modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna rewitalizacjas mezoterapia osoczem bogatoplytkowym wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej
modanaurode.pl  -  Nietrzymanie moczu u kobiet w skrócie NTM - zdrowie intymne kobiet
modanaurode.pl - nietrzymanie moczu

Problem nietrzymania moczu, powoduje bardzo duży dyskomfort.

NIetrzymanie moczu u kobiet w skrócie NTM, mozna powiedziec, że doslownie “alienuje” nas z życia społecznego, bardzo często ta dolegliwośc jest przyczyną depresji.

Specyficzny charakter zaburzenia sprawia że duża ilośc pacjentów ukrywa objawy i próbuje samodzielnie walczyc z krępujaca dolegliwością jaką jest nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu - problem który dotyka częściej kobiety:

Problem  nietrzymania moczu dotyka obu płci, jednak częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Spowodowane jest to przede wszystkim dwoma przyczynami występowania NTM u kobiet, mianowicie: wpływ porodu i menopauzy, według źródeł na dolegliwośc nietrzymania moczu uskarża się od 10 do 15% społeczeństwa.

Nietrzymanie moczu pojawia się u osób w różnym wieku, według statystyk prawie połowa kobiet po menopauzie dotknięta jest dolegliwością NTM. Z upływem lat nasila sie częstotliwośc występowania nietrzymania moczu. U osób po 80 roku życia to już problem dotyczacy około 60-80% populacji.

Musimy także dodac iż dolegliwośc nietrzymania moczu to nie tylko dolegliwośc ludzi starszych. Objawy tzw. wysiłkowego nietrzymania moczu, najczęstszego u kobiet NTM, pojawiaja się w większości przypadków po raz pierwszy po porodzie.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, osoby dotknięte dolegliwością nietrzymania moczu, obawiają się iż problem zostanie wykryty i zauważony przez inne osoby, dlatego takie zachowanie często powoduje wycofanie się z życia towarzyskiego, ograniczenie spotkań ze znajomymi.

Takie zachowanie powoduje iż izolujemy sie od społeczeństwa, spada nasze poczucie wartości, co czesto wpływa na spadek naszej pozycji w społeczeństwie. Osoby dotknięte dolegliwościa nietrzymania moczu musza wiedziec że tą dolegliwośc można a nawet trzeba leczyc.

Co to jest nietrzymanie moczu - zacznijmy od początku!

Nietrzymanie moczu jest to niezależny wyciek moczu przez cewkę moczową, która stanowi problem higieniczny, jak i również problem socjalny. Nietrzymanie moczu jest dolegliwościa bardzo uciążliwą, które w przypadku nieleczenia lub niewłaściwego leczenia oraz nieodpowiedniej pielęgnacji powoduje szereg powikłań wtórnych zarówno somatycznych, jak i psychicznych.

Nietrzymanie moczu jest chorobą progresywną, tzn. stale postępuje, a nigdy samoistnie sie nie cofa. Niestety wyniki badań wskazują, że średnio mija kilka lat od pojawienia się u pacjentów pierwszych objawów nietrzymania moczu nim zgłoszą sie z tą dolegliwością do lekarza.

Jakie mamy rodzaje NTM - nietrzymania moczu:

Nietrzymanie moczu może byc objawem wielu schorzeń i zależnei od przyczyny można wyodrebnic kilka typów nietrzymania moczu NTM. Najczęściej spotykane to wysilkowe NTM, nietrzymanie moczu z parcia tak zwany pęcherz nadreaktywny, mieszane NTM - połączenie wysiłkowego nietrzymania moczu i pęcherza nadreaktywnego oraz inne rodzaje nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu wysiłkowe:

Związane z osłabieniem mięśni dna miednicy mniejszej (mięsnie Kegla) oraz odruchowym wydalaniem moczu podczas wysiłku (kaszel, śmiech, kichanie, podczas schylania się, dźwigania), czy też podczas aktywności fizycznej.

Nietrzymanie moczu z parcia - tak zwane naglące:

Niewielka ilośc moczu w pęcherzu powoduje uczucie parcia na mocz i popuszczanie moczu. Najczęściej związane jest to z niekontrolowanymi skurczami pęcherza moczowego lub nadmierną pobudliwością mięśnia wypieracza.

Mieszane nietrzymanie moczu:

Polega na mimowolnym wycieku moczu, któremu towarzyszy uczucie naglego parcia, jak w czasie wysiłku, lichania lub kaszlu. Jest to połączenie dwóch wyżej opisanym  typów NTM. Ocenia się, że na tę postac NTM cierpki około 30% wszystkich osób z nietrzymaniem moczu.

Inne typy nietrzymania moczu:

Moczenie nocne, ciagłe nietrzymanie moczu, pozacewkowe nietrzymanie moczu, niesklasyfikowane nietrzymanie moczu.

modanaurode.pl - nietrzymanie moczu

Główne przyczyny nietrzymania moczu:

Nietrzymanie moczu najczęściej spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy, które utrzymują cewkę moczową w zamknięciu. Gdy mięśnie te straca elastycznośc, czynności takie jak” śmiech, kaszel, kichanie, czy podnoszenie ciężarów mogą pwodowac mimowolne wyciekanie moczu.

Mięśnie te można jednak wzmocnic ( zobacz cwiczenia na nietrzymanie moczu ). Głównymi przyczynami nietrzymania moczu u kobiet sa zmiany, jakie zachodzą w

czasie ciąży, narodzin dziecka i menopauzy. NTM w ciąży i po porodzie pozostaje w ścislym związku ze zmianami hormonalnymi, naciskiem macicy na pęcherz i wysiłkiem, jaki dla organizmu kobiety stanowi sam poród. Nietrzymanie moczu może wystąpic w trakcie ciąży lub wkrótce po niej.

U kobiet, które doświadczają nietrzymania moczu w czasie ciąży, najczęściej jest to przypadłośc przejściowa. W tym przypadku dla wyeliminowania problemu wystarczajace mogą byc cwiczenia mięśni Kegla.

Menopauza również powoduje różnego rodzaju zmiany fizyczne i hormonalne w organizmie kobiety. w szczególności w mięsniach brzucha zmniejsza się poziom estrogenów. Może to powodowac zmianę położenia pecherza, zmniejszając skutecznośc mięśni, które utrzymują go w zamknięciu.

Nietrzymanie moczu a nadwaga, nadwaga jest czynnikiem, który może wpływac na NTM poprzez dodatkowy nacisk na mięśnie brzucha i miednicy.

W przypadku udaru, demencji lub cukrzycy często powodem jest uszkodzenie lub zaburzenie w obrebie kanałów nerwowych, które uniemożliwiają przekazywanie odpowiednich sygnałów między mózgiem a pęcherzem lub w przypadku demencji, nieodbieranie tych sygnałów. Może to prowadzic albo do nadczynności pęcherza ( częstw powtarzające sie wizyty w toalecie) albo niedoczynności pęcherza ( nieskuteczne opróżnianie pęcherza)

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

NIetrzymanie moczu u kobiet a sytuacje intymne:

Nietrzymanie moczu w czasie stosunku jest krępujące zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny, ale szczególnie dla kobiety może to byc doświadczenie traumatyczne, prowadzące nawet do zaburzeń seksualnych. Jest to problem bardziej powszechny, niż mogłoby sie wydawac. wysiłkowe nietrzymanie moczu może występowac u kobiet w wieku dojrzałym, osób starszych ale zdarza sie też u młodych, aktywnych seksualnie kobiet.

W czasie aktywności seksualnej dochodzi do dodatkowego nacisku na podbrzusze, co może spowodowac popuszczanie moczu. Kobiety, które mają za soba takie doświadczenie, nierzadko unikają bliskości ze swoim partnerem, gdyż zmniejsza sie ich pewnośc siebie i równoczesnie pojawia się poczucie braku kontroli nad własnym ciałem.

Należy pamietac, że inkontynencja nie musi byc jednak przeszkodą w czerpaniu satysfakcji ze współżycia seksualnego.

modanaurode.pl - zdrowie intymne - nadzerka,torbiele na jajnikach
Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl - plastyka intymna, intymne operacje plastyczne
modanaurode.pl - Plastyka intymna fanaberia czy koniecznosc ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka?

Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka. Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie

plastycznej okolic intymnych. Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń.....plastyka intymna>>>

modanaurode-spadek-libido-glowna
modanaurode.pl - Samotnosc w lozku, spadek libido

Od czego się zaczyna ? Jakie są pierwsze sygnały ? Dlaczego początkowo bagatelizujemy  a później w panice szukamy ratunku ? W następstwie czego najczęściej z  bezsilności , niemocy a czasami z braku dobrej woli którejś ze stron ranimy się wzajemnie.  Spadek libido i niechęć do zbliżeń....spadekk libido>>>

modanaurode-nadzerka-male
modanaurode.pl - nadzerka, jak ja leczyc? i jakie sa jej przyczyny?

Nadżerka sama w sobie nie jest groźną przypadłością.Szybkie diagnoza ułatwia i przyspiesza leczenie. Zaniedbanie i zlekceważenie nad-żerki może miec przykre konsekwencje. Nieleczona nadżerka może doprowadzic do powarznych

zaburzeń a nawet przyczynic  się do powstania raka szyjki macicy........więcej nadżerka>>>

modanaurode.pl - torbiel na jajnikach
modanaurode.pl - torbiel na jajnikach

Torbiele jajników wystepuja tzn, mogą wystepowac  u kobiet w kazdym wieku. Nie wszystkie torbiele wymagają leczenia, jednak trzeba pamietac aby systematycznie je kontrolowac.Na powstawanie torbieli mogą miec wpływ: endometrioza,

zespół policystycznych jajników,  skłonność do powstawania torbieli.....więcej torbiele na jajnikach>>>

modanaurode.pl  -  rak szyjki macicy
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!

Mimo szeroko zakrojonej kampanii walki z rakiem szyjki macicy, wiele kobiet lekceważy problem. W celu zastosowania profilaktyki wystarczy raz do roku poddac się badaniu,które nic nie boli. Jedną zgłównych przyczyn występowania

raka szyjki macicy jest wirus HPV,....rak szyjki macicy>>>

modanaurode.pl - zrób test hpv
modanaurode.pl - zrob test hpv i nie daj szansy rakowi szyjki macicy

Zrób test HPV i nie daj szansy rakowi szyjki macicy. Jak wykonac test HPV, jak przebiega test HPV, kobiety w jakim wieku powinny zrobic test HPV, ile kosztuje zrobienie testu HPV. Pytania na które postaramy się odpowiedziec.

Test hpv Jest bardzo ważnym badaniem (równie ważnym jak cytologia), które powinno się wykonywac.....test hpv>>>

modanaurode.pl - rak jajnika
modanaurode.pl - rak jajnika, jak zdiagnozowac?

Rak jajnika jest jednym z najczęstszych nowotworów na jakie chorują kobiety, znajduje się w pierwszej piątce. Pamiętajmy  aby nie lekceważyc objawów. W przypadku pojawienia się w/w objawów udajmu się na badanie

 i wykonajmy USG. Takie badanie wykonywanie jest w gabinecie ginekologicznym......więcej rak jajnika>>>

modanaurode.pl - chlamydia, zdrowie intymne
modanaurode.pl - chlamydia-nieplodnosc

Chlamydia, może mieć poważne konsekwencje, nieleczona może nawet prowadzić do niepłodności. Bakteria chlamydii przenoszona jest głównie drogą płciową, czyli poprzez stosunek dopochwowy lub analny

bez zabezpieczenia także podzczas seksu oralnego bez zabezpieczenia....chlamydia-niepłodność>>>

modanaurode.pl - lewatywa, a odchudzanie, czyli prawdy i mity
modanaurode.pl - lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity

Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania

zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji?....lewatywa>>>

modanaurode.pl - brakorgazmu u kobiety
modanaurode.pl  - brak orgazmu u kobiety czyli nie moge osiagnac orgazmu

Brak orgazmu u kobiet. Brak orgazmu to problem wielu kobiet. Najgorza z możliwych opcji jest winienie się i wmawianie sobie ze to “moja” wina i że jest się gorszą. Na brak orgazmu ma wpływ wiele czynników, najlepiej jest zastanowic się

wspólnie z partnerem co może byc przyczyną niemozności osiągnięcia orgazmu....brak orgazmu u kobiet>>>

modanaurode.pl - grzybica pochwy
modanaurode.pl  - Grzybica pochwy, objawy,przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac

Grzybica pochwy, objawy przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac? Grzybica pochwy to nic innego jak zapalenie narządu płciowego i jego okolic wywołane przez grzyby. Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych chorób zapalnych narządów

płciowych u kobiet. Według badań grzybica pochwy to około 40% wszystkich chorób narządów płciowych....grzybica pochwy>>>

modanaurode.pl - cwiczenia na nietrzymanie moczu
modanaurode.pl  -  Cwiczenia na nietrzymanie moczu, cwiczenia mię?ni Kegla

Jak leczyc oraz jakie są cwiczenia na nietrzymanie moczu? Leczenie NTM, mozna podzielic na dwa rodzaje, inwazyjne i nieinwazyjne. Do pierwszego zaliczamy interwencje chirurgiczną, która polega na przywróceniu

sprawności tych mięśni lub przede wszystkim podwieszeniu szyjki pęcherza moczowego...cwiczenia na nietrzymanie moczu-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl zdrowie intymne, hemoroidy, jak powstaja
modanaurode.pl  -  Hemoroidy ? objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?

Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?Hemoroidy zaliczamy do schorzeń proktologicznych, swoja drogą hemoroidy to jedno z najczęściej występujących schorzeń.

Stwierdzono że na hemoroidy może chorowac od 30 % do 50% populacji...Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?>>>

modanaurode.pl - jak zabezpieczyc sie przed ciaza
modanaurode.pl  -  Jak się zabezpieczyc przed nieplanowanš cišżš? 5 najbezpieczniejszych sposobów!

Jak się zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą? 5 najbezpieczniejszych sposobów. Większość z nas uwielbia seks – nic dziwnego, to przecież nie tylko przyjemność, lecz również intymne chwile spędzone z bliską nam osobą.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się nim w pełni, musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu..jak zabezpieczyc się przed ciążą?>>>

modanaurode.pl nietrzymanie moczu i laseroterapia
modanaurode.pl  -  Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM.

Blisko 2 miliony kobiet w Polsce zmaga się z problemem nietrzymania moczu (NTM). Dla większości z nich schorzenie oznacza konieczność zmiany stylu życia,rezygnację ze spotkań towarzyskich, częste także depresje.

Aż 14 proc. kobiet zmuszone zostało chorobą do porzucenia swojej kariery..Laseroterapia kontra nietrzymanie moczu. Nowy sposób walki z NTM


 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl