modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna rewitalizacjas mezoterapia osoczem bogatoplytkowym wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

REUMPAPAI – KIEDY KAŻDY RUCH BOLI – choroby reumatyczne

modanaurode.pl suplement diety REUMPAPAI 4

Pierwsze objawy zwykle lekceważymy – mówimy sobie, że stawy i mięśnie wprawdzie nas bolą, ale to z pewnością chwilowe, bo źle spaliśmy, bo nas „przewiało”, bo ostatnio jakoś szybciej się męczymy... Mimo wszystko wciąż wydaje się nam przecież, że w wieku 30 lat jesteśmy niezniszczalni.

Tymczasem problemy zaczynają pojawiać się coraz częściej, boli coraz bardziej, aż pewnego poranka stwierdzamy, że jesteśmy kompletnie unieruchomieni i nie możemy poruszyć ani przysłowiową ręką, ani nogą. Mniej lub bardziej nasilone dolegliwości reumatyczne to chleb powszedni większości z nas. Musimy więc nauczyć się sobie z nimi radzić, chociażby sięgając po Reumpapai firmy Herbalmed, suplement diety z apteki wspomagający w naturalny sposób funkcjonowanie naszego  układu kostnego.

Choroby nazywane potocznie reumatycznymi to nie jedna, ale wiele dolegliwości o różnym pochodzeniu i nasileniu. Grupa ta obejmuje między innymi: choroby zwyrodnieniowe stawów (w tym również najpowszechniejsze, czyli rwę kulszową i ramienną), reumatoidalne zapalenie stawów i wszelkiego rodzaju nerwobóle mięśniowe. Zwyrodnienia niektórych stawów, zwłaszcza kręgosłupa, mogą powodować dodatkowo niepokojące dolegliwości neurologiczne – ucisk na naczynia krwionośne albo nerwy bywa przyczyną bólu i zawrotów głowy, a nawet niedowładów różnych części ciała i zaburzeń świadomości.

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęściej występującą dolegliwością układu ruchu. Lekarze podają różne liczby – na przykład w Polsce miałaby ona dotyczyć aż pięciu milionów osób! Można więc sobie wyobrazić, ilu zwolnień lekarskich jest przyczyną i ilu osobistych tragedii. Wbrew pozorom nie jest to przypadłość tylko i wyłącznie wieku podeszłego – na różnego rodzaju bóle zwyrodnieniowe skarżą sie coraz młodsi ludzie.

Pojawiają się one w miejscach, bez których nie sposób normalnie funkcjonować: w kolanach, łokciach, kręgosłupie, w stawach dłoni i stóp. Główną przyczyną są zaburzenia w budowie i funkcjonowaniu stawów – początkowo zaczyna brakować chrząstki stawowej, która amortyzuje ruchy i obciążenia. Później problem się rozszerza i szwankuje już właściwie cały staw – pojawia się silny ból, sztywność i ograniczenie ruchomości. Te ostatnie objawy najsilniej można zaobserwować rano, zaraz po przebudzeniu.

Jakie są przyczyny? Wiadomo: wiek, predyspozycje genetyczne i... płeć, bo bardziej obciążone są kobiety. Ale też nadmiar kilogramów, słabe mięśnie i – paradoksalnie, bo przecież ruch leczy! – zbyt obciążające ćwiczenia fizyczne oraz praca.

Co złagodzi dolegliwości bólowe? Lekarze zalecają rehabilitację, leki przeciwbólowe (które nie są, jak wiadomo, obojętne dla organizmu), w ostateczności pomóc może zabieg chirurgiczny. Sami możemy sięgnąć po suplementy diety, które wspomagają naturalne funkcje narządu ruchu, stawów i mięśni. Na przykład Reumpapai – suplement diety, w którego składzie znajdziemy standaryzowane ekstrakty roślinne:

  • ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej (Glycyrrhizae radix extract),
  • ekstrakt z kory cynamonowej (Cinnamommi cortex extract),
  • ekstrakt z owocu pieprzu jawajskiego (Retrofracti fructus extract).

Oto kilka informacji o właściwościach roślin zawartych w suplemencie diety Reumpapai:

  • Stosowany w kuchniach różnych stron świata korzeń lukrecji gładkiej ma    charakterystyczny, słodki smak. Zawiera glicyryzynę i flawonoidy roślinne o działaniu     przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W naturalny sposób wspomaga funkcjonowanie mięśni i stawów.
  • Będąca składnikiem wielu kulinarnych przepisów kora cynamonowa − stymuluje do działania układ pokarmowy i wydzielanie soków trawiennych. Odkryto jej aktywność przeciwbakteryjną wobec różnego rodzaju patogenów, np.: Escherichia coli, Salmonella, Bacillus cereus Staphylococcus ureus.
  • Stosowany od tysięcy lat jako przyprawa owoc pieprzu jawajskiego ma charakterystyczny ostry smak i zapach. Przypisuje mu się również działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wiadomo, że stosowany regularnie naturalnie wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu – szczególnie korzystnie wpływa na mięśnie i stawy.

To powszechnie wykorzystywane i całkowicie bezpieczne składniki roślinne – używane w kuchni, ale też stosowane od wieków w tradycyjnej, wschodniej medycynie w łagodzeniu bólu, szczególnie w zwyrodnieniach stawów, mięśni, rwie kulszowej, ramiennej i tzw. zapaleniu korzonków.

Aby przekonać się o pozytywnym wpływie na nasze stawy i mięśnie roślinnych składników suplementu, powinniśmy stosować się do zalecenia producenta preparatu Reumpapai, który rekomenduje łykanie dwóch kapsułek dwa razy dziennie.

Reumpapai, czyli wakacje bez bólu stawów i mięśni

Większość z nas marzy o tym, żeby przez długie lata wyglądać i czuć się jak dwudziestolatek. Zwłaszcza latem – na urlopie – chcielibyśmy móc od świtu do zmroku, bez śladów zmęczenia chodzić po górach, pływać w morzu i wędrować po egzotycznych miejscach.

Czas aż tak łaskawy dla nas nie jest, ale możemy go trochę przechytrzyć, sięgając po suplement diety, który w naturalny sposób wspomaga funkcje narządu ruchu, czyli naszych kości, stawów i mięśni. Reumpapai firmy Herbalmed łagodzi dolegliwości bólowe i dba o naszą sprawność.

W składzie suplementu diety Reumpapai znajdziemy standaryzowane ekstrakty roślinne stosowane od wieków w tradycyjnej, wschodniej medycynie w łagodzeniu bólu i stanów zapalnych, szczególnie stawów, mięśni, rwie kulszowej, ramiennej i tzw. zapaleniu korzonków. Są to:

  • ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej (Glycyrrhizae radix extract),
  • ekstrakt z kory cynamonowej (Cinnamommi cortex extract),
  • ekstrakt z owocu pieprzu jawajskiego (Retrofracti fructus extract).
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
modanaurode.pl suplement diety REUMPAPAI 5

Mniej lub bardziej nasilone dolegliwości reumatyczne to chleb powszedni większości z nas. Jeżeli nie teraz, to za kilka lat na pewno – wyjaśnia prof. dr hab. Zenon Jastrzębski, kierownik Zakładu Farmakologii w Narodowym Instytucie Leków.

Musimy nauczyć się sobie z nimi radzić, na przykład sięgając po suplementy z apteki. Reumpapai wyróżnia się bardzo korzystnie na tle innych preparatów tego typu dzięki swojemu naturalnemu składowi – przekonuje profesor Jastrzębski.

Jednym z jego składników jest korzeń lukrecji gładkiej, który zawiera glicyryzynę i flawonoidy roślinne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. W naturalny sposób wspomagają one funkcjonowanie mięśni i stawów. Inny składnik, kora cynamonowa, stymuluje do działania układ pokarmowy i wydzielanie soków trawiennych.

Odkryto jej aktywność przeciwbakteryjną wobec różnego rodzaju patogenów, np.: Escherichia coli, Salmonella, Bacillus cereus Staphylococcus ureus.

Owocowi pieprzu jawajskiego przypisuje się działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Wiadomo, że stosowany regularnie w naturalny sposób wspomaga prawidłowe funkcjonowanie organizmu – szczególnie korzystnie wpływa na mięśnie i stawy. To powszechnie wykorzystywane i całkowicie bezpieczne składniki roślinne – używane w kuchni, ale też stosowane od wieków do łagodzenia dolegliwości bólowych i stanów zapalnych układu ruchu.

Znajdź nas na:

Modanaurode.pl na G+

 

 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl