modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna rewitalizacjas mezoterapia osoczem bogatoplytkowym wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

OSKAR BACHOŃ - NAUKA JĘZYKÓW

Oskar Bachoń opowiadania felietony Nauka języków

Basia zawsze mi imponowała tymi językami. Mówiła biegle w trzech: angielskim, włoskim i  hiszpańskim, ale dogadałaby się chyba w chińskim też. Już oczami wyobraźni widziałem Basię jako małą dziewczynkę: warkoczyki, lekcje, pianino. Nigdy nie miałem odwagi dopytać. Ale w tę środę Baśka sama zaczęła.

 

  • Oskar, znowu święta przed nami. Jak ja tych świąt nie znoszę. Rodzina będzie dopytywać się o  chłopa i jojczyć, że jak będę taka mądra, to sobie nigdy go nie znajdę. Że chłopy się boją takich bab jak ja, bo ciężko mi zaimponować.
  • No wiesz, coś w tym jest, jak ty paplasz tyloma językami, to trochę wstyd przy Tobie kawę we Włoszech zamówić. Ale że Twoi starzy tego nie popierają, to mnie zaskoczyłaś. Ja myślałem, że ty taka córunia “czerwony pasek na świadectwie” jesteś.
  • Coś ty. Te języki to traumy leczenie. Tyle lat, a ja ciągle się czuję jak wtedy.
  • Kiedy? Ej?
  • Oj stara historia. Urodziłam się w czasach, gdy nie jeździło się zagranice, a wszelkie dobrodziejstwa można było jedynie w Pewexie kupić. A ja strasznie chciałam być taka nowoczesna. I odwiedziła nas ciotka z Francji. W łazience zostawiła kosmetyczkę. Patrzę, a tu w takiej kolorowej tubce jakieś pięknie pachnące mazidło jest. To buch, na gębę nałożyłam sporą warstwę. Oczywiście nikomu nic nie mówiąc. Ciocia popiła ze rodzicami, to też nie zauważyła. A mnie nie przyszło do głowy opisu przeczytać. Zresztą jak? Ni słowa po francusku nie mówiłam.
  • I co to było? Krem dla cer dojrzałych?
  • Żeby tylko. Czekaj na puentę tej historii. W nocy obudziło mnie potworne pieczenie. Buzia mnie paliła dosłownie. Pal licho ja. Najbardziej się bałam, że się wyda, że ciotce krem podpierniczyłam. Więc fru do łazienki i zmywam. Im więcej zmywam, tym bardziej pali. Matka się obudziła w nocy. Wpada do łazienki i już ma wydrzeć się na mnie, gdy nagle patrzy z  przerażeniem: “skarbie, co się stało?”. Musiało być bardzo źle, bo “skarbie” to do mnie nawet przy pierwszej komunii nie powiedziała, tylko zawsze: Baśka i Baśka. Nie było wyjścia. Trzeba było obudzić ciotkę. No i się okazało, że to był depilator w kremie do zmycia po 5 minutach. Ja leżałam pod kwaśnym mlekiem dwa dni przysięgając sobie, że wszystkie instrukcje świata będą dla mnie od teraz zrozumiałe. I tak się zaczęło.
Oskar Bachoń fot. Katarzyna Widmańska opowiadania, felietony

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć.

Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce.

Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu.

Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami).

Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.

fot. Katarzyna Widmańska

Znajdź nas na:

twitter
Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl