Medycyna estetyczna zabieg kriopolizy modelowania ciala wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej
cover_smart_lips_Konkurs4

Proste zęby dzięki masce i bez „drutów”? - Szyna Invisalign

modanaurode.pl Aparat Invisalign, fot. Dentim Clinic (2)

Leczenie ortodontyczne nie wymaga już noszenia tradycyjnych aparatów z drutami. Coraz czę¶ciej mamy do wyboru alternatywę - specjalne, niewidoczne maski nakładane na zęby. Działaj± tak samo jak tradycyjny aparat, ich plusem jest natomiast…. dyskrecja. Moda na niewidzialn± ortodoncję do Polski trafiła z USA. W ten sposób zęby korygowali już m.in. Justin Bieber i Miley Cyrus.

Niewidoczne maski na zęby

Dotychczas pragnienie posiadania idealnego u¶miechu, wi±zało się z konieczno¶ci± noszenia przez długi czas rzucaj±cego się w oczy metalowego aparatu. Dzi¶ się to zmienia. Coraz modniejsze staje się leczenie ortodontyczne przy pomocy niewidocznych gołym okiem szyn.

Metoda do polski trafiła zza oceanu, gdzie spopularyzowały j± gwiazdy, chc±ce w dyskretny sposób poprawić swój zgryz. Teraz szyna Invisalign trafiła do Polski. W terapii z jej wykorzystaniem stosuje się serię transparentnych masek, nakładanych na łuk zębowy.

-  Założonej na zęby szyny  nie zauważymy gołym okiem, nawet je¶li się u¶miechamy. Pracuje ona dyskretnie, w ukryciu równaj±c zęby. Efekty pracy transparentnej maski s± jednak takie same, jak przy tradycyjnych aparatach ortodontycznych - mówi lek. stom. Wojciech F±ferko z Dentim Clinic w Katowicach.

Maski, wykonane z elastycznego i miękkiego materiału, projektowane s± indywidualnie do zgryzu na podstawie cyfrowych wycisków. - Nakładki s± idealnie dopasowane do zębów, powstaj± z precyzyjnych cyfrowych wycisków szczęki.  W sumie w trakcie leczenia nosimy od 12 do 48 takich szyn, aż do wyrównania zębów. O ich liczbie decyduje to, jak bardzo skomplikowana jest wada  - mówi lek. stom. Wojciech F±ferko, specjalista Dentim Clinic w Katowicach - gabinetu, który stosuje tę metodę.

Aparat, który możesz wyj±ć

Ale dyskrecja i dopasowanie to nie jedyna zaleta szyn. Invisalign nosimy tylko od 20 do 22 godzin, co więcej możemy go w każdej chwili wyj±ć np. podczas jedzenia, mycia zębów albo przed ważnym spotkaniem.

- Każda szyna Invisalign noszona jest przez dwa tygodnie, po czym wymienia się j± na now±. Każda szyna to kolejny etap leczenia, przybliżaj±cy do efektu końcowego.  Je¶li więc w ramach leczenia otrzymali¶my np. 15 szyn, oznacza to, że nasza kuracja potrwa 30 tygodni - wyja¶nia dr F±ferko.

Co skorygujesz?

Szyna Invisalign stosowana jest dzi¶ do korekty niemal każdej wady zgryzu. Można ni± także zlikwidować m.in. diastemy, czyli szpary między zębami, przywrócić twarzy symetrię oraz zlikwidować wadę wymowy, której przyczyn± jest złe rozstawienie zębów lub wada zgryzu. Leczenie ortodontyczne z użyciem szyny poprawia kontur ust, jest w stanie odmłodzić u¶miech.

- Do leczenia kwalifikuj± się niemal wszystkie wady zgryzu zarówno u dzieci jak i dorosłych pacjentów, leczeniu mog± być nawet poddane osoby maj±ce problemy z ubytkami w jamie ustnej.  Jest to możliwe dzięki kilu typom szyn. Poza standardowym modelem Full, istniej± także opcje Lite do mniej skomplikowanych wad, Teen dla młodszych pacjentów, i7 służ±ce niewielkim korektom oraz aparaty retencyjne Vivera, pozwalaj±ce na długo zachować piękny u¶miech - wylicza dr F±ferko.

O czym należy pamiętać decyduj±c się na założenie szyny Invisalign? – Aparat można pozostawić w ustach podczas jedzenia miękkich potraw, jednak zalecane jest jego zdjęcie przed każdym posiłkiem i ponowne założenie zaraz po. Koniecznie na dobrze wyszczotkowane zęby – radzi dr F±ferko. – To jedyna sytuacja, gdy ¶ci±gamy szynę. Dla pełnego efektu należy mieć j± na zębach przez co najmniej 20 godzin każdego dnia. Warto też po wypiciu „kolorowych” napojów, jak soki, kawa czy herbata jak najszybciej przepłukać szynę pod bież±c± wod±, by nie doszło do jej zabarwienia - dodaje.

Koszty leczenia metod± Invisalign, to od 9 do 20 tysięcy złotych, w zależno¶ci od stopnia złożono¶ci wady zgryzu.

***

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic to klinika stomatologiczna stworzona z my¶l± o wymagaj±cym pacjencie, ceni±cym sobie komfort leczenia, nowoczesn± technologię i wysoka jako¶ć. Dentim clinic jest dzi¶ jednym z najnowocze¶niejszych gabinetów stomatologicznych na Południu Polski. Gabinet jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził standardow± komputerow± diagnostykę 3D. Stosuje również unikatowe w Polsce metody diagnostyki przedzabiegowej. Klinika posiada własn± pracownię PRG i tomografii komputerowej oraz nowoczesn± pracownię protetyczn± i centrum frezowania – Momo Lab. W zakresie leczenia Dentim clinic oferuje swoim pacjentom leczenie implantologiczne, ortodontyczne, stomatologię estetyczn±, leczenie protetyczne, periodontologiczne. Dzięki nowoczesnej technologii, a także podej¶ciu personelu Dentim clinic leczy dzi¶ pacjentów w komfortowej atmosferze. Klinika działa także aktywnie na polu edukacji pacjenta, prowadz±c od 2008 roku liczne akcje edukacyjne i profilaktyczne m.in. „Stop dentofobii” (2008) „Stop rakowi jamy ustnej. W 2010 roku gabinet otrzymał tytuł Platinum Prefered Biomet3i.

modanaurode.pl Papierosy i zła dieta ? paradontoza murowana
modanaurode.pl  -  Papierosy i zła dieta - paradontoza murowana

Dużo palimy, szybko żyjemy, nie zwracamy uwagi na dietę, a wszystko to odbija się na naszym zdrowiu, zwłaszcza na stanie jamy ustnej. Według różnych statystyk od około 70 do aż 90 procent dorosłych Polaków cierpi na paradontozę,...Papierosy i zła dieta - paradontoza murowana

modanaurode.pl najlepsze zabiegi na biale zeby
modanaurode.pl  -  Najlepsze zabiegi stomatologiczne, gwarantujące piękne i białe zęby!

¦nieżnobiały u¶miech i proste, zdrowe zęby, niczym u gwiazdy filmowej, s± marzeniem każdej z nas. Niestety codzienna, nawet najstaranniejsza pielęgnacja jamy ustnej, często okazuje się niewystarczaj±ca dla zapewnienia...Najlepsze zabiegi stomatologiczne, gwarantuj±ce piękne i białe zęby!

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
modanaurode.pl Aparat ortodontyczny i higiena
modanaurode.pl  -  Aparat ortodontyczny i higiena

Dbanie o zęby z założonym aparatem wymaga od nas więcej pracy i zaangażowania, a samo szczotkowanie trwa nieco dłużej. Jednak dzięki licznym akcesoriom nie musimy się siłować ze zwykł± szczoteczk±. W co warto zainwestować podczas noszenia aparatu?..Aparat ortodontyczny i higiena

modanaurode.pl Wybielając zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć
modanaurode.pl  -  Wybielając zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć

W Internecie można znaleĽć mnóstwo sposobów na domowe wybielanie zębów, np. cytryn± lub sod± oczyszczon±. Stomatolodzy przestrzegaj±, że takie metody mog± wyrz±dzić więcej szkód naszym zębom, niż pomóc.....Wybielaj±c zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć

modanaurode.pl implanty a palenie papierosow
modanaurode.pl  -  Implanty a palenie papierosów

Powszechnie wiadomo, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Osłabia organizm, może powodować raka i zwiększać ryzyko zawału serca. Zapominamy jednak o tym, że papierosy także negatywnie wpływaj± na przebieg leczenia dentystycznego.... Implanty a palenie papierosów

modanaurode.pl Nadwrażliwo?ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów
modanaurode.pl  - Nadwrażliwo?ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów

- Nadwrażliwo¶ć występuje, gdy zostaje odsłonięta zębina, czyli czę¶ć zęba niechroniona szkliwem. Ma ona w sobie mnóstwo kanalików wypełnionych płynem, który przesyła wszystkie bodĽce zewnętrzne do o¶rodka nerwowego zęba, czyli miazgi...Nadwrażliwo¶ć zębów - 6 najczęstszych przyczyn nadwrazliwosci zębów

modanaurode.pl przebarwienia na zebach przyczyny
modanaurode.pl  - Przebarwienia na zębach? Przyczyn może być wiele

Kolor naszych zębów nie tylko zmienia się pod wpływem picia kawy, herbaty, czy też palenia papierosów. Przebarwienia mog± być oznak± choroby lub stosowania szkodliwych dla uzębienia leków. Oto kilka rad....Przebarwienia na zębach? Przyczyn może być wiele

modanaurode.pl aparat na zeby pielegnacja
modanaurode.pl  - Nosisz aparat na zębach? Przestrzegaj kilku ważnych zasad

Twarde owoce, warzywa i orzechy s± wrogiem dla aparatów ortodontycznych. Powód jest prosty: produkty te mog± go uszkodzić. Natomiast maliny, jagody, cukierki z karmelem oraz słodzone napoje zwiększaj± ryzyko powstania próchnicy, chorób....Nosisz aparat na zębach? Przestrzegaj kilku ważnych zasad

modanaurode.pl afty i opryszczki
modanaurode.pl  - Dokuczliwe afty i opryszczki. Objawy, przyczyny i czym je leczyć?

Afty i opryszczki, to jedne z najpopularniejszych dolegliwo¶ci jamy ustnej. S± niepozorne, ale mog± być bardzo dokuczliwe i powodować ból, swędzenie i pieczenie. Nawet je¶li je wyleczymy, za jaki¶ czas mog± pojawić się ponownie....Dokuczliwe afty i opryszczki. Objawy, przyczyny i czym je leczyć?

modanaurode.pl jak wybrac odpowiednia paste do zebow
modanaurode.pl  - Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów?

Pierwsza lepsza z reklamy czy taka z promocji, dwa razy większa? Mamy problem z wyborem past do zębów. I niestety najczę¶ciej wybieramy Ľle, niszcz±c zęby – przestrzegaj± stomatolodzy. Tymczasem pastę do zębów powinni¶my....Jak wybrać odpowiedni± pastę do zębów?

modanaurode.pl Aparat_ortodontyczny
modanaurode.pl  - Aparat ortodontyczny - wszystkie za i przeciw

Niedawno były powodem wstydu, dzi¶ s± modnym gadżetem. Aparatów ortodontycznych nie zaleca się już tylko nastolatkom, z dum± nosz± je osoby dorosłe. Wszyscy chc± mieć piękny u¶miech niezależnie od wieku....przeciwskazania do założenia aparatu ortodontycznego

modanaurode.pl ksylitol a zeby
modanaurode.pl  - Ksylitol - modny cukier na zdrowe zęby?

Spożywanie produktów zawieraj±cych zwykły cukier, to najczęstsza przyczyna powstawania próchnicy zębów i chorób dzi±seł. Skutecznie zapobiega temu ksylitol, czyli cukier brzozowy....Ksylitol - modny cukier na zdrowe zęby?

modanaurode.pl usmiech dziasłowy
modanaurode.pl  - U?miech dziąsłowy-Widać Ci dziąsła gdy się u?miechasz? Problem ten da się rozwiązać

Która z nas nie chciała by mieć u¶miechu jak Nicole Kidman, czy Gwen Stefani? Każda! Nie każda jednak zdaje sobie sprawę, że obie zmagaj± się z tzw. gummy smile, czyli u¶miechem dzi±słowym...U¶miech dzi±słowy-Widać Ci dzi±sła gdy się u¶miechasz? Problem ten da się rozwi±zać

modanaurode.pl nawyki ktore niszcza zeby
modanaurode.pl  -  Nawyki które niszczą zęby!

Mycie zębów po każdym posiłku, regularne ich nitkowanie, a także odwiedzanie dentysty co pół roku to podstawa, by mieć ¶nieżnobiały i prosty u¶miech. Ale wszystko to mog± zniszczyć często niekontrolowane nawyki...Nawyki które niszcz± zęby!

modanaurode.pl  prochniza i zeby
modanaurode.pl  -  Czy cola niszczy zęby?, czy próchnica jest zara?liwa? - fakty i mity o zębach

Próchnic± można zarazić się np. poprzez pocałunek, dlatego warto zadbać o higienę jamy ustnej partnera. Należy również leczyć zęby mleczne u dzieci, by choroba nie przeniosła się na stałe uzębienie....Czy cola niszczy zęby?, czy próchnica jest zaraĽliwa? – fakty i mity o zębach

modanaurode.pl plomby plomba
modanaurode.pl  -  Koniec z widocznymi plombami

Plomby musimy wymieniać co 5-10 lat. Powód? Większo¶ć z nich z wiekiem kruszeje, wypłukuje się, szarzeje i ulega starciu, trac±c swoje walory estetyczne.  Teraz jednak denty¶ci opracowali nowy materiał, który ma wła¶ciwo¶ci optyczne z naturalnym...Koniec z widocznymi plombami

modanaurode.pl Masz braki w uzębieniu Grożą Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów
modanaurode.pl  -  Masz braki w uzębieniu? Grożą Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak poważne konsekwencje może za sob± nie¶ć utrata chociażby jednego zęba. To nie tylko problem natury estetycznej, który sprawia, że czujemy się mniej atrakcyjni i wstydzimy się u¶miechać...Masz braki w uzębieniu? Groż± Ci zmarszczki, seplenienie i utrata pozostałych zębów

modanaurode.pl 4 kroki do bialych zebow
modanaurode.pl  -  4 kroki do białych zębów!

Białe zęby to podstawa pięknego u¶miechu i co za tym idzie dobrego samopoczucia. Często jednak na powierzchni zębów pojawiaj± się nieestetyczne przebarwienia i zażółcenia. Co zrobić aby nasze zęby l¶niły czysto¶ci±? Warto zastosować się do kilku wskazówek!...4 kroki do białych zębów!

modanaurode.pl 7 rad na problemy z zebami
modanaurode.pl  -  Zęby i usta: 7 irytujących problemów - proste rozwiązania

Jest kilka powszechnych problemów ze zdrowiem jamy ustnej, które dokuczaj±, przeszkadzaj± i s± po prostu uci±żliwe, a niewiele osób wie, że można im w prosty sposób zaradzić....Zęby i usta: 7 irytuj±cych problemów – proste rozwi±zania 

modanaurode.pl 1 Aparat Invisalign, fot. Dentim Clinic (2)
modanaurode.pl  -  Proste zęby dzięki masce i bez "drutów"? - Szyna Invisalign

Leczenie ortodontyczne nie wymaga już noszenia tradycyjnych aparatów z drutami. Coraz czę¶ciej mamy do wyboru alternatywę - specjalne, niewidoczne maski nakładane na zęby...Proste zęby - Szyna Invisalign

Modanaurode.pl na G+

 

zobacz więcej artykułów 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl