Medycyna estetyczna zabiegi na przebarwienia terapia q-switch
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Proste i praktyczne sposoby na cellulit

modanaurode.pl alidya-zabieg-na-cellulit

Mimo, iż sposobów na cellulit jest co niemiara, to ciągle wiele pań na niego narzeka i czuje się pokonanymi w walce z tą niedogodnością estetyczną. Właściwie cellulit to nie tylko dyskomfort w zakresie estetyki, jego pojawienie się świadczy, że w organizmie dzieją się rzeczy, które dziać się nie powinny. Powinien to być sygnał alarmowy, by bardziej o siebie zadbać.

 

Minęły już na szczęście czasy, w których dbanie o siebie było odbierane jako wyraz próżności lub kokieterii. Właściwie rozumiane dbanie o siebie, to przede wszystkim troska o własne zdrowie. Nie zawsze kojarzymy prawidłowo, że piękny i atrakcyjny wygląd to wizytówka ciała cieszącego się dobrym zdrowiem. Można w tym wypadku postawić znak równości.

Wszystkie problemy dermatologiczne mają swoje głębsze przyczyny. Wbrew pozorom cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, lecz jest skutkiem dłużej trwającego niewłaściwego traktowania swojego ciała. Wszystkie diety cud, brak ruchu lub tylko jakiegoś istotnego składnika w diecie, mogą doprowadzić do tego, że pewnego dnia pojawi się cellulit. To nie musi być wielkie zaniedbanie, ale zazwyczaj duże kłopoty są przyczyną zaniedbań w drobnych szczegółach.

Ruch w wodzie i ruch… na lądzie

W poradach na temat tego, jak najlepiej zwalczać cellulit można często przeczytać zalecenie, by chodzić na basen i uprawiać sporty wodne. Jest to niewątpliwie bardzo wartościowa porada. Jej jedynym niuansem pozostaje fakt, iż nie każda z pań lubi i potrafi pływać. Nie jest to jednak konieczne.

W zasadzie każda forma intensywnego ruchu znakomicie pomaga zwalczać cellulit. Najlepiej wybrać sobie taki sport, który lubimy i najlepiej nam odpowiada. Chodzi tylko o regularny ruch i sporą dawkę wysiłku. Potrzebna jest oczywiście wytrwałość. W niektórych sportach dobrze jest mieć osobę prowadzącą, która objaśni nam tajniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń.

Znakomite jest bieganie, ale nie chodzi tu o długie biegi na dalekie odległości. O wiele bardziej sprawdzają się krótkie sprinty lub interwały. Dotyczy to tak samo odchudzania, jak i sposobu na cellulit. Na czym polega trening interwałowy? Wyjaśnimy to na przykładzie biegania.

Zaczynamy od spokojnego biegu przez 5 minut, a potem bezpośrednio przechodzimy do sprintu, by po kolejnych 2 minutach znowu przez 5 minut biegnąć powoli i spokojnie. Następnie kolejne 2 minuty sprintu. Ilość interwałów będzie uzależniona od możliwości kondycyjnych. Na początku zapewne będzie trudno, ale szybko zauważymy poprawę.

Taki trening interwałowy trzeba powtarzać trzy razy w tygodniu. Na przykład: w poniedziałek, środę i piątek. Nie zajmuje dużo czasu, a znakomicie kształtuje figurę i zwalcza cellulit. Zimą można wykorzystać rowerek stacjonarny. Zwykły rower nie za bardzo nadaje się do takich eksperymentów – nawet latem.

Z racji, iż obecnie cellulit i otyłość stały się poważną troską kobiet, a nierzadko także mężczyzn, w wielu klubach, siłowniach, a nawet domach, pojawiły się ruchome bieżnie. Być może komuś po przeczytaniu tego tekstu wyda się, iż taka bieżnia jest doskonała na trening interwałowy i w ten sposób będzie chciał zwalczać cellulit. Przestrzegam przed takimi bieżniami i radzę ich unikać.

Ciało człowieka jest przystosowane do przemieszczania się po nieruchomym gruncie. W wypadku ruchomej bieżni całkowicie zmienia się kinetyka ruchu i następuje przeciążenie stawów. Być może zlikwidujemy cellulit, ale szybko i skutecznie zniszczymy sobie przy tym stawy!

Masaże na cellulit

Kolejny sposób na cellulit to masaże. Dobre są wszelkie masaże wodne, jak i zabiegi SPA – choćby te z użyciem borowiny. Z braku możliwości można stosować naprzemienne prysznice. Raz ciepła, a raz zimna woda, pozwoli choć trochę zamaskować cellulit i rozproszyć zalegające toksyny. Można wybrać się na profesjonalne masaże do masażysty lub jeśli czas na to nie pozwala, poprosić o regularne masaże swojego partnera. Warto także poczytać o pillingu kawowym, jako sposobie na cellulit.

Dieta, kosmetyki i Alidya na cellulit

Pozostaje jeszcze omówić krotko dietę i kosmetyki na cellulit. Warto pomyśleć o tym, by jeść często a mało. Pić dużo wody i zadbać o odpowiednią dawkę witamin i aminokwasów. Pewną pomocą może służyć zielona herbata, choć nie każdy ją lubi. Wiemy z doświadczenia, że choć obecnie szeroko się ją reklamuje, nie nadaje się dla każdego i niektóre organizmy źle ją przyswajają. 

Na pewno znacznym ułatwieniem są teraz kosmetyki na cellulit. Ich pojawienie się znacznie ułatwiło sprawę, choć nie uważam, że należy się ograniczać tylko do ich stosowania, jak to często ma miejsce. Najlepszym rozwiązaniem będzie kompleksowe podejście i wykorzystanie wszystkich opisanych sposobów na cellulit lub chociaż większości z nich.

W przypadku słabych efektów w walce z cellulitem zawsze można skorzystać z zabiegów na cellulit, dostępnych w klinikach i gabinetach medycyny estetycznej. Jednym z bardzo skutecznych zabiegów w redukcji i usuwaniu cellulitu jest zabieg Alidya. Więcej informacji o zabiegu i preparacie Alidya na stronie www.medi-tour.pl

Zobacz artykuły “health & fitness”

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl - plaski brzuch
modanaurode.pl - plaski brzuch, 2 prosta cwiczenia

Płaski brzuch na lato!!! Większość kobiet marzy aby mieć płaski brzuch, a najlepiej jeszcze gdyby miał ładnie zarysowane mięśnie Nasuwa się odrazu pytanie jak to zrobić? Aby osiągnąć upragniony efekt trzeba wykonywać proste ćwiczenia, jednak aby były one skuteczne muszą być wykonywane regularnie....płaski brzuch>>>

modanaurode.pl - rozstepy przyczyny, nie daj sie rozstepom
modanaurode.pl - nie daj sie rozstepom, rozstepy, przyczyny

Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma na skórze, przypominające pręgi po cięciu rózgą, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Problem ten staje się szczególnie uciążliwy latem, kiedy to ubrania są znacznie skromniejsze, a nasze ciało jest bardziej eksponowane. Na szczęście z rozstępami można walczyć, i to skutecznie.....rozstępy,przyczyny>>>

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
modanaurode.pl - Skuteczne sposoby na zgrabne po?ladki
modanaurode.pl  - Skuteczne sposoby na zgrabne po?ladki

Skuteczne sposoby na zgrabne pośladki. Pośladki należą do tych części ludzkiego ciała, które są najtrudniejsze do wymodelowania. Na czasochłonny proces rzeźbienia mięśni pośladków wpływa zarówno właściwa dieta, regularne ćwiczenia fizyczne, ale i profesjonalne zabiegi wyszczuplające....skuteczne sposoby na zgrabne posladki>>>

modanaurode.pl - sposoby na cellulit
modanaurode.pl  - Sposoby na cellulit. 9 sprzymierzencow w walce z cellulitem.

Sposoby na cellulit “9”sprzymierzenców w walce z cellulitem. Najwazniejsze w walce z cellulitem jest wprowadzenie do jadłospisu produktow bogatych w witaminę C, ktora oczyszcza i odwadnia organizm oraz blonnik. Statystyki podają, że problem tzw. pomarańczowej skórki dotyka od 80 do nawet 90 procent...sposoby na cellulit>>>

modanaurode.pl - jak zliwidowac boczki
modanaurode.pl  - Jak zlikwidowac boczki? - Precz z boczkami!

Jak zlikwidowac boczki? - Precz z boczkami! Większość z nas nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Codziennie zmagamy się z tuszowaniem niedoskonałości naszego ciała i ukrywaniem zbyt obfitych kształtów. Nieustannie szukamy nowych diet i sposobów na wyszczuplenie sylwetki, chodzimy na siłownię...jak zlikwidowac boczki>>>

modanaurode.pl - jedrna skora ramion
modanaurode.pl  - Jędrna skóra ramion. Urodo, wróć! Laser na ratunek zwiotczałym ramionom?

Jędrna skóra ramion. Urodo, wróć! Laser na ratunek zwiotczałym ramionom…Pozbawiona jędrności skóra ramion jest jednym z częstych powodów, dla których kobiety decydują się odwiedzić gabinet medycyny estetycznej....jędrna skóra ramion>>>

modanaurode.pl - ksztaltny i jedrny biust, efekt-pus-up Body Care Clinic
modanaurode.pl  - Efekt push-up bez skalpela i stanika - zabiegi ujędrniajšce biust.

Efekt push-up bez skalpela i stanika - zabiegi ujędrniające biust. Kształtny, jędrny – jednym słowy idealny biust to marzenie wielu Polek. Chcemy dumnie eksponować swój dekolt, do tego bez grama kompleksów. Nic więc dziwnego, że jest to dziś jedna z najczęściej poprawianych chirurgicznie części ciała..efekt push-up bez skalpela i stanika>>>

modanaurode.pl nogi bez celullitu zabiegi
modanaurode.pl  - Czy jeste? gotowa na mini i bikini? Nogi bez cellulitu!

Tak to już jest, że o niedostatkach figury przypominamy sobie wraz z nadejściem cieplejszych dni. Ze sklepowych witryn kuszą kolorowe minisukienki i modne krótkie szorty. A Ty myślisz, że raczej w tym roku ich nie założysz, bo Twoje nogi są dalekie od ideału!..Czy jesteś gotowa na mini i bikini? Nogi bez cellulitu!


1

2

3

4

5


 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl