modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna naczynka laseroterapia przebrzebarwienia fotostarzenie
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Skóra twarzy - Pryszcze,zaskórniki,wypryski-jak sobie z tym radzić?

modanaurode.pl skora twarzy pryszcze wypryski zaskorniki jak sobie z tym radzic

Praktycznie każdy, niezależnie od wieku, genów, otoczenia czy stanu konta bankowego, może mieć czystszą, jaśniejszą i zdrowiej wyglądającą skórę. Oto jak można to osiągnąć.

Pryszcze, zaskórniki (wągry), wypryski (prosaki) i zgrubienia pojawiają się gwałtownie; rozszerzone pory, myszki, piegi i znamiona różnego typu nasilają się; ukazują się cienie pod podpuchniętymi oczami. Po przekroczeniu 25 lat nieuchronnie czekają nas zmarszczki i opuchnięcia. Pomyślcie o skórze niemowlęcia. Po zniknięciu wszystkich przebarwień i znamion poporodowych wygląda idealnie – jest różowa, przejrzyście czysta, równa i nieskazitelnie gładka. Potem coś się zaczyna zmieniać, zwłaszcza w części najbardziej widocznej – na twarzy.

BUDOWA SKÓRY

Trzeba wiedzieć, co to jest skóra, by zrozumieć, dlaczego na przykład tak ważna jest woda. Skóra żyje i oddycha, miliardy komórek pływają w wodnej cieczy, która zawiera tyle samo soli ile morska woda. 70% ciała to woda, z czego 35% znajduje się w skórze.

Przekrój poprzeczny skóry przypomina kanapkę z dżemem. Warstwa górna – naskórek – i dolna – skóra właściwa – są otoczone cienką warstwą podstawową. Wydaje się to proste, ale nieustanne procesy zachodzące w skórze są w istocie bardzo skomplikowane.

U młodych kobiet skóra odnawia się co dwa, trzy tygodnie ,u starszych trwa to prawie dwa razy dłużej, dając szansę na poprawienie wyglądu. Wierzchnia warstwa skóry, która chroni warstwy wewnętrzne, składa się ze zrogowaciałych komórek. Kiedy obumierają, łuszczą się i odpadają, natychmiast są zastępowane przez nowe, czekające już w kolejce. Codziennie tracimy około 4% komórek skóry, przez całe życie zaś – około 13,6 kg skóry (zmartwiałe komórki stanowią ogromną część kurzu w naszych domach).

Centralny ośrodek odnowy skóry leży głęboko  w grubej galaretowatej poduszce skóry właściwej. Nie możemy zobaczyć, co się tam dzieje, ale zachodzące tam procesy rządzą zewnętrzną warstwą, a tym samym decydują o naszym wyglądzie. Tam znajdują się naczynia krwionośne, gruczoły potowe, cebulki włosowe, tkanka łączna (zawierająca bardzo ważne składniki: kolagen i elastynę, które sprawiają, że skóra jest sprężysta i młoda), a także gruczoły łojowe.

Gruczoły łojowe decydują o stanie skóry twarzy. Sterowane są przez androgeny, męskie hormony, które u kobiet wydzielają się w niewielkich ilościach. Wywołują one trądzik, wypryski, zaskórniki, zgrubienia skóry oraz woskowate żółte łojotokowe przerosty.

Starzenie się skóry:

Dlaczego skóra się starzeje? W skrócie można powiedzieć, że kolagen i elastyna, dwa podstawowe składniki, degenerują się.

Głównymi czynnikami wpływającymi na degenerację skóry są promienie ultrafioletowe (UV), słoneczne i z łóżek opalających, oraz małe, pojedyncze molekuły, nazywane wolnymi rodnikami, które niszczą komórki. Zarówno promienie UV, jak i wolne rodniki powodują, że włókna kolagenu, które powinny leżeć prosto i równo, skręcają się i plączą, co prowadzi do wiotczenia i marszczenia się skóry. Opalanie się należałoby ograniczać od najmłodszych lat, ponieważ do największego spustoszenia dochodzi przed osiemnastym rokiem życia. Powinno się używać zabezpieczeń przed słońcem i chronić przed nim dzieci.

Po pięćdziesiątce liczba włókien elastynowych bardzo się zmniejsza, co przyśpiesza wiotczenie, powoduje obwiśnięcia i podpuchnięcia. Jednocześnie skóra zaczyna być coraz bardziej sucha, ponieważ zanika produkcja tłuszczu, i tym samym zmniejsza się zdolność skóry do gromadzenia wody. I jakby tego było mało, powolnieje tempo odnawiania się komórek.

W miarę upływu lat skóra staje się wrażliwsza i bardziej podatna na ataki wrogów – promienie UV i wolne rodniki. Na szczęście nie wszystkie zmiany są nieodwracalne. Zaopiekujcie się czule swoją skórą, a odpowie na te starania szybko i pozytywnie.

FAKTY

 • Dorosły człowiek ma około 300 milionów komórek na powierzchni prawie 2 m2 skóry ważącej niemal 3,2 kg.                 
 • Skóra na twarzy ma grubość około 0,12 mm, na reszcie ciała sięga 0,6 mm. Najgrubsza jest na dłoniach i stopach – od 1,2 mm i więcej, nawet do 4,7 mm.
 • Najcieńsza skóra jest na wargach i powiekach.
 • Pół cala kwadratowego skóry zawiera co najmniej 10 włosów, 100 gruczołów potowych, 1 m naczynek krwionośnych i 15 gruczołów łojowych.

SPRZYMIERZEŃCY I WROGOWIE SKÓRY

SPRZYMIERZEŃCY

WROGOWIE SKÓRY

świeże powietrze

dym papierosowy (twój i innych), klimatyzowane pomieszczenia biurowe urządzenia, np. komputery, podróż samolotem

osłony przed słońcem

promienie ultrafioletowe(słońce i łóżka opalające, zmiany klimatu

świeża żywność, szczególnie owoce i warzywa

żywność konserwowa i rafinowana,np. biały cukier, mąka

woda

kawa, alkohol

dobre trawienie

słabe trawienie - zaparcia

relaks i sen

stres

CODZIENNE ZADANIA DLA SKÓRY

 • Ochrona i zespalanie organów wewnętrznych i kośćca.
 • Odpieranie ataków zewnętrznych – czynników chemicznych i bakteriologicznych.
 • Regulowanie temperatury ciała.
 • Wydalanie porami toksyn.
 • Wytwarzanie ze światła słonecznego witaminy D.
 • Odbieranie bodźców zewnętrznych (dotyk, ból).

CZEGO SKÓRZE POTRZEBA

Rodzina

Dermatolodzy żartują, że jeżeli chce się mieć wspaniałą skórę, należy uważnie wybierać sobie rodziców. Rzeczywiście geny odgrywają tu ważną rolę, w dużej mierze decydują o skłonnościach naszej skóry do starzenia się. Toteż dobrze jest przyjrzeć się swoim rodzicom i w razie potrzeby przedsięwziąć kroki zaradcze. Wprawdzie nie zmienimy sobie rodziców, ale możemy poprawić wygląd naszej skóry.

Równie ważne znaczenie, jak geny, maja przyzwyczajenia rodzinne. Kiedy przyglądacie się twarzom swoich rodziców, zwróćcie uwagę na zmarszczki mimiczne, linie biegnące od nosa do ust i wyżłobienia wokół ust. Być może, macie skłonność do podobnej mimiki, ale możecie jej uniknąć. Gimnastyka twarzy pomoże wam to zwalczyć.

Oddychanie

Twoja skóra musi oddychać, tak jak i ty. 7% pobieranego przez płuca tlenu jest bezpośrednio zużywane przez skórę. Wdychając porcję powietrza, dostarczasz komórkom niezbędnego tlenu, wydychając – wydalasz z ciała dwutlenek węgla  (który zbyt długo przetrzymywany zatruwa komórki) i zbędne składniki. Małe dzieci i zwierzęta oddychają w sposób idealny: długie, głębokie oddechy dotleniają całe ciało i usuwają nagromadzone zanieczyszczenia.

W miarę upływu lat większość z nas oddycha coraz bardziej nieprawidłowo, nabierając powietrza tylko do górnych części płuc i nie wydalając całkowicie zbędnych substancji. Nieprawidłowe oddychanie sprawia, że gorzej się czujemy, a skóra i ciał starzeją się szybciej.

Zacznij od prostej techniki oddychania. Gdziekolwiek jesteś, rozłóż ręce i rozstaw nogi. Opuść ramiona wzdłuż ciała. Następnie weź głęboki oddech przez nos do brzucha, licząc do czterech lub więcej, (nie podnoś przy tym ramion do góry), wytrzymaj moment i zrób wydech, licząc znów do czterech lub więcej. Powtórz to ćwiczenie przynajmniej cztery razy, a zobaczysz, że poczujesz się o wiele lepiej. Ćwicz oddechy tak często, jak to jest możliwe. Jest to również cudowny sposób na złagodzenie stresu.

Spróbuj wziąć np. lekcje jogi czy     t’ai chi. Większość tlenu jest dostarczana przez krew, ale skóra również wchłania go bezpośrednio przez pory. Ważne jest więc, aby jakąś część doby spędzić bez kosmetyków na skórze, szczególnie na twarzy. Niektóre kobiety, nawet powyżej pięćdziesiątki, odkrywają obecnie, że nie muszą regularnie nakładać kremu na noc.

Można też nałożyć krem pół godziny wcześniej niż zazwyczaj, poczekać 20-30 minut na wchłonięcie, a następnie zetrzeć chusteczką higieniczną nie wchłoniętą resztę. Krem wykona swoje zadanie, a skóra będzie oddychać. Przed ćwiczeniami dobrze jest umyć twarz, aby pot nie blokował porów. Firmy zajmujące się pielęgnacją skóry, takie jak Lancaster czy Jil Sander, produkują już preparaty, które mają wprowadzać tlen bezpośrednio do skóry. Ale nie ma nic lepszego niż porządny, szybki spacer.

modanaurode.pl  - strefa niskich cen
modanaurode.pl - strefa niskich cen
modanaurode.pl  - strefa niskich cen, upusty , rabaty 30% 45% 60%
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
modanaurode.pl - tabela kalorii
modanaurode.pl - ile kalorii zjadamy dziennie
modanaurode.pl - tabela kalorii dzienna ilosc kalorii
modanaurode.pl - kalorie zupa jarzynowa - tabela kalorii
modanaurode.pl - liczymy kalorie - tabela kalorii
modanaurode.pl - zupa z warzyw - tabela kalorii
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
Modanaurode.pl Poleca! zdrowe zęby, wszystko o pięknym usmiechu
modanaurode.pl -Poleca, zdrowe zęby, wszystko o pieknym usmiechu!!!
modanaurode.pl Poleca ! zdrowe zęby

modanaurode.pl - kobieta i zdrowie
modanaurode.pl  -  Łysienie androgenowe a łysienie plackowate
modanaurode.pl Łysienie plackowate to problem emocji dlatego wymaga zupełnie innych metod leczenia od łysienia androgenowego

Łysienie dotyka coraz młodsze pokolenie. I to nie tylko mężczyzn, ale coraz częściej także kobiety. Związane jest to głównie z szybszym tempem życia i stresującym trybem pracy. Co możemy zrobić, aby nie tracić kolejnych włosów z głowy?..Łysienie androgenowe a łysienie plackowate

modanaurode.pl  - alergia, choroba wspolczesnej cywilizacji
modanaurode.pl - alergia

Alergia dotyczyła lub będzie dotyczyć każdego z nas! Alergia jest bowiem chorobą współczesnej cywilizacji. W krajach rozwiniętych co piąta osoba ma katar sienny, a co dwudziesta pokrzywkę. Skłonności do występowania alergii są często dziedziczne, jednak najważniejszą jej przyczyną...alergia>>>


Zobacz więcej:

modanaurode.pl - halluksy-profilaktyka
modanaurode.pl  - halluksy,dlaczego powstaja?
modanaurode.pl - mogrena, objawy
modanaurode.pl  - Migrena...
modanaurode.pl - rak szyjki macicy, zrob badania na obecnosc wirusa hpv
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!
modanaurode.pl - depresja, nie wstydz sie poprosic o pomoc
modanaurode.pl  -  jak rozpoznac pierwsze objawy?
modanaurode.pl - zylaki
modanaurode.pl  -  co to sa zylaki?,jak je usunac?,jak zapobiegac ich powstawaniu?
modanaurode.pl - spadek libido, samotnosc w lozku
modanaurode.pl  - samotnosc w lozku, spadek libido
modanaurode.plk - bezsennosc, brak snu
modanaurode.pl  -  bezsennosc, czemu nam doskwiera i co ja powoduje?
modanaurode.pl - znamiona skorne, pieprzyki, brodawki na skorze
modanaurode.pl  - znamiona skorne, pieprzyki oraz zmany skorne
modanaurode.pl - kobieta i zdrowie. Zobacz więcej.

ŚWIEŻE POWIETRZE

Nikt nie wątpi, że świeże powietrze czyni cuda. Jednakże jest różne „świeże powietrze”. Korzyści ze spaceru brzegiem morza, w parku pełnym drzew czy w górach są zaskakująco odmienne od spaceru zatłoczoną ulicą w mieście. Toteż postaraj się ćwiczyć w możliwie najmniej zanieczyszczonych miejscach.

Jeżeli pracujesz w zamkniętym pomieszczeniu, a zwłaszcza gdy pełno w nim urządzeń technicznych (komputer, kserokopiarka itp.), powinnaś zainwestować w elektryczny jonizer. Uważa się, że wytwarzane przez te urządzenia ujemne jony pomagają likwidować zanieczyszczenia, włącznie z dymem papierosowym. Aż trudno uwierzyć, ile pochłaniają brudu i kurzu. Wielu użytkowników bardzo sobie je chwali. Powietrze można również nawilżyć w prosty sposób, wystarczy ustawić miskę z wodą.

RUCH

Regularna gimnastyka jest niezbędna dla zdrowia, sprawnego umysłu i ciała. Kiedy ćwiczysz, tlen dociera do każdej komórki, dzięki czemu lepiej wchłaniają się odżywcze składniki. Oznacz to wytworzenie więcej kolagenu, co prowadzi do poprawy wilgotności i struktury tkanek, a także daj grubszą, bardziej elastyczną warstwę skóry.

Naukowcy z Uniwersytetu Wisconsin  odkryli, że im więcej pobiera się tlenu, tym mniej jest się podatnym na działanie wolnych rodników, z czym łączy się przedwczesne starzenie.

Aerobik, szybki spacer, jogging, bieganie, jazda na rowerze, pływanie i taniec stymulują krążenie, pobudzają szybsze trawienie, które eliminuje zbędne i toksyczne substancje. Dzięki temu twoja skóra staje się jaśniejsza. Legendarny guru do spraw urody, Lesley Kenton, twierdzi, że gimnastyka dodatkowo stymuluje hormony odpowiedzialne za seks i jest jednym z najlepszych sposobów na zwalczanie stresu – największego wroga skóry.

ODŻYWIANIE SKÓRY

Niektórzy dermatolodzy lekceważą dietę, tak jakby nie maiła ona wpływu na stan skóry. Niewielu jednak może zaprzeczyć, że nie istnieje związek między niektórymi potrawami a reakcją skóry – od swędzenia i zaczerwienienia po egzemę. Większość musi się również zgodzić, że dieta zawierająca świeże produkty, zwłaszcza owoce warzywa i ziarno, a mało konserwowych i rafinowanych, przynosi korzyści całemu organizmowi, włączając w to skórę.

Czysta, jasna, zdrowo wyglądająca skóra zależy od prawidłowego funkcjonowania nerek, jelit i wątroby. Wątroba nie tylko produkuje substancje, które pomagają wydalać to, co zbędne organizmowi, ale odfiltrowuje również chemiczne toksyny, np. z produktów nieorganicznych i napojów, z alkoholu i wody z kranu, lekarstw, a także toksyny wytwarzane w organizmie przez bakterie i wirusy. Organizm, który nie wydala tych wszystkich substancji toksycznych, jest odpowiedzialny za ziemistą, krostowatą, zeszpeconą skórę.

Jeżeli odziedziczyłeś dobre geny i uroda twojej skóry jest trwała, możesz pozwolić sobie na jedzenie i picie wszystkiego, co lubisz. Jeśli los był mniej łaskawy, poniżej zamieszczamy produkty i dodatki do nich, które korzystnie poprawiają wygląd twojej skóry.

Jedzenie a skóra:

Świeże owoce i warzywa, szczególnie zielone i pomarańczowe (włączając w to awokado i jabłka), a także banany, czosnek, cebulę.

Suszone owoce

Kasze, rośliny strączkowe i ziarno

Kilka jajek tygodniowo

Nabiał, ziarniste pieczywo, brązowy ryż, soję

Orzechy (trzymaj je w chłodnym, ciemnym pomieszczeniu i miel w młynku)

Używaj olejów z oliwek, sezamu, orzechów włoskich i laskowych, szafranu i słonecznika (szukaj nie rafinowanych, tłoczonych na zimno – można je kupić w sklepach ze zdrową żywnością; przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu)

Jeżeli nie jesteś wegetarianką

Mięso naturalne

Ryby (tłuste, np. makrelę, łososia, sardynki, tuńczyka)

Owoce morza, np. małże

WSAZÓWKA   Żywność naturalna ma ogromne znaczenie dla urody.

WIĘCEJ MOŻE ZNACZYĆ LEPIEJ

witaminę B6                     magnez

witaminę C                       podstawowe kwasy tłuszczowe

witaminę E                       np. olej z wiesiołka

cynk                                 oleje z ryb

krzem                               mikroelementy z alg

siarkę                                lecytynę

wapno

Priobiotyki to pożyteczne bakterie znajdujące się w przewodzie pokarmowym. Zawierają je niektóre jogurty. Stosuję dziewięćdziesięciodniową kurację co 12 miesięcy. Polecam ją każdemu, kto ma egzemę, łuszczycę, opryszczkę czy trądzik. Po kuracji antybiotykami, które niszczą wszystkie bakterie, zarówno groźne, jak i pożyteczne, powinno się przyjmować probiotyki, jeść jogurty, żeby odnowić florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Cierpiącym na egzemę polecam probiotyki w kombinacji olejkiem z wiesiołka (3g dziennie) lub podobnym (z ogórecznika albo trientalis borealis) zawierającym kwas gamma-linolenowy.

Zażywam również Femforte, multiwitaminowo-mineralny preparat firmy BioCare przeznaczony dla kobiet zawierający wszystkie potrzebne skórze witaminy, łącznie z witaminami A, C, E, oraz wszystkie witaminy z grupy B, jak również podstawowe minerały”.

Skóra a SEN

Skóra regeneruje się w czasie snu. Sen jest jednym z najlepszych kosmetyków. Istnieje również teoria, że głęboki sen odpręża skórę twarzy, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy są rano wygładzone.

WODA DOBRA NA WSZYSTKO

Dermatolodzy wciąż odnoszą się sceptycznie do teorii upiększającego działania wody. Niemniej wszystkie kobiety o wspaniałej skórze, które znamy, piją co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Eksperci sugerują, że najlepiej przyswajalna woda odstała o temperaturze pokojowej.

Zraszanie twarzy wodą mineralną może dać efekt świeżości w gorący dzień. Zraszaj również twarz po umyciu, a przed natłuszczeniem – wilgoć lepiej zatrzymuje krem.

Kostki lodu zawinięte w torebkę foliową, bawełnianą chusteczkę czy serwetkę działają wspaniale jako okłady na opuchnięcia pod oczami. Spryskanie twarzy lodowato zimną wodą (lub zimny prysznic) może również pobudzić krążenie. Nie rób tego jednak, jeżeli masz popękane naczynka na policzkach.

HORMONY a skóra

Estrogeny (żeńskie hormony płciowe) są ważnym regulatorem skóry. Niedole skóry mogą być wynikiem albo zanikania hormonów, albo ich wzmożonej produkcji, np. pojawienie się trądziku w okresie dojrzewania. Estrogeny sprawiają, ze skóra jest sprężysta, delikatna, zdrowa i elastyczna.

Poziom żeńskich hormonów: estrogenów i progesteronu, zmienia się w ciągu cyklu miesiączkowego. Stąd zmiany w wyglądzie skóry. Kiedy kobieta zaczyna przyjmować pigułki antykoncepcyjne zawierające dużą dawkę estrogenów, mogą pojawić się pryszcze, a nawet rozstępy. Poziom estrogenu drastycznie spada w czasie menopauzy. Hormonalna terapia zastępcza (HTZ) przywraca świetny wygląd.

Znajdź nas na:

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl STOP przebarwieniom2
modanaurode.pl  -  Przebarwienia skórne. STOP! Przebarwieniom.

Przebarwienia skórne. STOP! Przebarwieniom. Przebarwienia mogą pojawić się w różnym wieku. Każde z nich jest defektem kosmetycznym, który niejednemu potrafi uprzykrzyć życie.Istnieją jednak sprawdzone sposoby na ich wybielenie lub całkowite usunięcie. Warto je poznać!..przebarwienia skórne>>>

modanaurode.pl -  Dla kogo lifting bez skalpela
modanaurode.pl  -  Dla kogo lifting bez skalpela?

Dla kogo lifting bez skalpela? Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi odmładzające były zarezerwowane wyłącznie dla celebrytów. Mało tego – wykonywali je przeważnie chirurdzy plastyczni. Dziś nowoczesne liftingi są już o wiele łatwiej dostępne...lifting twarzy o lifting bez skalpela>>>

modanaurode.pl przebarwienia piegi plamki skuteczne wybielanie przebarwien
modanaurode.pl  - Przebarwienia, piegi i plamki czyli słoneczne pocałunki do likwidacji.

Przebarwienia, piegi i plamki czyli słoneczne pocałunki do likwidacji.Plaża, słońce, odpoczynek i dobry nastrój – większość z nas po całym roku ciężkiej pracy z niecierpliwością wyczekuje wakacyjnych wyjazdów. Niestety zdarza się, że po urlopie..przebarwienia,piegi i plamki - skuteczne wybielanie>>>

modanaurode.pl - pielegnacja skory wrazliwej
modanaurode.pl  -  Skóra - twoje pierwsze ubranie

Skóra – twoje pierwsze ubranieNajpiękniejszy i najbardziej kuszący strój, jaki posiada każdy człowiek. Ale ze skórą jest podobnie jak z tekstyliami – aby wyglądały dobrze, należy o nie odpowiednio dbać. Tymczasem wiele ludzi kompletnie ignoruje...skóra-twoje pierwsze ubranie>>>

modanaurode.pl - pajaczki na twarzy, jak je usunac
modanaurode.pl  -  Pajšczki które atakuja zimš

Pajączki, które atakują zimą.Pojawiają się niespodziewanie, najczęściej tam gdzie skóra jest cieńsza: na płatkach nosa, policzkach i brodzie. Popękane naczynka krwionośne, nazywane potocznie pajączkami, uprzykrzają życie wielu osobom...Pajączki które atakuja zimą>>>

modanaurode.pl Lunch w gabinecie medycyny estetycznej, uroda i pielegnacja
modanaurode.pl  -  Lunch w gabinecie medycyny estetycznej?

Lunch w gabinecie medycyny estetycznej?Już od jakiegoś czasu w Polsce furorę robi moda na tzw. zabiegi lunchowe – szybkie, efektowne i bezpieczne. Z pomocą najnowszych technik możemy np. zredukować cellulit lub odmłodzić...lunch w gabinecie medycyny estetycznej>>>

modanaurode.pl_-_usta_idealne_pielegnacja_ust1-uroda i pielegnacja
modanaurode.pl  -  Usta idealne - Pielęgnacja ust to podstawa

Usta idealne - Pielęgnacja ust to podstawa. Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Jessica Alba, Liv Tyler, Monica Belucci są€“ to te gwiazdy często uznajemy za posiadaczki najładniejszych ust...usta idealne - pielęgnacja ust>>>

modanaurode.pl - sucha skora zimš pielegnacja skory, suchosc skory
modanaurode.pl  -  Sucha skóra zimš - czy zawsze musi być tak samo?

Sucha skóra zimą – czy zawsze musi być tak samo?Sucha, szorstka skóra oraz uczucie swędzenia mogą niekiedy bardzo utrudniać codzienne życie, zwłaszcza jesienią i zimą. Nakładanie na nią „kilogramów” różnego rodzaju mazideł, daje nam ulgę na krótko...Sucha skóra zimą>>>

modanaurode.pl - zabieg usuwania nadmiernego owlosienia
Modanaurode.pl - Nadmierne owłosienie - wstydliwy problem

Nadmierne owłosienie – wstydliwy problem. Większość z nas marzy o delikatnej i idealnie gładkiej skórze. Regularnie pozbywamy się zbędnych włosków stosując różnorodne metody depilacji. Co jednak robić, gdy borykamy się z nadmiernym owłosieniem...nadmierne owłosienie>>>

modanaurode.pl Wišzkš lasera w brzydkš bliznę-usuwanie blizn laserem
modanaurode.pl  -  Wišzkš lasera w brzydkš bliznę

Wiązką lasera w brzydką bliznę. Większość zmian skórnych potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Jedną z nich są blizny, których często się wstydzimy. Istnieją jednak sposoby, aby raz na zawsze zapomnieć o nielubianych znamionach...usuwanie blizn laserem - medycyna estetyczna>>>

modanaurode.pl + kompleksy polek
modanaurode.pl  -  Polki wstydzš sie leczyć kompleksy.

Każda z pań ma swoje małe kompleksy, które skrzętnie stara się ukryć lub naprawić. Dzięki coraz nowocześniejszym kosmetykom i operacjom chirurgicznym można pozbyć się wielu różnych niedoskonałości. Ingerencja chirurgiczna wydaje...Polki wstydzą sie leczyć kompleksy

modanaurode.pl  3 peelingi do walki ze skorka kosmitki
modanaurode.pl  -  3 peelingi do walki ze "skórš kosmitki"

3 peelingi do walki ze „skórą kosmitki”. Matowa i szara skóra to częsty, zimowy problem z cerą. Stres, zmęczenie, brak słońca i niska temperatura przyczyniają się do utraty blasku. Często winny jest także nasz organizm. Powszechne są zaburzenia naturalnych...3 peelingi do walki ze "skórą kosmitki"

modanaurode.pl   frakcyjne metody usuwania zmarszczek
modanaurode.pl  -  Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodš na zmarszczki. Medycyna estetyczna.

Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki. Medycyna estetyczna Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej profesjonalne gabinety dysponują coraz skuteczniejszymi sposobami usuwania i redukcji zmarszczek. Wśród nowoczesnych propozycji...Nowoczesne zabiegi frakcyjne metodą na zmarszczki

modanaurode.pl + usuwanie zmarszczek za pomocš kwasu hialuronowego
modanaurode.pl  -  Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy czyli polisacharydem, który  jest naturalnym składnikiem występującym w naszym ciele a przede wszystkim w skórze. Celem kwasu hialuronowego jest między innymi a właściwie głównym zadaniem jest wiązanie wody co pozwala....Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

modanaurode.pl + usuwanie kurzych łapek
modanaurode.pl  -  Jak pozbyć się kurzych łapek?

Z początku niewidoczne, po 30. roku życia dają coraz więcej powodów do zmartwień – kurze łapki. Aby ich nie mieć, przez życie należałoby przejść bez jednego uśmiechu, zupełnie rezygnując z mimiki twarzy. Na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie...Jak pozbyć się kurzych łapek?

modanaurode.pl  pielegnacja stop zima
modanaurode.pl  -  Pielęgnacja stóp zimš

Zimą stopy narażone są na wiele niekorzystnych czynników, szczególnie na niską temperaturę oraz wilgoć. Dlatego też wymagają w tym czasie szczególnej ochrony i pielęgnacji. Należy pamiętać zarówno o odpowiednim, ciepłym i nieprzemakalnym obuwiu, jak i...Pielęgnacja stóp zimą

modanaurode.pl skad bierze sie cellulit
modanaurode.pl  -  Skšd bierze się cellulit i jak można z nim walczyć?

O cellulicie, zwanym też skórką pomarańczową, słyszymy bardzo często. Problem ten dotyka wielu kobiet, bo tu waga nie ma żadnego znaczenia – pojawia się on zarówno u pań szczupłych (cellulit wodny), jak i u tych przy kości (cellulit lipidowy)....Skąd bierze się cellulit i jak można z nim walczyć?

modanaurode.pl  usuwanie lwiej zmarszczki,lwia zmarszczka
modanaurode.pl  -  Lwia zmarszczka to nie koniec ?wiata! ?rodki zaradcze.

Lwia zmarszczka to nie koniec świata! Środki zaradcze.Częste marszczenie czoła może spowodować, że w pewnym wieku na skórze między brwiami zaczną pojawiać się charakterystyczne bruzdy. W konsekwencji twarz nabiera ponurego...Lwia zmarszczka to nie koniec świata! Środki zaradcze

modanaurode.pl azs atopowe zapalenie skory jak je leczyc
modanaurode.pl  -  Atopowe zapalenie skóry AZS - jak leczyć i pielęgnować chorš skórę?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) objawia się przede wszystkim świądem i suchością skóry. To nie tylko nieprzyjemna dolegliwość dermatologiczna, ale choroba całego organizmu, której podporządkowuje się całe życie....Atopowe zapalenie skóry AZS - jak leczyć i pielęgnować chorą skórę?

modanaurode.pl jak zachowac mlodzienczy owal twarzy
modanaurode.pl  -  Zachowaj na lata młodzieńczy owal twarzy

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i jędrność. Coraz intensywniejsze procesy starzenia skutkują nie tylko siateczką zmarszczek, ale również niekorzystnymi zmianami w obrębie owalu twarzy.... Zachowaj na lata młodzieńczy owal twarzy

modanaurode.pl Jak zadbać o skórę szyi Kilka porad
modanaurode.pl  -  Jak zadbać o skórę szyi? ABC pielęgnacji skóry szyi!

Być może na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak delikatna jest skóra szyi. Traktujemy ją często po macoszemu, zapominając o właściwej pielęgnacji, która jest kluczem do zachowania młodego wyglądu szyi. Jak pomóc wrażliwej skórze?....Jak zadbać o skórę szyi? ABC pielęgnacji skóry szyi!

modanaurode.pl-Mikrodermabrazja czyli jak przygotowac skore przed latem
modanaurode.pl  -  Mezoterapia mikroigłowa - Jak przygotować skórę do lata?

Aby skóra była zdrowa i dobrze prezentowała się podczas lata należy zadbać o nią zarówno od wewnątrz (nawadnianie i odpowiednia dieta), jak i na zewnątrz (kremy i balsamy w domu, a także peeling i maseczki)...Mezoterapia mikroigłowa - Jak przygotować skórę do lata?

modanaurode.pl Nici liftingujšce nazywane sš nowoczesnym liftingiem bez skalpela
modanaurode.pl  -  Zabiegi z użyciem nici liftingujšcych-Prawdy i mity o niciach liftingujšcych

Zabieg z użyciem nici liftingujących robi ostatnio furorę w medycynie estetycznej. Potrafi szybko wygładzić zmarszczki i bruzdy, a jednocześnie rozprawić się z wiotkością skóry. Nazywany jest nawet nowoczesnym liftingiem bez skalpela....Zabiegi z użyciem nici liftingujących

modanaurode.pl zmarszczki medycyna estetyczna
modanaurode.pl  -  Zmarszczki, czyli jak zmienia się medycyna estetyczna?

Zmarszczki – z jednej strony dodają uroku, z drugiej potrafią spędzać sen z powiek. Możemy się do nich przyzwyczaić, możemy je nawet lubić, a i to nie powstrzyma nas przed podjęciem walki o młodszy wygląd. Główne obszary do zdobycia?...Zmarszczki, czyli jak zmienia się medycyna estetyczna?

modanaurode.pl Faldki i bruzdy marionetki
modanaurode.pl  -  Fałdy i bruzdy marionetki - Twarz przypominajšca marionetkę? Nie musi tak być!

Kurze łapki”, „chomiczki”, „lwia zmarszczka” to tylko niektóre ze znanych, potocznych określeń na problemy starzejącej się skóry. Wśród nich znajdują się również „bruzdy marionetki”, czasem określane po prostu jako „marionetki”...Fałdy i bruzdy marionetki - Twarz przypominająca marionetkę?

modanaurode.pl Odwróć bieg czasu proces starzenia skóry
modanaurode.pl  -  Odwróć bieg czasu.Czy proces starzenia da się odwrócić?

Za proces starzenia się odpowiedzialna jest utrata białka odpornego na rozciąganie, tzw. kolagenu. Wraz z wiekiem jego produkcja drastycznie spada, przez co skóra nie jest w stanie samodzielnie utrzymać silnej struktury i staje się cieńsza...Odwróć bieg czasu.Czy proces starzenia da się odwrócić?

modanaurode.pl zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego
modanaurode.pl  -  Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego - Nawilż, wymodeluj, powiększ. Trzy zabiegi, jeden składnik.

Niektórzy mówią, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta pewnie znajduje swoje uzasadnienie w wielu przypadkach, nie jednak w odniesieniu do kwasu hialuronowego...Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

modanaurode.pl Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
modanaurode.pl  -  Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to niewątpliwie jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów medycyny estetycznej, ale czy równie skuteczny? Według doktora Marka Wasiluka metoda przyśpiesza regeneracj...Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

modanaurode.pl-Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień
modanaurode.pl  -  Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień.

Słoneczna pogoda to zwykle dostateczny argument, by długi rękaw zamienić na odkrywającą dekolt bluzeczkę. To, co staje się przyjemnością, w dalszej perspektywie może jednak zaowocować mało atrakcyjnymi.....Dekolt-usuwanie drobnych zmarszczek, rozszerzonych naczynek oraz przebarwień

modanaurode.pl zabiegi w Body Care Clinic
modanaurode.pl  -  Zabiegi, dzięki którym rano możesz spać dłużej

Nowoczesne metody wykorzystywane podczas zabiegów pozawalają nam osiągać spektakularne i trwałe efekty w krótkim czasie. Niemożliwe? Koniec z godzinami spędzonymi na nakładaniu kolejnych kremów, nie musisz już wstawać...Zabiegi, dzięki którym rano możesz spać dłużej

modanaurode.pl przyczyny powstawanie tradziku skora tradzikowa
modanaurode.pl  -  Przyczyny powstawania tršdziku-Jak postępować z tršdzikiem?

Trądzik to przypadłość zwykle kojarzona z okresem młodzieńczym. Rzeczywiście tak jest. Większość przypadków z tym problemem zgłaszają się do apteki czy lekarza dermatologa, osoby między 12 a 25 rokiem życia...Przyczyny powstawania trądziku-Jak postępować z trądzikiem?

modanaurode.pl korekcja ust zmarszczek wokol oczu dekoltu
modanaurode.pl  -  korekcja ust, zmarszczek wokół oczu....dekoltu

Na jakich punktach kobiecego ciała najdłużej zatrzymują wzrok mężczyźni? Okazuje się, że oni sami nie są w tym względzie w 100% zgodni. Biust, oczy, usta? Najważniejsze jest ogólnie zadbane ciało...korekcja ust, zmarszczek wokół oczu....dekoltu

modanaurode.pl zabieg Lipofilling
modanaurode.pl  -  LIPOFILLING - przełom w zakresie zabiegów medycyny estetycznej.

Lipofilling to innowacyjny zabieg opracowany z myślą o poprawie wyglądu i kondycji skóry twarzy, kształtu i wielkości piersi oraz pośladków. Metoda ta polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, kolan lub brzucha.....LIPOFILLING - przełom w zakresie zabiegów medycyny estetycznej

modanaurode.pl  od czaego zalezy trwalosc kwasu hialuronowego
modanaurode.pl  -  Trwało?ć kwasu hialuronowego - od czego zależy?

Na przestrzeni ostatnich lat HA - kwas hialuronowy zrobił zawrotną karierę i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek miało się w tym względzie zmienić. Skuteczny, dający długotrwały efekt – taki jest kwas, ale czy każdy?....Trwałość kwasu hialuronowego - od czego zależy?

modanaurode.pl  fotostarzenie sie skory uwazaj na promienie UV
modanaurode.pl  -  Fotostarzenie się skóry-Słońce postarza skórę-Uważaj na promienie UV

Uważajmy, opalając się! Intensywne wylegiwanie się na słońcu może wpłynąć na kondycje skóry twarzy, postarzając ją i wysuszając. Przykrym konsekwencjom można jednak zapowiedz w prosty i tani sposób...Fotostarzenie się skóry-Słońce postarza skórę-Uważaj na promienie UV

modanaurode.pl jak nie oparcyjnie zmienic swoj nos
modanaurode.pl  -  Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?

Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem – do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale boisz się zabiegów chirurgicznych, jest na to rada. Gdy problem tkwi w estetyce i nie niesie za sobą poważnych komplikacji zdrowotnych...Jak nieoperacyjnie zmienić swój nos?

modanaurode.pl  plastyka i korekta powiek
modanaurode.pl  -  Plastyka i korekta powiek - tradycyjne zabiegi i nowoczesne metody

Każda kobieta marzy o tym, aby jak najdłużej zachować młody wygląd. Podążając za tym trendem, wiele osób pragnie zatrzymać procesy starzenia widoczne na twarzy, której szczególnym elementem są oczy – zwierciadło duszy....Plastyka i korekta powiek – tradycyjne zabiegi i nowoczesne metody

modanaurode.pl Jak zadbać o skórę latem
modanaurode.pl  -  Jak zadbać o skórę latem?

Starzenie się skóry to złozony proces, który polega na znacznym spowolnieniu aktywnosci komórkowej. To z kolei zmniejsza zdolności regeneracyjne organizmu. Wszystko zaczyna się od uczucia suchości – pod wpływem szkodliwego działania czynników....Jak zadbać o skórę latem?

modanaurode.pl Ilona Felicjanska dla Etre Belle3_fot.Pawel Sierakowski
modanaurode.pl  -  Mleczko, tonik, szczoteczka czyli zacznij od oczyszczania skóry!

Po co nam luksusowe kremy, bogate w składniki odżywcze maseczki i drogie preparaty przeciwzmarszczkowe, jeśli nie potrafimy wykorzystać ich cennych składników? Często inwestujemy tylko w przyjemny zapach na skórze....Oczyszczanie skóry twarzy-porady specjalisty

modanaurode.pl Zmarszczki sš naturalnym skutkiem upływu czasu ale też złych nawyków czy nieprawidłowego trybu życia
modanaurode.pl  -  5 sygnałów, że twoja twarz się starzeje

Są naturalnym skutkiem upływu czasu, ale też złych nawyków czy nieprawidłowego trybu życia. Zła wiadomość jest taka, że nie da się ich całkowicie uniknąć. Dobra, że można je wyraźnie opóźnić. Nawet o kilkanaście lat...5 sygnałów, że twoja twarz się starzeje

modanaurode.pl  10 cwiczen jak zregenerowac twarz
modanaurode.pl  -  10 ćwiczeń jak zregenerować twarz

Opukuj opuszkami palców środkowych 20 razy każdy punkt twarzy. Od nasady nosa kieruj się wzdłuż brwi, a potem wokół kości policzkowych. Następnie – w górę od kącików ust do wewnętrznych kącików oczu...10 ćwiczeń jak zregenerować twarz

modanaurode.pl  skora twarzy pryszcze wypryski zaskorniki jak sobie z tym radzic
modanaurode.pl  -  Skóra twarzy - Pryszcze,zaskórniki,wypryski-jak sobie z tym radzić?

Pryszcze, zaskórniki (wągry), wypryski (prosaki) i zgrubienia pojawiają się gwałtownie; rozszerzone pory, myszki, piegi i znamiona różnego typu nasilają się; ukazują się cienie pod podpuchniętymi oczami...Skóra twarzy - Pryszcze,zaskórniki,wypryski-jak sobie z tym radzić?


 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl