....Ksylitol - modny cukier na zdrowe zęby?

modanaurode.pl usmiech dziasłowy
modanaurode.pl  - U?miech dziąsłowy-Widać Ci dziąsła gdy się u?miechasz? Problem ten da się rozwiązać

Która z nas nie chciała by mieć u¶miechu jak Nicole Kidman, czy Gwen Stefani? Każda! Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, że obie zmagaj± się z tzw. gummy smile, czyli u¶miechem dzi±słowym...U¶miech dzi±słowy-Widać Ci dzi±sła gdy się u¶miechasz? Problem ten da się rozwi±zać

modanaurode.pl nawyki ktore niszcza zeby
modanaurode.pl  -  Nawyki które niszczą zęby!

Mycie zębów po każdym posiłku, regularne ich nitkowanie, a także odwiedzanie dentysty co pół roku to podstawa, by mieć ¶nieżnobiały i prosty u¶miech. Ale wszystko to mog± zniszczyć często niekontrolowane nawyki...Nawyki które niszcz± zęby!

modanaurode.pl  prochniza i zeby
modanaurode.pl  -  Czy cola niszczy zęby?, czy próchnica jest zara?liwa? - fakty i mity o zębach

Próchnic± można zarazić się np. poprzez pocałunek, dlatego warto zadbać o higienę jamy ustnej partnera. Należy również leczyć zęby mleczne u dzieci, by choroba nie przeniosła się na stałe uzębienie....Czy cola niszczy zęby?, czy próchnica jest zaraĽliwa? – fakty i mity o zębach

modanaurode.pl plomby plomba
modanaurode.pl  -  Koniec z widocznymi plombami

Plomby musimy wymieniać co 5-10 lat. Powód? Większo¶ć z nich z wiekiem kruszeje, wypłukuje się, szarzeje i ulega starciu, trac±c swoje walory estetyczne.  Teraz jednak denty¶ci opracowali nowy materiał, który ma wła¶ciwo¶ci optyczne z naturalnym...Koniec z widocznymi plombami

modanaurode.pl Masz braki w uzębieniu Grożą Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów
modanaurode.pl  -  Masz braki w uzębieniu? Grożą Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak poważne konsekwencje może za sob± nie¶ć utrata chociażby jednego zęba. To nie tylko problem natury estetycznej, który sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni i wstydzimy się u¶miechać...Masz braki w uzębieniu? Groż± Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów

modanaurode.pl 4 kroki do bialych zebow
modanaurode.pl  -  4 kroki do białych zębów!

Białe zęby to podstawa pięknego u¶miechu i co za tym idzie dobrego samopoczucia. Często jednak na powierzchni zębów pojawiaj± się nieestetyczne przebarwienia i zażółcenia. Co zrobić aby nasze zęby l¶niły czysto¶ci±? Warto zastosować się do kilku wskazówek!...4 kroki do białych zębów!

modanaurode.pl 7 rad na problemy z zebami
modanaurode.pl  -  Zęby i usta: 7 irytujących problemów - proste rozwiązania

Jest kilka powszechnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej, które dokuczaj±, przeszkadzaj± i s± po prostu uci±żliwe, a niewiele osób wie, że można im w prosty sposób zaradzić....Zęby i usta: 7 irytuj±cych problemów – proste rozwi±zania 

modanaurode.pl 1 Aparat Invisalign, fot. Dentim Clinic (2)
modanaurode.pl  -  Proste zęby dzięki masce i bez "drutów"? - Szyna Invisalign

Leczenie ortodontyczne nie wymaga już noszenia tradycyjnych aparatów z drutami. Coraz czę¶ciej mamy do wyboru alternatywę - specjalne, niewidoczne maski nakładane na zęby...Proste zęby - Szyna Invisalign

modanaurode.pl. skaling i piaskowanie zebow
modanaurode.pl  -  Usuwanie kamienia nazębnego - Czym jest skaling i piaskowanie?

Najprostsze i bezbolesne zabiegi higienizacyjne u dentysty mog± uchronić przed najgroĽniejszymi chorobami jamy ustnej m.in. próchnic± i chorobami przyzębia. Dlaczego warto regularnie usuwać kamień nazębny?...Usuwanie kamienia nazębnego - Czym jest skaling i piaskowanie?

Modanaurode.pl na G+

 

zobacz więcej artykułów 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl