modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna naczynka laseroterapia przebrzebarwienia fotostarzenie
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia-przedszkole zaprzyjaźnia z autyzmem

przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6

- Nikt lepiej od rodzica nie wie, jakim wyzwaniem jest wychowywanie dziecka z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Dlatego bazując na własnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się otworzyć przedszkole terapeutyczne - mówi PANI WŁAŚCICIELKA mama 4 letniej Helenki, podopiecznej przedszkola SPEŁNIONE MARZENIA.

 

Już samo bycie rodzicem nie jest rzeczą łatwą, a bycie rodzicem autystycznego dziecka to prawdziwe wyzwanie. Wielu rodziców nie może się pogodzić z tym, że u jego dziecka zostało zdiagnozowane to zaburzenie. I choć autyzm chorobą nie jest, to zapewnienie pociesze odpowiedniej opieki w przedszkolu potrafi sprawiać kłopot.

 - Po zdiagnozowaniu u naszej Helenki autyzmu przez rok trwały poszukiwania placówki, która zajęłaby się dziewczynką - mówi jej mama. - I choć wiele placówek było bardzo pomocnych, żadna nie spełniała naszych oczekiwań w stu procentach a i my mieliśmy wrażenie, że nie robimy wszystkiego, co mogłoby pomóc córce. Stąd pomysł na Spełnione Marzenia, w których staramy się pomagać dzieciom i rodzicom oraz... zaprzyjaźnić z autyzmem.

4 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
2 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
3 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6

W przedszkolu pracują specjaliści w oparciu o uznane i autorskie programy terapeutyczne, zarówno indywidualne i grupowe.

- Rodzic nie musi wiedzieć, jaka terapia będzie dobra dla jego dziecka. To zadanie dla nas, by umiejętnie dobrać i stosować program. Zrobimy wszystko, by maluchy osiągały pełnię swoich możliwości. Także naszym marzeniem jest, by nasi podopieczni potrafili być samodzielni w takim stopniu, jak to tylko możliwe.

Proponujemy między innymi zajęcia z neurologopedą i neuropsychologiem, zajęcia z logoterapii i metody krakowskiej (która ma za zadanie wzbudzić w dziecku potrzebę mówienia lub komunikowania się), ponadto zapewniamy podopiecznym zajęcia z przedszkolnej podstawy programowej oraz zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne, umuzykalnienie, język angielski.

1 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
przedszkole terapeutyczna ul Wyspowa 6 Spelnione marzenia

Autyzm – każde dziecko autystyczne choruje zupełnie inaczej…

   Autyzm ma tak wiele postaci, że prawie niemożliwym jest znalezienie dwóch osób, u których choroba miałaby taki sam przebieg. Jak podają statystyki raz na 500 urodzin przychodzi na świat dziecko autystyczne i cztery razy częściej jest to chłopiec niż dziewczynka.

Autyzm jest rozległym zaburzeniem rozwojowym, które staje się widoczne w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. Choroba rozwija się w różny sposób, ma niejednorodny charakter i przebieg.  Niekiedy dziecko od urodzenia choruje, a objawy autyzmu pojawiają się niejako przy okazji istniejących problemów zdrowotnych.

Druga grupa dzieci, to takie, które do pewnego momentu rozwijają się prawidłowo – i nagle następuje zatrzymanie tego procesu. W ciągu kilku dni dziecko przestaje mówić, chociaż potrafiło wypowiadać już całe zdania. U innych dzieci zaburzenia rozwijają się stopniowo i powoli. Ten rodzaj autyzmu może być  najtrudniejszy do zdiagnozowania, gdyż symptomy mogą być uznawane za naturalny rozwój dziecka (np. rodzice nie martwią się, że synek nie mówi, bo przecież chłopcy zaczynają mówić później niż dziewczynki).

Mimo zróżnicowanego charakteru i występujących z różnym nasileniem objawów autyzmu  u wszystkich dzieci można zaobserwować:

Niezwykle ważna jest wczesna diagnoza i odpowiednia terapia .

Przedszkole Terapeutyczne “Spełnione Marzenia” oferuje programy  terapeutyczne dostosowane indywidualnie do każdego dziecka, zajęcia z neuropsychologiem, neurologopedą, logoterapię, dogoterapię, terapię sensoryczną, zajęcia metodąruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, terapię ręki  oraz terapię metodą krakowską.

Metoda Krakowska jest systemową terapią funkcji poznawczych dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Powstała dzięki wieloletnim doświadczeniom terapeutycznym oraz badawczym zespołu związanego z Katedrą Logopedii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zespołu Diagnozy i Terapii Języka. Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka.

Budowanie systemu językowego (czasem jedynie w formie komunikacyjnej) umożliwia nie tylko komunikację, opisywanie i wyjaśnianie  świata, ale także budowanie własnej tożsamości. 

Metoda ta szczególnie polecana jest dzieciom:

 

 Metoda Ruchu Rozwijającego została opracowana przez fizjoterapeutką Weroniką Sherborne w Anglii. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka i w terapii zaburzeń rozwoju.

Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu. Ta metoda obecnie jest stosowana przez wielu terapeutów pracujących z dziećmi autystycznymi.

Terapia Ręki to terapia doskonaląca umiejętności motoryki małej niezbędne do nabywania samodzielności, komunikowania się oraz precyzyjnych czynności, jak rysowanie, pisanie. W zależności od potrzeb zaczyna się masażem kończyn górnych, ćwiczeniem odruchów związanych ze sprawnością manualną, a także zabawami, które tę sprawność doskonalą.

 Terapia rozwija zdolności ruchów precyzyjnych dłoni, co wiąże się ze wzrostem możliwości komunikacyjnych, rozwojem mowy oraz jest niezbędnym elementem do wykonywania czynności samoobsługowych. U dzieci z nadwrażliwością dotykową terapia ręki pozwala na kontakt z różnego rodzaju materiałami (szorstkimi, mokrymi, zimnymi, klejącymi) dzięki czemu poprzez zabawę dziecko zaczyna je akceptować.

Ma to ogromne znaczenie, gdyż dzieci poznają świat w dużej mierze przez dotyk i unikanie kontaktu dotykowego ogranicza możliwości rozwoju dziecka i czyni świat niebezpiecznym i nieprzewidywalnym miejscem (możliwość zetknięcia się w każdej chwili z bodźcem nieakceptowanym przez dziecko).

 

Przedszkole “Spełnione Marzenia” zaprasza również na zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej:

Warsztaty Teatr Improwizowany.

Formuła zajęć toautorski program oparty na otwartych improwizacjach, ćwiczeniach ruchowych, scenkach aktorskich, kreatywnym pisaniu.

Warsztaty fotodokumentalne

Podczas warsztatów budujemy opowieści fotograficzne o nas samych i o świecie, który nas otacza. Będziemy też poznawać historie innych: najbliższych, sąsiadów, mieszkańców okolicy.

Formuła zajęć: zajęcia warsztatowe z aparatami w plenerze, wyjścia fotograficzne do wybranych miejsc, analizy prac fotograficznych, mini wykłady.

Rodzinne warsztaty artystyczne

Do pracy warsztatowej wykorzystujemy wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczymy się wyzwalać swoją kreatywność, współdziałać w grupie, ujmować kreacyjnie własne myśli i wyrażać artystycznie swoje emocje.

Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia

ul. Wyspowa 6, 03-687 Warszawa

Tel.: 604 301 306, 22 254 29 22.

www.marzenia.waw.pl  lub  przedszkoleterapeutyczne.pl

Zobacz także:

Jak rozpoznać autyzm u dziecka?

Modanaurode.pl na G+

 

 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl