Medycyna estetyczna zabieg kriopolizy modelowania ciala wyjasnia lekarz
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej
cover_smart_lips_Konkurs4

Wykonanie podstawowych badań płodności u mężczyzny, pierwszym krokiem w planowaniu potomstwa.

modanaurode.pl badanie nasienia

Współcześnie dość powszechne stały się rozważania dotyczące problemu bezpłodności. Jest ona coraz częstsza i wbrew niektórym opiniom, wymaga leczenia.

Może występować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, dlatego przed podjęciem decyzji o posiadaniu potomstwa powinno się wykonać podstawowe badania. Kobiety po diagnozę oraz kontrolę specjalistyczną powinny udać się do swojego lekarza ginekologa.

W przypadku mężczyzn potrzebna jest seria szczegółowych badań, dlatego najlepiej wykonać je w specjalistycznej klinice zajmującej się leczeniem bezpłodności. W poradniach tego typu, znajdują się pracownie andrologiczne, gdzie można wykonać wszystkie zalecane pomiary.

Zanim lekarz zasugeruje konkretne badania, przeprowadzi wywiad oraz zajmie się oceną fizyczną, per rectum, stanu organów płciowych. Kolejnym krokiem będzie określenie stężenia hormonów we krwi. Zmierzony zostanie poziom testosteronu, prolaktyny, FSH oraz LH. Następnie lekarz zleci badanie nasienia. Zadaniem seminogramu jest określenie objętości ejakulatu, liczby plemników, ich żywotności i budowy morfologicznej oraz pH spermy.

Aby przygotować się do badania należny poddać się wstrzemięźliwości płciowej na czas od dwóch do siedmiu dni. Po tym okresie, odpowiednio pobraną próbkę ejakulatu należy pozostawić w laboratorium. Nasienie zostanie poddane serii badań, których wynik może wskazywać na liczne nieprawidłowości.

Należą do nich: oligozoospermia, kiedy liczba plemników w próbce jest mniejsza niż 20 mln/ml, astenozoospermia, gdy widoczne jest zaburzenie w ruchu męskich komórek płciowych, teratozoospermia, to anomalia w budowie plemników, oznacza, że prawidłowo zbudowanych jest mniej niż 30%, o hipospermi mówi się, gdy objętość ejakulatu jest mniejsza niż 2,0 ml, natomiast w przypadku azoospermi nie wykrywa się żadnych plemników w próbce.

Podczas badania nasienia możliwe jest również wykrycie stanów zapalnych narządów płciowych. W przypadku zauważenia obecności leukocytów, konieczne będzie powtórzenie seminogramu po trzech miesiącach. W przypadku zdiagnozowania, któregoś z podanych powyżej schodzeń, lekarz prowadzący zdecyduje, jaką metodę leczenia obrać, aby była ona najkorzystniejsza dla pacjenta. Badania są bezbolesne i często przywracają pewność siebie.

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie
modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow

 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl