Medycyna estetyczna zabiegi na przebarwienia terapia q-switch
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Tradycyjna Medycyna Chińska - Beijing Tong Ren Tang

modanaurode.pl medycyna chinska masaz

Chińska recepta na piękne ciało

Medycyna chińska od tysiącleci stawia na profilaktykę i pielęgnację zdrowia. Dzięki  odpowiedniemu stylowi życia, odżywiania się oraz masażom Chińczycy długo zachowują młody wygląd i szczupłą sylwetkę.

Po pierwsze znajdź źródło

Medycyna chińska traktuje organizm człowieka holistycznie. Nie walczy z objawami, ale szuka przyczyn występowania problemu i to od jego usuwania rozpoczyna się terapia. W przypadku dolegliwości takich jak wzdęcia, problemy trawienne, odkładanie się tłuszczu w poszczególnych partiach ciała, czy cellulit, najpierw należy rozpoznać przyczynę. Do najczęstszych powodów występowania powyższych dolegliwości należą: nieregularne jedzenie, spożywanie zbyt małych lub zbyt obfitych posiłków, źle zbilansowana dieta, picie małej ilości wody, spożywanie zimnych pokarmów i napojów.

To wszystko powodować może osłabienie energii qi w układzie trawiennym, co z kolei prowadzi do zaburzenie jego funkcjonowania. Skutkiem są  problemy w odchudzaniu, zły stan skóry, wzdęcia i cellulit. Aby usprawnić przepływ qi przez nasz organizm, należy przede wszystkim wyeliminować wszystkie negatywne czynniki. W celu zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów dobrze jest dodatkowo skorzystać z różnego rodzaju masaży tkanek głębokich. Beijing TONG REN TANG ma w swojej ofercie zarówno masaże poprawiające funkcjonowanie układu trawiennego jak i takie, które korzystnie wpływają na wygląd skóry.

Właściwa higiena życia

Pierwszym krokiem ku nienagannej sylwetce i pięknej cerze powinna być dostateczna ilość snu w ciągu doby. Medycyna chińska za najzdrowszy uważa sen, który rozpoczyna się przed godziną 23.00 a kończy przed 7.00 rano. Pozwala on na regenerację organów odpowiadających za trawienie i produkcję enzymów. 

Drugim krokiem jest właściwe odżywianie. Dzień należy rozpoczynać od szklanki gorącej wody na pusty żołądek. Ważne jest aby spożywać kilka posiłków dziennie o stałych porach, według zasady: rano jeść do syta, w południe dobrze, wieczorem niewiele i unikać mięsa. Wszystko co jemy, powinno być lekkostrawne i dobrze przeżute. Korzystnie na układ pokarmowy wpływa spożywanie dużej ilości zup. Należy unikać lub w miarę możliwości całkowicie wyeliminować jedzenie i picie produktów zimnych, ponieważ mają one negatywny wpływ na organizm.

Temperatura wewnątrz naszego ciała to ok. 37 stopni Celsjusza i wszystko co jemy i pijemy powinno mieć co najmniej taką temperaturę. Wtedy unikniemy wychłodzenia, a tym samym spowolnienia procesów trawiennych. Dieta powinna być zbilansowana, czyli innymi słowy zróżnicowana i zawierająca wszystkie składniki potrzebne dla organizmu. Nie należy zapominać o piciu co najmniej 2 litrów płynów dziennie (w tym 1,5 litra wody).

Masaż – kosmetyczna kropka nad i

Masaże połączone z pozytywnymi zmianami w trybie życia, w sposób efektywny mogą pomóc w odzyskaniu szczupłej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry. Beijing TONG REN TANG w swojej ofercie posiada dwa rodzaje masaży wspomagających odchudzanie: głęboki masaż wyszczuplając i masaż bańką chińską.

Masaż wyszczuplający reguluje pracę układu trawiennego poprzez odblokowanie zatorów energetycznych w poszczególnych organach (żołądek, śledziona, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka, jelita). Rozgrzewa te partie ciała, w których najłatwiej odkłada się tłuszcz, pobudzając krążenie krwi i rozbijając jego złogi. W trakcie takiego masażu naprzemiennie masuje się okolice talii oddziałując na tkankę tłuszczową oraz okolice głowy i łydek. W ten sposób energia nie tylko może zacząć swobodnie przepływać przez narządy wewnętrzne, ale również przeszkód dociera do najbardziej odległych części ciała.

Masaż bańką chińską jest masażem drenującym, polega na zasysaniu kawałków skóry w bańkę i wykonywaniu okrężnych ruchów w kierunku węzłów chłonnych. Zabieg ten poprawia wygląd skóry, pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit i pomaga w rozbijaniu tkanki tłuszczowej.

Trzeba pamiętać o tym, że nie istnieją cudowne sposoby na przywrócenie nienagannej sylwetki i świetlistej skóry w tydzień. Aby uzyskać dobre i trwałe rezultaty potrzebna jest systematyczność w realizowaniu zaleceń masażysty i wykonanie przynajmniej jednej serii masaży. Zadowalające nas efekty utrzymać możemy jedynie idąc drogą zdrowego trybu życia i pielęgnowania naszego ciała.

Beijing Tong Ren Tang (BTRT) ma bogatą, ponad 347-letnią historię od powstania w 1669 roku. Firma została założona przez nadwornego cesarskiego lekarza Yue Xianyang w Pekinie, w ósmym roku panowania cesarza Kanqxi z dynastii Qing. Wtedy też firma BTRT została mianowana cesarską marką dynastii Qing i zachowała ten tytuł przez ponad 188 lat. Beijing Tong Ren Tang w okresie 242 lat (1669 – 1911) dostarczało surowców i wiedzy potrzebnych dla utrzymania dobrego stanu zdrowia jedynie członkom dynastii panującej, by w XX. wieku stać się firmą oferującą swoje usługi całemu społeczeństwu. Jest najsłynniejszą i najstarszą firmą zajmującą się tradycyjną medycyną chińską.

Będąc pierwszym kandydatem wpisanym na listę niematerialnego dziedzictwa narodowego za krzewienie kultury Medycyny Chińskiej, BTRT demonstruje piękno łączenia teorii i praktyki tradycyjnej medycyny chińskiej. Misją Firmy jest dbanie o zachowanie dobrego stanu zdrowia i życia jak największej liczby ludzi na całym świecie.

 

Beijing Tong Ren Tang osiąga swój cel nie szczędząc sił i środków. Firma znana jest z uczciwości, staranności, z którą wytwarza swoje produkty oraz najlepszej jakości surowców. Wartości: uczciwość, staranność, jakość są tak ważne w chińskiej kulturze, że złamanie ich skutkowało odpowiedzialnością nieograniczoną, czyli ponoszą przez dziewięć pokoleń – obecne, przeszłe i przyszłe. Beijing Tong Ren Tang z dumą podkreśla, że w czasie epidemii SARS w 2003 roku sprzedawało swoje ratujące życie produkty w niezmienionej cenie (pomimo wzrostu kosztu surowców), podczas gdy inne kompanie podnosiły koszt kilkukrotnie.

 

Obecnie działalność firmy skupia się na trzech obszarach: produkcji suplementów i pastylek (88 linii produkcyjnych), sieciach aptek oraz salonach masażu i akupunktury. Tong Ren Tang posiada trzy instytuty badawczo – rozwojowe, jak również szpital medycyny chińskiej w Pekinie.  

Tong Ren Tang zajmuje się pacjentem, który już nie jest zdrowy, ale jeszcze nie zachorował. Można oszacować, że odsetek ludzi, którzy znajdują się „pomiędzy”, czy „na granicy” – wynosi aż 60-70% ogółu populacji. Stan pomiędzy zdrowiem a chorobą jest stopniowalny, dlatego ważne jest wychwycenie momentu, w którym jeszcze można pomóc. W Beijing Tong Ren Tang stawia się również nacisk na propagowanie zdrowego stylu życia, zgodnego z zaleceniami medycyny chińskiej.

Dzisiaj BTRT rozwinęła się do dość dużej współczesnej grupy przedsiębiorstw tradycyjnej medycyny chińskiej, która łączy tradycyjną wiedzę z nowoczesną medycyną, technologie i praktykę. Obecnie Grupa BTRT wytwarza ponad tysiąc medycznych produktów w różnych formach, jest właścicielem trzech spółek giełdowych i posiada ponad 1000 aptek w Chinach i za granicą.

Beijing Tong Ren Tang Chinese Medicine, Co., Ltd. (BTRTCM), jako jedna ze spółek zależnych grupy, z powodzeniem weszła na giełdę w Hongkongu w maju 2013. Firma jest głównym dystrybutorem produktów grupy Tong Ren Tang na zagranicę. Spółka wiedzie prym w detalicznej sprzedaży środków tradycyjnej medycyny chińskiej poza granicami Chińskiej Republiki Ludowej i ma ogromy udział w promowaniu kultury tradycyjnej medycyny chińskiej na rynkach międzynarodowych. Pod koniec 2012 roku liczba pacjentów firmy przekroczyła 20 milionów, a ponad 100 milionów ludzi za granicą rozpoznaje markę Beijing Tong Ren Tang.

 

Beijing Tong Ren Tang Poland

W celu promowania tradycyjnej chińskiej wiedzy medycznej i chińskiej kultury w Polsce, firma Beijing Tong Ren Tang w 2012 roku otworzyła w Warszawie pierwsze centrum opieki zdrowotnej, w którym dostępne są zarówno wysokiej jakości suplementy, jak i usługi tradycyjnej medycyny chińskiej. Placówka w Polsce jest pierwszą filią w Europie, a jej siedziba połączona z Centrum Zdrowia i sklepem mieści się przy Al. Niepodległości 18. W 2015 roku otworzono również kolejne Centrum Zdrowia ze sklepem w centrum Warszawy, przy ul. Grzybowskiej 2, lok. 5.

W Centrum Zdrowia można poddać się masażom, np. tradycyjnemu chińskiemu, odchudzającemu, bańkami chińskimi, stemplami ziołowymi, kamieniem wulkanicznym, stóp, a także terapii moxą, akupunkturze i innym zabiegom, wykonywanym przez terapeutów wyszkolonych w Pekinie. Szeroka oferta sklepu zawiera tradycyjne herbaty, naturalny cukier imbirowy, napój z owoców głogu, a także popularne w Chinach suplementy: herbatę ze sproszkowanego czerwonego żeń-szenia oraz tabletki Lingzhi ze sproszkowanymi zarodnikami grzyba lakownicy lśniącej, zwanej przez chińskich medyków „czarodziejskim ziołem”, o wielowiekowej tradycji stosowania.

Logo Beijing Tong Ren Tang

  • Kolory żółty i czerwony są kolorami Cesarstwa, dla którego Tong Ren Tang pracowało. Na górze graficznie pokazana jest dawna pigułka – okrągła i pokryta miodem, woskiem, albo nawet złotem, które chroniły przed zanieczyszczeniem i  konserwowały. Ornamenty po bokach przypominają zarówno smoka, jak i roślinę. Napis oznacza miejsce wspólnoty dobra/miłości/jednakowości.

Tradycyjna Medycyna Chińska 

Tradycyjna Medycyna Chińska (ang. Traditional Chinese Medicine, TCM) ma długą historię rozpoczynającą się w starożytnych Chinach, i jest ona rozwijana bez przerwy od ponad 5000 lat. Stanowi szeroką gamę medycznych działań zawierających w sobie profilaktykę, rehabilitację i opiekę zdrowotną. Istnieje kilka form tradycyjnej medycyny chińskiej, takich jak ziołolecznictwo, akupunktura, masaż, ćwiczenia czy dieta. Jako cenne dziedzictwo kulturowe Chin jest oparta na tysiącu lat doświadczenia w opiece zdrowotnej, profilaktyce i leczeniu dolegliwości pacjentów.

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

Zobacz także:

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl  -  homeopatia medycyna homeopatyczna

Homeopatia.

Medycyna homeopatyczna polega na zasadzie podobieństwa i opiera się na stosowaniu leków które zawierająbardzo dawki aktywnych substancji , które w dawkach większych wywołują u osób zdrowych objawy podobne do objawów chorobowych zaobserwowanych u chorego. Uproszczając i mówiąc językiem zrozumiałym czyli ta sama substancja aktywna podana w dużych dawkach wywołuje u człowieka zdrowego objawy choroby, zaś podana w minimalnych dawkach może tę chorobę.....homeopatia>>>

modanaurode.pl  -  aromaterapia

Aromaterapia.

Aromaterapia to nic innego jak leczenie zapachami.Rośliny wytwarzają mase substancji lotnych, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm.

Poprzez wdychanie olejków eterycznych podczas Aromaterapii, możemy w ten sposób wspomagac kurację antybiotykową. Poddawanie się Aromaterapii ma służyc w poprawieniu kondycji zdrowotnej oraz przywróceniu równowagi a co za tym idzie pobudzenie naturalnych sił odpornościowych......aromaterapia>>>

modanaurode.pl  -  medycyna chinska, leczenie ziolami. Tradycyjna medycyna chinska

Medycyna chińska - leczenie ziołami.

Medycyna chińska to między innymi leczenie różnego rodzaju ziołami kóre posiadają duże właściwości lecznicze, znane od tysięcy lat w medycynie chińskiej. Specjaliści od medycyny chińskiej dobieraja indywidualnie do potrzeb pacjenta mieszanki ziół. Trzeba jednak pamiętac aby nie kupowac z niewiadomych i nieznanych nam źródeł ziół, ponieważ  dostępne na naszym rynku zioła chińskie rzadko mają właściwości lecznicze, i zamiast nam pomagac...medycyna chińska>>>


 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl