modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna naczynka laseroterapia przebrzebarwienia fotostarzenie
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Rak szyjki macicy-Jestem kobietą, wykonuję cytologię LBC-cytologia ginekologiczna

modanaurode.pl cytologia ginekologiczna

Rak szyjki macicy-Jestem kobietą, wykonuję cytologię LBC-cytologia ginekologiczna

Do tej pory podstawowym badaniem w kierunku wykrycia raka szyjki macicy była tradycyjna cytologia. Jednak od dłuższego czasu lekarze zalecają wykonywanie cytologii nową metodą, którą nazwano cienkowarstwową (LBC). Daje ona większą pewność postawienia prawidłowej diagnozy, a więc ciężkiej choroby.

W Polsce co roku diagnozę „rak szyjki macicy” słyszy ok. 3500 kobiet. Natomiast rocznie, z racji zaawansowania zmian, umiera na niego ponad 2000 Polek. Aby zrozumieć skalę problemu należy porównać np. liczbę zgonów z powodu tej choroby ze Szwecją. W tym skandynawskim kraju, od którego dzieli nas Bałtyk, jest to przyczyna zgonu ok. 50 kobiet na rok.

Liczby te są zatrważające, nawet biorąc pod uwagę fakt, że mieszka tam cztery razy mniej osób niż w naszym kraju. Różnica wynika głównie z tego, że regularnie cytologię wykonuje prawie 90% Szwedek, a Polek tylko 45%. Jak to możliwe, że 4,5 miliona mieszkanek naszego kraju nie bada się regularnie?

Rak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium jest niemal całkowicie uleczalny. Cytologia ginekologiczna to bezbolesne badanie, wykonywane podczas wizyty u ginekologa, które pozwala odpowiednio wcześnie wykryć i zacząć terapię tego nowotworu. Stany przednowotworowe w ciągu kilku lat przekształcają się w nowotwór szyjki macicy, dlatego cytologia pozwala na wykrycie nie tylko samych komórek rakowych, ale i stanów przedrakowych.

W 2013 roku diagności sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA przebadali łącznie 67 500 preparatów cytologicznych, a nieprawidłowości wykryli w 1 820 z nich. Liczba ta stanowi 2,69% spośród wszystkich próbek, więc w przypadku zdecydowanej większości próbek nie wykryli oni niczego niepokojącego. Natomiast w 173 przypadkach zdiagnozowano HSIL, czyli zmiany dysplastyczne średniego lub dużego stopnia. Wykryto również 13 raków kolczystokomórkowych i 1 gruczolaka. U 108 pacjentek wykryto ASC-H czyli zmiany, których charakter trudno określić i nie można wykluczyć dysplazji. U 712 kobiet znaleziono komórki o nieprawidłowej budowie, świadczące o zakażeniu HPV (wirusem brodawczaka ludzkiego) lub dysplazji małego stopnia. Pacjentki te należą do grupy wysokiego ryzyka.

Cytologię należy wykonywać tak często, jak zleci lekarz podczas ostatniego badania. Kobieta po raz pierwszy powinna przebadać się w tym kierunku mając 20-25 lat lub mniej, w zależności od tego, kiedy zaczęła współżycie płciowe. Aktualne zalecenia mówią, że nie trzeba wykonywać jej co roku. Wystarczy raz na trzy lata, chyba, że mowa o kobiecie, która znajduje się w grupie zwiększonego ryzyka tj. często zmienia partnerów seksualnych, zażywa leki zmniejszające odporność czy jest nosicielem wirusa HPV ( zobacz artykuł test HPV )(brodawczaka ludzkiego). Częściej wykonywane badanie dotyczy też rzecz jasna Polek, które otrzymały nieprawidłowy wynik ostatniej cytologii i są w trakcie terapii.

Czynności przy pobieraniu i analizie wymazu w cytologii konwencjonalnej sprawiają, że powstający wynik może być oparty na zbyt małej ilości komórek lub komórek o zbyt słabej jakości, gdyż:

- na szkiełko może być przeniesiona tylko część komórek

- komórki mogą zostać zniszczone (np. przez użycie niewłaściwego przyrządu do pobierania)

- próbka może być zanieczyszczona śluzem czy krwią

- materiał może zostać nierównomiernie rozprowadzony na szkiełku

- komórki mogą nakładać się w grubą warstwę trudną do analizy.

modanaurode.pl porownanie_cytologii

W odróżnieniu od klasycznej cytologii, w cytologii zwanej LBC (Liquid Based Cytology), możliwość zaistnienia powyższych sytuacji ograniczona jest do minimum.

Jest to możliwe dzięki temu, że cienkowarstwowy wymaz z szyjki macicy pobierany jest na specjalne płynne podłoże, które podlega dalszej obróbce laboratoryjnej w pracowni cytologicznej. Dlatego metoda ta nazywana jest cienkowarstwową.

Badanie LBC zalecane jest przez lekarzy, gdyż znacznie poprawia jakość i wiarygodność wyniku cytologicznego i minimalizuje ilość wyników nieprawidłowych lub nieczytelnych. W związku z tym nie ma konieczności powtarzania badania, co nie pociąga za sobą konieczności kolejnych kosztów i utraty czasu, a co najważniejsze, daje ogromne szanse na uniknięcie choroby. Większą czułość i dokładność tej metody w stosunku do cytologii konwencjonalnej, potwierdziły badania kliniczne w latach 1997-2003, kiedy to przeprowadzono 14 programów, w których przebadano ponad 600 000 kobiet. Wyniki badań dowiodły, iż nową metodą wykryto o 17-223% więcej komórek atypowych (stan HSIL), w porównaniu do cytologii klasycznej.

Mając na uwadze powyższe fakty, sieć DIAGNOSTYKA, jako jedna z kilku firm w Polsce, wprowadziła tę metodę do oferty rutynowej profilaktyki. Zestaw składa się ze szczoteczki (np. cervex-brush), którą lekarz pobiera wymaz i pojemnika z podłożem SurePath, do którego później trafia główka szczoteczki z pobranym z szyjki macicy materiałem. Pobrany materiał przechowywany jest w płynie, który umożliwia zachowanie prawidłowego kształtu komórek. W takim stanie, bez uprzedniego przeniesienia materiału na szkiełko mikroskopowe, całość przekazywana jest do jednego z laboratoriów firmy. Budowa pojemnika minimalizuje możliwość uszkodzenia próbki podczas transportu.

Ostatnią zaletą metody LBC jest możliwość wykonania z tej samej próbki dodatkowych badań diagnostycznych. Klientka zaoszczędzi pieniądze i czas, jakiego nie będzie musiała poświęcić, aby ponownie pojawić się w placówce w celu wykonania badania np. w kierunku HPV czy Chlamydia trachomatis (metodami biologii molekularnej), gdyż wykonane zostaną one z jednego wymazu, pobranego przy okazji cytologii. Kobietom, które chcą szerszej wiedzy na temat tego badania polecamy wizytę na stronie firmowej http://diagnostyka.pl/ , gdzie dostępne są materiały informacyjne na ten temat.

Kobiety zamiast czekać na zaproszenie na tradycyjną cytologię w ramach darmowego Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, powinny po wizycie u ginekologa zlecić wykonanie cytologii LBC, która w sieci Diagnostyka kosztuje 89 zł. Nasze zdrowie nie jest warte tego czekania, należy szybko poddać się badaniu, którego wynik będzie z dużą pewnością trafny.

Z racji tego, że w polskich rodzinach zwykle kobiety dbają o zdrowie całej rodziny, Diagnostyka zainicjowała kilkuetapową, ogólnopolską kampanię profilaktyczną pt. „Jestem kobietą i dbam o siebie ...”. Jej pierwsza część trwa do 30 czerwca 2014 r. i skierowana jest do samych kobiet, natomiast kolejne w latach 20014/2015 poświęcone będą partnerom kobiet, ich dzieciom i rodzicom.

Aby wesprzeć i uhonorować atrakcyjnymi upominkami odpowiedzialne mamy, partnerki i córki, firma wraz z ośrodkami Malinowe Hotele**** Medical SPA ( http://www.malinowehotele.pl/ ) organizuje konkurs. 10 osób wygra w nim jednoosobowy pobyt 3-dniowy w Medical SPA Malinowy Zdrój w hotelu w jednym z uzdrowisk tj. w Solcu-Zdroju (świętokrzyskie) lub w Świeradowie-Zdroju (Sudety). Pozostałe nagrody to zestawy balneokosmetyków (dla 50 osób) oraz vouchery na badania (dla 100 osób).

Aby wziąć udział w konkursie należy zlecić firmie jednorazowo badania laboratoryjne o wartości min. 50 zł, a następnie do 31 maja 2014, za pomocą formularza na stronie kampanii http://www.kobieta.diagnostyka.pl/ , zgłosić propozycję swojego hasła promującego badania profilaktyczne dla kobiet (do 400 znaków ze spacjami) oraz dane kontaktowe.

Miejmy nadzieję, że wspólnym wysiłkiem, zachorowalność i umieralność na raka szyjki macicy będzie na poziomie podobnym jak w Szwecji. Liczmy także na to, że studenci medycyny z tego kraju nie będą już musieli przyjeżdżać do Polski, żeby na własne oczy zobaczyć jak wygląda leczenie zaawansowanego stadium tego nowotworu, gdyż w naszym kraju również będzie to bardzo rzadki przypadek.

modanaurode.pl - zdrowie intymne - nadzerka,torbiele na jajnikach
Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl - plastyka intymna, intymne operacje plastyczne
modanaurode.pl - Plastyka intymna fanaberia czy koniecznosc ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka?

Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka. Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

plastycznej okolic intymnych. Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń.....plastyka intymna>>>

modanaurode-nadzerka-male
modanaurode.pl - nadzerka, jak ja leczyc? i jakie sa jej przyczyny?

Nadżerka sama w sobie nie jest groźną przypadłością.Szybkie diagnoza ułatwia i przyspiesza leczenie. Zaniedbanie i zlekceważenie nad-żerki może miec przykre konsekwencje. Nieleczona nadżerka może doprowadzic do powarznych

zaburzeń a nawet przyczynic  się do powstania raka szyjki macicy........więcej nadżerka>>>

modanaurode.pl - torbiel na jajnikach
modanaurode.pl - torbiel na jajnikach

Torbiele jajników wystepuja tzn, mogą wystepowac  u kobiet w kazdym wieku. Nie wszystkie torbiele wymagają leczenia, jednak trzeba pamietac aby systematycznie je kontrolowac.Na powstawanie torbieli mogą miec wpływ: endometrioza,

zespół policystycznych jajników,  skłonność do powstawania torbieli.....więcej torbiele na jajnikach>>>

modanaurode.pl  -  rak szyjki macicy
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!

Mimo szeroko zakrojonej kampanii walki z rakiem szyjki macicy, wiele kobiet lekceważy problem. W celu zastosowania profilaktyki wystarczy raz do roku poddac się badaniu,które nic nie boli. Jedną zgłównych przyczyn występowania

raka szyjki macicy jest wirus HPV,....rak szyjki macicy>>>

modanaurode.pl - zrób test hpv
modanaurode.pl - zrob test hpv i nie daj szansy rakowi szyjki macicy

Zrób test HPV i nie daj szansy rakowi szyjki macicy. Jak wykonac test HPV, jak przebiega test HPV, kobiety w jakim wieku powinny zrobic test HPV, ile kosztuje zrobienie testu HPV. Pytania na które postaramy się odpowiedziec.

Test hpv Jest bardzo ważnym badaniem (równie ważnym jak cytologia), które powinno się wykonywac.....test hpv>>>

modanaurode.pl - lewatywa, a odchudzanie, czyli prawdy i mity
modanaurode.pl - lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity

Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania

zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji?....lewatywa>>>

modanaurode.pl - chlamydia, zdrowie intymne
modanaurode.pl - chlamydia-nieplodnosc

Chlamydia, może mieć poważne konsekwencje, nieleczona może nawet prowadzić do niepłodności. Bakteria chlamydii przenoszona jest głównie drogą płciową, czyli poprzez stosunek dopochwowy lub analny

bez zabezpieczenia także podzczas seksu oralnego bez zabezpieczenia....chlamydia-niepłodność>>>

modanaurode.pl - brakorgazmu u kobiety
modanaurode.pl  - brak orgazmu u kobiety czyli nie moge osiagnac orgazmu

Brak orgazmu u kobiet. Brak orgazmu to problem wielu kobiet. Najgorza z możliwych opcji jest winienie się i wmawianie sobie ze to “moja” wina i że jest się gorszą. Na brak orgazmu ma wpływ wiele czynników, najlepiej jest zastanowic się

wspólnie z partnerem co może byc przyczyną niemozności osiągnięcia orgazmu....brak orgazmu u kobiet>>>

modanaurode.pl - grzybica pochwy
modanaurode.pl  - Grzybica pochwy, objawy,przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac

Grzybica pochwy, objawy przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac? Grzybica pochwy to nic innego jak zapalenie narządu płciowego i jego okolic wywołane przez grzyby. Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych chorób zapalnych narządów

płciowych u kobiet. Według badań grzybica pochwy to około 40% wszystkich chorób narządów płciowych....grzybica pochwy>>>

modanaurode.pl - nietrzymanie moczu u kobiet
modanaurode.pl  -  Nietrzymanie moczu u kobiet w skrócie NTM - zdrowie intymne kobiet

Problem nietrzymania moczu, powoduje bardzo duzy dyskomfort. NIetrzymanie moczu w skrócie NTM, mozna powiedziec, że doslownie “alienuje” nas z życia społecznego, bardzo często ta dolegliwośc jest przyczyną depresji.

Specyficzny charakter zaburzenia sprawia że duza ilośc pacjentów ukrywa objawy...nietrzymanie moczu u kobiet-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl - cwiczenia na nietrzymanie moczu
modanaurode.pl  -  Cwiczenia na nietrzymanie moczu, cwiczenia mię?ni Kegla

Jak leczyc oraz jakie są cwiczenia na nietrzymanie moczu? Leczenie NTM, mozna podzielic na dwa rodzaje, inwazyjne i nieinwazyjne. Do pierwszego zaliczamy interwencje chirurgiczną, która polega na przywróceniu

sprawności tych mięśni lub przede wszystkim podwieszeniu szyjki pęcherza moczowego...cwiczenia na nietrzymanie moczu-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl zdrowie intymne, hemoroidy, jak powstaja
modanaurode.pl  -  Hemoroidy ? objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?

Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?Hemoroidy zaliczamy do schorzeń proktologicznych, swoja drogą hemoroidy to jedno z najczęściej występujących schorzeń.

Stwierdzono że na hemoroidy może chorowac od 30 % do 50% populacji...Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?>>>

modanaurode.pl - jak zabezpieczyc sie przed ciaza
modanaurode.pl  -  Jak się zabezpieczyc przed nieplanowanš cišżš? 5 najbezpieczniejszych sposobów!

Jak się zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą? 5 najbezpieczniejszych sposobów. Większość z nas uwielbia seks – nic dziwnego, to przecież nie tylko przyjemność, lecz również intymne chwile spędzone z bliską nam osobą.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się nim w pełni, musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu..jak zabezpieczyc się przed ciążą?>>>

modanaurode.pl pielęgnacja miejsc intymnych
modanaurode.pl  -  Pielęgnacja i ochrona miejsc intymnych zimš

Wełna, polar i poliester… zimą nasza skóra chce oddychać! Narty, snowbord i inne formy aktywnego wypoczynku pomimo swoich ogromnych zalet, wpływają także na stan skóry miejsc intymnych. Otarcia i podrażnienia

to problem, który podczas mroźnej zimy może spotkać każdą z nas....Pielęgnacja i ochrona miejsc intymnych zimą

modanaurode.pl  Infekcje pochwy i nawracajšce stany zapalne
modanaurode.pl  -  VITAgyn C ? wstydliwe problemy intymne ? Infekcje pochwy i nawracajšce stany zapalne

Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne to problemy, z którymi boryka się bardzo wiele kobiet. Tymczasem dolegliwości intymne są nadal uznawane za temat wstydliwy. Ich przyczyny niejednokrotnie utożsamiane

są z brakiem odpowiedniej higieny, a nawet częstymi zmianami partnerów seksualnych...Infekcje pochwy i nawracające stany zapalne

modanaurode.pl nietrzymanie moczu i laseroterapia
modanaurode.pl  -  Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM.

Blisko 2 miliony kobiet w Polsce zmaga się z problemem nietrzymania moczu (NTM). Dla większości z nich schorzenie oznacza konieczność zmiany stylu życia,rezygnację ze spotkań towarzyskich, częste także depresje.

Aż 14 proc. kobiet zmuszone zostało chorobą do porzucenia swojej kariery..Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM

modanaurode.pl kobiety powiekszaja sobie punkt g
modanaurode.pl  -  Kobiety powiększajš sobie punkt G. W modzie tzw. zastrzyki orgazmu

Polkom cierpiącym na brak orgazmu lub mało satysfakcjonujące życie seksualne coraz częściej pomaga ginekologia plastyczna. Modne staje się m.in. powiększanie punktu G.

Polki coraz częściej decydują się na powiększenie punktu G tzw....Kobiety powiększają sobie punkt G. W modzie tzw. zastrzyki orgazmu

modanaurode.pl cytologia ginekologiczna lbc
modanaurode.pl  -  Rak szyjki macicy-Jestem kobietš, wykonuję cytologię LBC-cytologia ginekologiczna

Do tej pory podstawowym badaniem w kierunku wykrycia raka szyjki macicy była tradycyjna cytologia. Jednak od dłuższego czasu lekarze zalecają wykonywanie cytologii nową metodą, którą nazwano cienkowarstwową (LBC).

Daje ona większą pewność postawienia prawidłowej diagnozy, a więc...Rak szyjki macicy cytologia LBC-cytologia ginekologiczna


 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl