magnez wit-b6
fb
twitt
g+
kontakt
Medycyna estetyczna zabiegi porady specjalistów najnowsze zabiegi i trendy w medycynie estetycznej

5 metod szczotkowania zębów, które warto codziennie stosować

modanaurode.pl 5 metod szczotkowanie zebow

Je¶li szorujesz zęby na szybko oraz bez ładu i składu, nie ma szans, żeby były czyste - przekonuj± denty¶ci. Warto więc poznać różne techniki ich mycia. Wszystko po to, aby dokładnie wyczy¶cić nie tylko powierzchnię zębów, ale także przestrzenie międzyzębowe, kieszonki dzi±słowe i język. Poznaj 5 sposobów na czyste zęby, o których nigdy nie słyszałe¶, a które dobrze jest stosować przy każdym myciu.

Poznaj metody szczotkowania

Zęby to nie wanna, nie wymagaj± nerwowego szorowania, a odpowiedniej pielęgnacji - przekonuj± denty¶ci. Aby zapewnić sobie zdrowy u¶miech, wolny od próchnicy, warto poznać techniki, dzięki którym staj± się one rzeczywi¶cie czyste. - To nie super szczoteczka czy super pasta sprawiaj±, że nasze zęby s± umyte, ale umiejętno¶ć używania tych dwóch narzędzi. Pomaga dobrze skomponowany rytuał pielęgnacyjny, składaj±cy się nawet z 4-5 technik szczotkowania - zauważa lek. stom. Wojciech F±ferko z Dentim Clinic w Katowicach.

Rollowanie zębów

Od czego zacz±ć? Najprostsz± i zarazem podstawow± metoda jest metoda roll, polegaj±ca na usuwaniu z jamy ustnej resztek jedzenia i osadu delikatnymi ruchami obrotowo-wymiataj±cymi.

Przypomina ona zamiatanie podłogi i tak samo też działa. Szczoteczka wymiata delikatnie osad od dzi±seł ku górze korony. Dla najlepszego efektu zaleca się od 4-6 takich ruchów w czyszczonym miejscu. - Jest to bardzo delikatna metoda mycia zębów, któr± możemy stosować w pocz±tkowej fazie szczotkowania, jako przygotowanie - mówi specjalista Dentim Clinic.

Wymasuj dobrze zęby

Roll warto uzupełnić jedn± z metod masuj±cych. Najskuteczniejsza jest metoda Bass’a. Polega ona na ustawieniu szczoteczki pod k±tem 45 stopni, czyli tak, aby jej włosie lekko wchodziło do miejsca, w którym zęby ł±cz± się z dzi±słem (tzw. kieszonka dzi±słowa).  Szczoteczka przesuwaj±c się wzdłuż górnego, a potem dolnego łuku zębowego powinna przy pomocy wibruj±co-drgaj±cych ruchów oczyszczać kieszonkę dzi±słow±.

 - To jedna z najbardziej efektywnych metod. Pozwala na usunięcie osadu  na zębach zarówno od strony warg i policzków, jak również od strony języka i podniebienia. Ponad to skutecznie usuwa płytkę bakteryjn± zarówno z kieszeni dzi±słowych, jak również z miejsc, w których stykaj± się zęby - wyja¶nia dr Wojciech F±ferko.

Alternatyw± dla metody Bass’a może być metoda Stillmana. Zaleca się j± zwłaszcza osobom z chorobami dzi±seł. Podobnie jak w metodzie Bass’a ustawia się w niej szczoteczkę pod k±tem 45 stopni. Różnica polega na ruchu.  W tym przypadku ruch szczoteczki wykonuje się od linii dzi±seł w kierunku powierzchni żuj±cych z jednoczesnym ruchem wibruj±cym. Taki ruch powtarzamy 3 krotnie na każdym mytym odcinku.

Poziom i pion s± ważne

Metodę roll oraz Bass’a lub Stillmana warto dopełnić metod± poziom± i metod± pionow±. Metoda pozioma, czyli tradycyjne szorowanie, polega na ułożeniu szczoteczki prostopadle do powierzchni żuj±cych zębów bocznych i wykonywani ruchów „w tył i w przód”.  Oprócz tego, można w tej metodzie zastosować dowolne ruchy okrężne. Koniecznie pamiętajmy także o tym,  że u dorosłych metodę tę stosuje się wył±cznie na powierzchniach żuj±cych zębów.

Żeby metoda była skuteczna wystarczy 4-8 powtórzeń ruchu szczoteczk± na jednym czyszczonym odcinku.  Jej uzupełnieniem jest metoda pionowa, polegaj±ca na ułożeniu włosia szczoteczki pionowo do powierzchni językowej zębów przednich i wymiataniu zalegaj±cych resztek. W tym przypadku wystarczy 4-5 ruchów szczoteczki dla jednego łuku zębowego.

- Myj±c zęby powinni¶my stosować swoisty mix metod, dzięki któremu usuniemy resztki jedzenia, a także płytkę bakteryjn± zarówno z zębów bocznych, zębów przednich, dzi±seł, kieszonek, przestrzeni między zębowych, powierzchni żuj±cych, jak również powierzchni zębów od strony języka.

Na finisz: nitka i irygator

Ale to nie koniec. Każde mycie zębów warto uzupełnić nitkowaniem i/lub szczoteczk± międzyzębow±. - Nić pozwala na usunięcie resztek jedzenia z przestrzeni międzyzębowych, czyli miejsc, do których nie dociera włosie szczoteczki do zębów, podobnie działa szczoteczka międzyzębowa. W ten sposób zapobiegamy rozwojowi kamienia nazębnego, a w konsekwencji tego próchnicy w miejscach, w których stykaj± się ze sob± zęby - tłumaczy dr F±ferko.

Podobn± funkcję spełniaj± irygatory. Pozwalaj± one na skuteczne przepłukanie przestrzeni międzyzębowych oraz kieszonek dzi±słowych. - To zdecydowanie za rzadko stosowane urz±dzenie, które zapobiega rozwojowi chorób przyzębia, których przyczyn± jest odkładaj±cy się w kieszonkach dzi±słowych kamień - mówi dentysta. Pamiętajmy jednak, że irygator nie zast±pi nam tradycyjnej nitki do zębów.

Uwaga!

Warto pamiętać także o tym, czego absolutnie nie robić nigdy więcej ze szczoteczk±. -   Nie dociskajmy jej z całej sił do zębów. Narażamy się wtedy na uszkodzenia szkliwa i odsłonięcie szyjek zębowych. Nie przesadzajmy także z tempem szczotkowania, zbyt szybkie ruchy, nawet miękkiej szczoteczki, podrażni± nam dzi±sła i język, mog± być także przyczyn± krwawień - mówi dr F±ferko.

Zobacz więcej artykułów:

Modanaurode.pl na G+

 
modanaurode.pl 6 produktów_gro?nych_dla zębów
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby - 6 produktów spożywczych gro?nych dla zębów.

Karnawał trwa i jak się bawić, to się bawić na całego, jednak nie wszystko, co jemy jest dobre dla naszych zębów, a niektóre produkty mog± im nawet zaszkodzić. Na pierwszy rzut oka mog± wygl±dać na zdrowe i pożywne,...Zdrowe zęby - 6 produktów spożywczych groĽnych dla zębów

modanaurode.pl zdrowe zeby jak uratowac złamany ząb
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby - Jak uratować złamany ząb?

Wbrew obiegowej opinii, złamanie zęba nie mus być równoznaczne z jego ekstrakcj±.  Złamany b±dĽ ukruszony z±b można odbudować wieloma sposobami. Wszystko zależy od jego stanu, czasu i funduszy jakie  na ten cel przeznaczymy....Jak uratować złamany z±b?

modanaurode.pl  nieswiezy oddech zobacz co jesc by temu zapobiedz
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby - Nieswieży oddech? Wprowad? te produkty do diety

Próchnica, niewła¶ciwa higiena jamy ustnej, infekcje gardła, a nawet choroby nerek i w±troby - to najczęstsze z przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust.  Z problemem możemy jednak poradzić sobie na kilka bardzo prostych sposobów, wprowadzaj±c do diety... Nieswieży oddech

modanaurode.pl wada zgryzu,krzywy zgryz
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby - Krzywy zgryz. Wady zgryzu od podszewki

Kształtowanie zgryzu zaczyna się już w wieku niemowlęcym. Dlatego od najwcze¶niejszych lat rodzice powinni ze szczególn± uwag± przygl±dać się rozwojowi swoich maluchów. Przyczyny wad zgryzu często s± podyktowane genetycznie, jednak wpływ na....Krzywy zgryz. Wady zgryzu od podszewki

modanaurode.pl witaminy a zdrowe zeby
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby - Chcesz mieć zdrowe zęby? Uzupełnij dietę o te witaminy.

Chcesz miec zdrowe zeby? Uzupełnij diete o te witaminy. Regularne przegl±dy, nitkowanie, mycie zębów po każdym posiłku, czyszczenie języka - to najprostsze sposoby, na zdrowy u¶miech.  Nie każdy jednak wie, że na wygl±d zębów…Chcesz mieć zdrowe zęby? Uzupełnij dietę o te witaminy

modanaurode.pl diabetycy,cukrzycy a zdrowe zeby
modanaurode.pl  -  Zdrowe zęby, a cukrzyca, to się nie wyklucza!

Diabetycy s± szczególnie narażeni na szereg problemów ze zdrowiem jamy ustnej, s± to m.in. choroby przyzębia, ropnie dzi±seł, zakażenia grzybicze np. ple¶niawki, owrzodzenie jamy ustnej, zaburzenia smaku, sucho¶ć i pieczenie ustach....Zdrowe zęby, a cukrzyca, to się nie wyklucza!

modanaurode.pl  - strefa niskich cen
modanaurode.pl - strefa niskich cen
modanaurode.pl  - strefa niskich cen, upusty , rabaty 30% 45% 60%
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
modanaurode.pl - tabela kalorii
modanaurode.pl - ile kalorii zjadamy dziennie
modanaurode.pl - tabela kalorii dzienna ilosc kalorii
modanaurode.pl - kalorie zupa jarzynowa - tabela kalorii
modanaurode.pl - liczymy kalorie - tabela kalorii
modanaurode.pl - zupa z warzyw - tabela kalorii
modanaurode.pl -  tabela kalorii - sprawdz ile kalorii zawieraja produkty ktore najczesciej spozywasz
Modanaurode.pl Poleca! zdrowe zęby, wszystko o pięknym usmiechu
modanaurode.pl -Poleca, zdrowe zęby, wszystko o pieknym usmiechu!!!
modanaurode.pl Poleca ! zdrowe zęby

modanaurode.pl - kobieta i zdrowie
modanaurode.pl  -  Łysienie androgenowe a łysienie plackowate
modanaurode.pl Łysienie plackowate to problem emocji dlatego wymaga zupełnie innych metod leczenia od łysienia androgenowego

Łysienie dotyka coraz młodsze pokolenie. I to nie tylko mężczyzn, ale coraz czę¶ciej także kobiety. Zwi±zane jest to głównie z szybszym tempem życia i stresuj±cym trybem pracy. Co możemy zrobić, aby nie tracić kolejnych włosów z głowy?..Łysienie androgenowe a łysienie plackowate

modanaurode.pl  - alergia, choroba wspolczesnej cywilizacji
modanaurode.pl - alergia

Alergia dotyczyła lub będzie dotyczyć każdego z nas! Alergia jest bowiem chorob± współczesnej cywilizacji. W krajach rozwiniętych co pi±ta osoba ma katar sienny, a co dwudziesta pokrzywkę. Skłonno¶ci do występowania alergii s± często dziedziczne, jednak najważniejsz± jej przyczyn±...alergia>>>


Zobacz więcej:

modanaurode.pl - halluksy-profilaktyka
modanaurode.pl  - halluksy,dlaczego powstaja?
modanaurode.pl - mogrena, objawy
modanaurode.pl  - Migrena...
modanaurode.pl - rak szyjki macicy, zrob badania na obecnosc wirusa hpv
modanaurode.pl  - rak szyjki macicy,warto zrobic badanie okresowe,to moze uratowac nam ZYCIE!!
modanaurode.pl - depresja, nie wstydz sie poprosic o pomoc
modanaurode.pl  -  jak rozpoznac pierwsze objawy?
modanaurode.pl - zylaki
modanaurode.pl  -  co to sa zylaki?,jak je usunac?,jak zapobiegac ich powstawaniu?
modanaurode.pl - spadek libido, samotnosc w lozku
modanaurode.pl  - samotnosc w lozku, spadek libido
modanaurode.plk - bezsennosc, brak snu
modanaurode.pl  -  bezsennosc, czemu nam doskwiera i co ja powoduje?
modanaurode.pl - znamiona skorne, pieprzyki, brodawki na skorze
modanaurode.pl  - znamiona skorne, pieprzyki oraz zmany skorne
modanaurode.pl - kobieta i zdrowie. Zobacz więcej.
modanaurode.pl  Jak dbać o protezę zębową
modanaurode.pl  -  Jak dbać o protezę zębową?

Sztuczne zęby, podobnie jak prawdziwe, wymagaj± odpowiedniej pielęgnacji. Utrzymanie protezy we wła¶ciwej higienie jest niezwykle ważne dla zdrowia, estetyki oraz zachowania neutralnego zapachu z ust. Wyja¶niamy jak prawidłowo czy¶cić i przechowywać....Jak dbać o protezę zębow±?

modanaurode.pl choroby a twoje zęby
modanaurode.pl  -  Choroby widoczne w zębach. Dentysta powie ci o cukrzycy

Często nie zdajemy sobie sprawy ile różnych schorzeń może dawać objawy w obrębie ustnej. Jej wrażliwa tkanka nie tylko dostarcza przyjemno¶ci z jedzenia, ale też jest narażona na dolegliwo¶ci, które mog± mieć swoje Ľródło w innych...Choroby widoczne w zębach

modanaurode.pl sposoby na hollywoodzki usmiech
modanaurode.pl  -  Sposoby na hollywoodzki u?miech

Ogl±daj±c naszych ulubionych aktorów i aktorki, mamy wrażenie, że s± idealni, niemal perfekcyjni. Niestety, to tylko pozory. Wielu z nich, zanim zaczęło karierę w Hollywood, miało nierówne, mało estetycznie wygl±daj±ce zęby....Sposoby  na hollywoodzki u¶miech

modanaurode.pl - Zaczerwienione, opuchnięte i krwawiące dziąsła zabieg
modanaurode.pl  -  Zaczerwienione, opuchnięte i krwawiące dziąsła mogą być zwiastunami chorób przyzębia

Choroby przyzębia mog± dotkn±ć osoby w różnym wieku, jednak czę¶ciej występuj± one u dorosłych niż u dzieci. Ale szczególnie narażone s± na nie osoby, które borykaj± się z cukrzyc±, zaburzeniami hormonalnymi...Zaczerwienione, opuchnięte i krwawi±ce dzi±sła mog± być zwiastunami chorób przyzębia

modanaurode.pl 5 przysmakow ktore lubia twoje zeby
modanaurode.pl  -  5 przysmaków, które lubią Twoje zęby

Je¶li chcesz mieć zdrowe zęby i dzi±sła, pij czerwone wino i zielon± herbatę, nie odmawiaj sobie gorzkiej czekolady, żółtego sera i lizaków z lukrecj±. Naukowcy przekonuj±, że składniki tych produktów hamuj± rozwój niekorzystnych w jamie ustnej bakterii,...5 przysmaków, które lubi± Twoje zęby

modanaurode.pl wybielanie zebow w domu
modanaurode.pl  -  Wybielanie zębów w domu

Szeroki asortyment i dobra dostępno¶ć preparatów do domowego wybielania zębów sprawiaj±, że coraz więcej osób decyduje się na ich wybór. Napisy na opakowaniach zapewniaj± o efekcie ¶nieżnobiałego u¶miechu, ale czy naprawdę s± skuteczne?...Wybielanie zębów w domu

modanaurode.pl  7 mitow wybielanie zebow
modanaurode.pl  -  7 mitów na temat wybielania zębów. Poznaj je zanim sięgniesz po pastę wybielającą

Boisz się wybielać zęby, bo nasłuchała¶ się całej masy miejskich legend. Dowiedz się, jak jest naprawdę. Obalamy 7 mitów na temat wybielania zębów, które znajdziesz niemal na każdym forum internetowym...7 mitów na temat wybielania zębów. Poznaj je zanim sięgniesz po pastę wybielaj±c±

Modanaurode.pl na G+

 

zobacz więcej artykułów 
Medycyna estetyczna Lifting i modelowanie ciała poczuj sie lepiej we własnej skorze

 
 
modanaurode.pl diety odchudzanie porady specjalistow

strefa niskich cen
Wersja mobilna Modanaurode.pl

modanaurode.pl-moda-zdrowie-uroda

Group Media

All rights reserved by

Modanaurode.pl