modanaurode-zdrowie-moda-uroda-medycyna estetyczna

moda, zdrowie, uroda, medycyna estetyczna


 

Medycyna estetyczna rewitalizacjas mezoterapia osoczem bogatoplytkowym wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej
modanaurode.pl  -  Cwiczenia na nietrzymanie moczu, cwiczenia mię?ni Kegla
modanaurode.pl - nietrzymanie moczu

Jak leczyc oraz jakie są cwiczenia na nietrzymanie moczu?

Leczenie NTM, mozna podzielic na dwa rodzaje, inwazyjne i nieinwazyjne. Do pierwszego zaliczamy interwencje chirurgiczną, która polega na przywróceniu sprawności tych mięśni lub przede wszystkim podwieszeniu szyjki pęcherza moczowego.

Do leczenie nieinwazujnego zaliczamu rehabilitację, czyli cwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla i farmakoterapię.

Cwiczenia na nietrzymanie moczu - cwiczenia mięśni Kegla:

Przed podjęciem leczenia farmakologicznego lub chirurgicznego, najczęściej można stopien NTM ( skrót jaki sie używa od nietrzymania moczu) zmniejszyc samemu, przede wszystkim poprzez cwiczenia mięśni Kegla (mięsnie dna miednicy mniejszej), które maja zasadnicze znaczenie w utrzymani moczu. Prawidlowe napięcie mięśni Kegla zapewnia bowiem prawidłowe funkcje wydalania oraz zapanowanie nad odruchem oddawania moczu.

Podstawowym jednak czynnikim, związanym ze skutecznym leczeniem NTM, jest pozbycie się oporów i wstydu przed udaniem się do lekarza. Lekarz postara się precyzyjnie okreslic, z jakim rodzajem nietrzymania moczu mamy do czynienia. Będzie zadawał pytania o przebyte operacje na narzadach jamy brzusznej, narzadach płciowych, liczbę i przebieg porodów, wczesniejsze operacje z powodu nietrzymania moczu, rodzaj wykonywanej pracy, a przede wszystkim prosił o precyzyjny opis zgłaszanych dolegliwości.

Lekarz przeprowadzi badanie ginekologiczne, aby okreslic, czy narzady płciowe nie wykazują cech obniżenia, oceni stan tkanek miednicy zlokalizowanych wokół cewki moczowej i pochwy - mięsni i wiązadeł.

Diagnostyka nietrzymania moczu:

Często w diagnostyce wykorzystuje się tak zwany dzienniczek mikcyjny, w którym pacjentka przez czas od 1 do 7 dni zapisuje się częstośc i objetośc oddanego moczu, ilośc nietrzymań moczu, sytuacje, w jakich sie pojawiło popuszczanie moczu, ilośc przyjetych płynów, zużytych wkładek, przyjmowane leki. Dzienniczek taki pomaga nastepnie ocenic wyniki leczenia.

Pomocny może byc także tak zwany test podpaskowy. Polega on na założeniu czystej, suchej podpaski i noszeniu jej przez blisko godzinę. Po tym czasie ocenia się jej masę - jeśli wzrosła o co najmniej 2 g, otrzymujemy obiektywne potwierdzenie nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu może współwystepowac z zakażeniami układu moczowego, nalezy zawsze zbadac mocz - wykonac badanie ogólne oraz posiew.

Najlepszym badaniem specjalistycznym w ocenie czynności dolnych drog moczowych, czyli pęcherza i cewki moczowej, jest badanie urodynamiczne, w trakcie którego rejestrowane są: objętości pęcherza, cisnienie w nim panujace, szybkośc przepływu moczu wydalanego przez cewkę moczową oraz czynnośc mięśnia wypieracza pęcherza.

polega ono na umieszczeniu dwóch cewników, w cewce moczowej i odbycie oraz podłączeniu do nich przetworników mierzących ciśnienie.

Cwiczenie na nietrzymanie moczu cd:

Cwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy daja podwójny efekt. Z jednej strony, pacjent uczy się bardziej świadomie wykorzystywac mięsnie otaczające cewkę moczową, które są zależne od woli pacjenta. Jest to przydatne zwłaszcza w sytuacjach nazwijmy to “awaryjnych”, takich jak kaszel.kichnięcie czy też smiech.

Z drugiej strony regularne prowadzenie cwiczeń na nietrzymanie moczu, czyli cwiczen poprawiajacych podparcie dna miednicy i zwieksza opór cewkowy, co ma podstawowe znaczenie u pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Cwiczenia uczą jak panowac nad pęcherzem moczowym i mięśniami zwieracza cewki moczowej. Są one bardzo proste i znakomicie się sprawdzają w niektórych typach nietrzymania moczu. Dotyczą albo kontroli pęcherza moczowego albo mięsni dna miednicy. Zalecenia mogą także dotyczyc ilości przyjmowanych płynów.

Regulatne cwiczenia mięsni dna miednicy, czyli cwiczenia mięśni Kegla, mogą zmniejsszyc lub całkowicie wyeliminowac przykre skutki nietrzymania moczu. Podstawowe cwiczenie polega na zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni otaczajacych cewke moczową, pochwę i odbytnicę.

Jak wykonac cwiczenie mięsni Kegla czyli cwiczenie mięsni dna miednicy?

Cwiczenie mięśni dna miednicy, polega na naprzemiennym napinaniu i rozluźnianiu mięsni okolic pochwy i krocza. Cwiczenie to jest niezauważalne dla otoczenia i można je wykonywac w każdym miejscu w pozycji siedzącej lub stojacej, np. podczas ogladania telewizji, stania w kolejce czy czekania na zielone światło w czasie jazdy samochodem.

Bardzo ważne:

Pamietajmy aby cwiczenie wykonywac regularnie, co najmniej trzy razy dziennie przez co najmniej 3 miesiące. Dopiero po takim okresie można oczekiwac poprawy.

Pierwszy etap cwiczen:

Nauka napinania właściwych partii mięsni: Siedząc z lekko rozsunietymi kolanami należy wyobrazic sobie że w trakcie oddawania moczu próbujemy zatrzymac strumień moczu. Mięśnie napinane w tym celu są tymi, które należy cwiczyc.

Kiedy już wiadomo o które mięśnie chodzi, nalezy położyc się na plecach lub stanąc w rozkroku, a następnie napiąc tę grupę mięśni, policzyc do pięciu i powoli je rozluźnic. po chwilowym odpoczynku cwiczenie należy powtórzyc. Nalezy przy tym pamiętac o regularnym oddechu - nie wstrzymujmy oddechu!

Na początek można zrobic serię pięciu skurczów i rozkurczów i powtarzac je trzy razy dziennie. Po tygodniu można zwiększyc liczbę skurczów do 10-15 i wykonywac codziennie po kilka serii. Można też zmodyfikowac cwiczenia, przykladowo wydłużac skurcz do 10 sekund lub napinając i rozluźniając mięsnie tak szybko jak to możliwe. Ważne, by cwiczyc regularnie i jak najczęściej.

Cwiczenia Kegla sa bardzo skuteczne, ale muszą byc wykonywane prawidłowo i systematycznie. Zaleca się wykonywanie cwiczeń trzy razy dziennie przez minimum 5-10 minut przez co najmniej trzy miesiące.

Aby cwiczyc prawidłowo należy pamiętac:

1 napinac mięśnie dna miednicy ale bez napinania pośladków i brzucha

2 unikac cwiczeń podczas oddawania moczu, bo utrudnia to opróżnianie pęcherza, co może z kolei wywołac infekcję

3 normalnie oddychac, czyli nie wstrzymywac oddechu w czasie cwiczeń

modanaurode.pl - zdrowie intymne - nadzerka,torbiele na jajnikach
Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl - plastyka intymna, intymne operacje plastyczne
modanaurode.pl - Plastyka intymna fanaberia czy koniecznosc ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka?

Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka. Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie

plastycznej okolic intymnych. Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń.....plastyka intymna>>>

modanaurode-spadek-libido-glowna
modanaurode.pl - Samotnosc w lozku, spadek libido

Od czego się zaczyna ? Jakie są pierwsze sygnały ? Dlaczego początkowo bagatelizujemy  a później w panice szukamy ratunku ? W następstwie czego najczęściej z  bezsilności , niemocy a czasami z braku dobrej woli którejś ze stron ranimy się wzajemnie.  Spadek libido i niechęć do zbliżeń....spadekk libido>>>

modanaurode-nadzerka-male
modanaurode.pl - nadzerka, jak ja leczyc? i jakie sa jej przyczyny?

Nadżerka sama w sobie nie jest groźną przypadłością.Szybkie diagnoza ułatwia i przyspiesza leczenie. Zaniedbanie i zlekceważenie nad-żerki może miec przykre konsekwencje. Nieleczona nadżerka może doprowadzic do powarznych

zaburzeń a nawet przyczynic  się do powstania raka szyjki macicy........więcej nadżerka>>>

modanaurode.pl - torbiel na jajnikach
modanaurode.pl - torbiel na jajnikach

Torbiele jajników wystepuja tzn, mogą wystepowac  u kobiet w kazdym wieku. Nie wszystkie torbiele wymagają leczenia, jednak trzeba pamietac aby systematycznie je kontrolowac.Na powstawanie torbieli mogą miec wpływ: endometrioza,

zespół policystycznych jajników,  skłonność do powstawania torbieli.....więcej torbiele na jajnikach>>>

modanaurode.pl  -  rak szyjki macicy
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!

Mimo szeroko zakrojonej kampanii walki z rakiem szyjki macicy, wiele kobiet lekceważy problem. W celu zastosowania profilaktyki wystarczy raz do roku poddac się badaniu,które nic nie boli. Jedną zgłównych przyczyn występowania

raka szyjki macicy jest wirus HPV,....rak szyjki macicy>>>

modanaurode.pl - zrób test hpv
modanaurode.pl - zrob test hpv i nie daj szansy rakowi szyjki macicy

Zrób test HPV i nie daj szansy rakowi szyjki macicy. Jak wykonac test HPV, jak przebiega test HPV, kobiety w jakim wieku powinny zrobic test HPV, ile kosztuje zrobienie testu HPV. Pytania na które postaramy się odpowiedziec.

Test hpv Jest bardzo ważnym badaniem (równie ważnym jak cytologia), które powinno się wykonywac.....test hpv>>>

modanaurode.pl - rak jajnika
modanaurode.pl - rak jajnika, jak zdiagnozowac?

Rak jajnika jest jednym z najczęstszych nowotworów na jakie chorują kobiety, znajduje się w pierwszej piątce. Pamiętajmy  aby nie lekceważyc objawów. W przypadku pojawienia się w/w objawów udajmu się na badanie

modanaurode.pl  - strefa niskich cen
modanaurode.pl - strefa niskich cen
modanaurode.pl  - strefa niskich cen, upusty , rabaty 30% 45% 60%
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
modanaurode.pl - tabela kalorii
modanaurode.pl - ile kalorii zjadamy dziennie
modanaurode.pl - tabela kalorii dzienna ilosc kalorii
modanaurode.pl - kalorie zupa jarzynowa - tabela kalorii
modanaurode.pl - liczymy kalorie - tabela kalorii
modanaurode.pl - zupa z warzyw - tabela kalorii
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
Modanaurode.pl Poleca! zdrowe zęby, wszystko o pięknym usmiechu
modanaurode.pl zdrowe zęby, wszystko o pięknym usmiechu, najwięcej artykułów w sieci
modanaurode.pl Poleca ! zdrowe zęby

modanaurode.pl - kobieta i zdrowie
modanaurode.pl  -  Zacma objawy i leczenie
modanaurode.pl - zacma objawy i leczenie

Zaćma objawy i leczenie. Możemy wyróznic wiele typów zaćmy. Zaćmę wrodzoną, która może występowac jako zaćma warstwowa, zaćma całkowita, zaćma jadrowa...Zaćmę nabytą możemy podzielic na następujące zaćmy: zaćmę początkową, zaćmę zaawansowaną, zaćmę...zacma objawy i leczenie>>>

modanaurode.pl  - alergia, choroba wspolczesnej cywilizacji
modanaurode.pl - alergia

Alergia dotyczyła lub będzie dotyczyć każdego z nas! Alergia jest bowiem chorobą współczesnej cywilizacji. W krajach rozwiniętych co piąta osoba ma katar sienny, a co dwudziesta pokrzywkę. Skłonności do występowania alergii są często dziedziczne, jednak najważniejszą jej przyczyną...alergia>>>


Zobacz więcej:

modanaurode.pl - halluksy-profilaktyka
modanaurode.pl  - halluksy,dlaczego powstaja?
modanaurode.pl - mogrena, objawy
modanaurode.pl  - Migrena...
modanaurode.pl - rak szyjki macicy, zrob badania na obecnosc wirusa hpv
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!
modanaurode.pl - depresja, nie wstydz sie poprosic o pomoc
modanaurode.pl  -  jak rozpoznac pierwsze objawy?
modanaurode.pl - zylaki
modanaurode.pl  -  co to sa zylaki?,jak je usunac?,jak zapobiegac ich powstawaniu?
modanaurode.pl - spadek libido, samotnosc w lozku
modanaurode.pl  - samotnosc w lozku, spadek libido
modanaurode.plk - bezsennosc, brak snu
modanaurode.pl  -  bezsennosc, czemu nam doskwiera i co ja powoduje?
modanaurode.pl - znamiona skorne, pieprzyki, brodawki na skorze
modanaurode.pl  - znamiona skorne, pieprzyki oraz zmany skorne
modanaurode.pl - kobieta i zdrowie. Zobacz więcej.

 i wykonajmy USG. Takie badanie wykonywanie jest w gabinecie ginekologicznym......więcej rak jajnika>>>

modanaurode.pl - chlamydia, zdrowie intymne
modanaurode.pl - chlamydia-nieplodnosc

Chlamydia, może mieć poważne konsekwencje, nieleczona może nawet prowadzić do niepłodności. Bakteria chlamydii przenoszona jest głównie drogą płciową, czyli poprzez stosunek dopochwowy lub analny

bez zabezpieczenia także podzczas seksu oralnego bez zabezpieczenia....chlamydia-niepłodność>>>

modanaurode.pl - lewatywa, a odchudzanie, czyli prawdy i mity
modanaurode.pl - lewatywa a odchudzanie, prawdy i mity

Lewatywa jest jedną z najskuteczniejszych metod usuwania, wszelkich zanieczyszczeń z  jelita grubego. Lewatywa polega na wlewaniu płynu do jelita grubego poprzez odbyt. Większośc z nas, zastanawia się czy, zabieg usuwania

zanieczyszczeń z jelita grubego jest bezpieczny i czy nie niesie ze sobą przykrych konsekwencji?....lewatywa>>>

modanaurode.pl - brakorgazmu u kobiety
modanaurode.pl  - brak orgazmu u kobiety czyli nie moge osiagnac orgazmu

Brak orgazmu u kobiet. Brak orgazmu to problem wielu kobiet. Najgorza z możliwych opcji jest winienie się i wmawianie sobie ze to “moja” wina i że jest się gorszą. Na brak orgazmu ma wpływ wiele czynników, najlepiej jest zastanowic się

wspólnie z partnerem co może byc przyczyną niemozności osiągnięcia orgazmu....brak orgazmu u kobiet>>>

modanaurode.pl - grzybica pochwy
modanaurode.pl  - Grzybica pochwy, objawy,przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac

Grzybica pochwy, objawy przyczyny oraz jak leczyc i zapobiegac? Grzybica pochwy to nic innego jak zapalenie narządu płciowego i jego okolic wywołane przez grzyby. Grzybica pochwy to jedna z najczęstszych chorób zapalnych narządów

płciowych u kobiet. Według badań grzybica pochwy to około 40% wszystkich chorób narządów płciowych....grzybica pochwy>>>

modanaurode.pl - nietrzymanie moczu u kobiet
modanaurode.pl  -  Nietrzymanie moczu u kobiet w skrócie NTM - zdrowie intymne kobiet

Problem nietrzymania moczu, powoduje bardzo duzy dyskomfort. NIetrzymanie moczu w skrócie NTM, mozna powiedziec, że doslownie “alienuje” nas z życia społecznego, bardzo często ta dolegliwośc jest przyczyną depresji.

Specyficzny charakter zaburzenia sprawia że duza ilośc pacjentów ukrywa objawy...nietrzymanie moczu u kobiet-zdrowie intymne>>>

modanaurode.pl zdrowie intymne, hemoroidy, jak powstaja
modanaurode.pl  -  Hemoroidy ? objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?

Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?Hemoroidy zaliczamy do schorzeń proktologicznych, swoja drogą hemoroidy to jedno z najczęściej występujących schorzeń.

Stwierdzono że na hemoroidy może chorowac od 30 % do 50% populacji...Hemoroidy – objawy, przyczyny oraz jak leczyc hemoroidy?>>>

modanaurode.pl - jak zabezpieczyc sie przed ciaza
modanaurode.pl  -  Jak się zabezpieczyc przed nieplanowanš cišżš? 5 najbezpieczniejszych sposobów!

Jak się zabezpieczyć przed nieplanowaną ciążą? 5 najbezpieczniejszych sposobów. Większość z nas uwielbia seks – nic dziwnego, to przecież nie tylko przyjemność, lecz również intymne chwile spędzone z bliską nam osobą.

Jeśli jednak chcemy cieszyć się nim w pełni, musimy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu..jak zabezpieczyc się przed ciążą?>>>


 
Zdrowo i smacznie super przepisy

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl