Medycyna estetyczna zabiegi na przebarwienia terapia q-switch
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

Magnez z witaminą B6 czasami jest niezbędny

Magnez z witaminą B6 czasami jest niezbędny

Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jednak życie w ciągłym stresie i pośpiechu, niewłaściwa dieta, starannie obniżają jego poziom. Pojawia się ciągłe zmęczenie, czasem skurcze lub drganie powiek.

Niedobory magnezu można uzupełnić w prosty sposób, zanim skontaktujesz się z lekarzem rodzinnym. Magnez z witaminą B6 to duet, który zapewni zachowanie prawidłowego poziomu tego pierwiastka w Twoim organizmie.

 

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, ile i jakich substancji, witamin, mikroelementów jest potrzebnych do prawidłowej pracy naszego organizmu. Nikt nie zastanawia się nad tym, jak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości potasu, a przecież jego niedobór wywołuje poważne problemy w pracy serca. A to tylko zwykły potas, którego jest mnóstwo chociażby w pomidorach.

Wszyscy słyszeli o konieczności spożywania błonnika, ale tylko niektórzy wiedzą, gdzie go szukać i dlaczego trzeba zapewnić organizmowi odpowiednie jego ilości. Tak samo sytuacja wygląda z magnezem, większość osób o tym słyszała, ale jak, po co i na co… Spieszymy więc z dostarczeniem niezbędnych informacji.

 

Po co nam magnez?

Odpowiedni poziom magnezu znakomicie stabilizuje cały układ nerwowy. Umożliwia prawidłową pracę szarych komórek mózgowych, co pomaga w prawidłowym zapamiętywaniu informacji oraz usprawnia wszelkie procesy myślowe. Co więcej, to właśnie magnez zmniejsza nadpobudliwość i działa uspokajająco.

Cały układ naczyniowo-sercowy funkcjonuje prawidłowo także dzięki magnezowi, bo to on skutecznie przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i stabilizuje pracę serca, zapobiegając w ten sposób arytmii oraz zmniejszając ryzyko wystąpienia zawału serca.

Magnez wpływa bardzo korzystnie na ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałając ich obkurczaniu się, co mogłoby doprowadzać do wzrostu ciśnienia krwi. Z tego powodu osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz te, u których występują schorzenia kardiologiczne, szczególnie powinny swoją dietę uzupełnić o produkty bogate w magnez.

Wszyscy wiedzą, że wapń i witamina D są niezbędne do budowy kości, ale oba te składniki muszą być wspierane odpowiednią dawką magnezu. Jednak stosując suplementację i przyjmując magnez z witaminą B6, należy zadbać o prawidłową równowagę wszystkich tych pierwiastków. Z reguły zaleca się zwiększenie ilości wapnia w diecie.

Dieta, suplementacja i przyswajalność magnezu

Aby zapewnić odpowiedni poziom magnezu, trzeba właściwie komponować swój jadłospis. Powinny się w nim znaleźć: kasza gryczana, warzywa strączkowe, kakao, czekolada i orzechy. Całkiem duże ilości tego pierwiastka znajdziemy też w szpinaku, rybach, w żółtych serach i w bananach.

Problemem może być natomiast zdolność samego organizmu do przyswajania magnezu. W przypadku suplementacji często stosuje się magnez z witaminą B6 w duecie, bo ta ostatnia właśnie zwiększa zdolność do wchłaniania tego pierwiastka.

Natomiast trzeba wiedzieć też, że w codziennym sposobie żywienia, magnez jest znacznie lepiej przyswajalny w towarzystwie białka zwierzęcego, więc jeśli jemy kaszę gryczaną to razem z pulpetami mięsnymi lub z gulaszem. Z kolei soki owocowe czy alkohol obniżają naturalną zdolność organizmu do wchłaniania magnezu

Zobacz także:

Medycyna estetyczna sady po zabiegach medycyny estetycznej porady specjalistow
Medycyca estetycza lysienie u kobiet Jak powstrzymać wypadanie włosów mezoterapia, karboksyterapia
Medycyna estetyczna zimny laser i kriolipoliza sposobt na plaski brzuch 5 krokow plaskiego brzucha
Medycyna estetyczna zabiegi redukujace cellulit karboksyterapia porady specjalistow
Medycyna estetyczna Odzyskaj blask zabieg dyfuzji tlenowej Oxy Pro Age
Medycyna estetyczna Podwojny podbródek usuwanie hifu
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
Medycyna estetyczna jak wybierac zabiegi gabinetowe wyjasnia lekarz
Medycyna estetyczna  przebarwienia zamykanie naczynek zanikajacy kontur twarzy
Medycyna estetyczna Bodyforming wymodeluj pieknie cialo
Medycyna estetyczna konturowanie ciala technologia HIFU wyjasnie ekspert

1

2

3

4

Znajdź nas na:

twitter
Modanaurode.pl na G+

 

 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl