Medycyna estetyczna zabiegi na przebarwienia terapia q-switch
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Sprzęt dla wojownika, czyli rękawice zawodnika MMA

sprzet mma

Mieszane sztuki walki cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród miłośników spędzania wolnego czasu przed ekranem telewizora. Sukcesy polskich zawodników oraz zawodniczek, a także prestiż rodzimych federacji sprawiły, że sale treningowe zapełniły się początkującymi adeptami MMA.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że najistotniejsze podczas ćwiczeń są ambicja i zapał, jednak dobór odpowiedniego sprzętu to również kwestia nierzadko kluczowa.

 

Rozsądnie dobrane rękawice mogą zagwarantować zawodnikowi komfort oraz bezpieczeństwo. Dobry wybór warunkuje kilka czynników i, choć brak uniwersalnych rozwiązań, warto starannie przeanalizować dostępny na rynku sprzęt. Tym bardziej, że mieszane sztuki walki to dyscyplina niezwykle kontaktowa, wiążąca się często z ryzykiem odniesienia mniej lub bardziej poważnych kontuzji.

 

Komfort i wygoda czy bezpieczeństwo – na co warto postawić

Toczone na ringu, w klatce czy tzw. oktagonie walki polegają na zadawaniu rywalowi uderzeń, kopnięć oraz stosowaniu rzutów, dźwigni i pozostałych technik kończących. Tak zróżnicowany repertuar zachowań w trakcie walki wymaga od zawodnika nie lada sprawności fizycznej. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w wysokiej klasy wygodny sprzęt, który zwiększy zakres ruchu i pozwoli na komfortową walkę z przeciwnikiem.

Wygoda to jednak nie wszystko, bowiem rywalizacja w ringu często idzie w parze z kontuzjami i urazami. Warto wybrać odpowiednie rękawice, spodenki, obuwie, suspensor czy wszelkiego rodzaju ochraniacze, aby zagwarantować bezpieczeństwo zarówno sobie, jak i przeciwnikowi. Rzecz jasna, nawet najlepsze akcesoria nie są w stanie zastąpić pozostałych czynników warunkujących sportowy sukces, niemniej bez nich jest on niemożliwy.

Odzież oraz akcesoria, czyli jak ochronić się przed kontuzją

Co dokładnie należy do podstawowego ekwipunku początkującego zawodnika MMA? Oczywiście, pierwsze treningi mieszanych sztuk walki zazwyczaj nie idą w parze z rywalizacją, a polegają przede wszystkim na wzmocnieniu ciała oraz ducha.

Warto mieć świadomość, że na samym początku przygody z MMA trzeba być przygotowanym na spory wysiłek fizyczny z dala od ringu. Jednakże po jakimś czasie na horyzoncie z pewnością pojawi się szansa na walkę. Wtedy właściwie dobrany sprzęt może mieć zbawienny wpływ na jakość rywalizacji.

  • Rękawice – treningi MMA często wiążą się z koniecznością posiadania zarówno rękawic do MMA, jak i ich bokserskich odpowiedników. Trening z wykorzystaniem rękawic bokserskich poprawia szybkość oraz siłę uderzeń, natomiast wykorzystanie tych do MMA umożliwia przeprowadzenie ćwiczeń związanych z chwytami oraz dźwigniami.
  • Spodenki – powinny być stosunkowo lekkie, aby korzystnie wpływać na zakres ruchów zawodnika. Ciężko wskazać najlepsze spodenki, gdyż każdy zupełnie inaczej będzie czuł się w danym modelu. Na pewno muszą być one właściwie dopasowane i wygodne.
  • Rashguard – jest to koszulka ze specjalnego materiału, który przepuszcza powietrze. Przylega ona do ciała, wpływa na odpowiednią kontrolę temperatury ciała, odprowadzając przy tym wilgoć na zewnątrz.
  • Obuwie – zawodnicy najczęściej walczą boso, jednak w trakcie ćwiczeń wysokiej klasy obuwie stabilizuje staw skokowy, którego urazy należą do najbardziej powszechnych.
  • Ochraniacze stawów, piszczeli, na uszy oraz na zęby – nie ulega wątpliwości, że mieszane sztuki walki to dość urazowa dyscyplina sportu. Odpowiednio dobrane ochraniacze zwiększają bezpieczeństwo, chroniąc stawy i absorbując wstrząsy. Warto mieć świadomość, że tarcie uszami o matę może spowodować powstawanie tzw. kalafiorów, charakterystycznych dla zapaśników. Dlatego nawet ochraniacze na uszy potrafią być niebywale istotne.
  • Suspensor – nie jest obowiązkowym akcesorium w przypadku kobiet, jednak mężczyźni korzystają z jego właściwości bardzo chętnie, gdyż jest to ochraniacz na krocze.

Idealny sprzęt, a poziom zaawansowania

Rzecz jasna, im dalej w las, tym więcej drzew. Początkujący miłośnicy mieszanych sportów walki nie potrzebują kompleksowego wyposażenia, jednak ci nieco bardziej zaawansowani inwestują w wiele innych akcesoriów. Do takowych należą choćby owijki bokserskie, tarcze, kask i tym podobne.

Należy pamiętać, że nawet sprzęt sportowy z najwyższej półki to tylko jeden z elementów warunkujących szansę na osiągnięcie sukcesu. Niezwykle ważne są przecież odpowiednia dieta, ciężkie i regularne treningi, duże umiejętności oraz odporna psychika.

 

Za cenne informacje dziękujemy portalowi JacekCzech.com.pl .

Znajdź nas na:

twitter
Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl