Jakie składniki redukują cellulit?



Jakie składniki redukują cellulit? Kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg to składniki, jakie powinien zawierać krem na cellulit. Rozbijają one komórki tłuszczowe, usuwają toksyny i poprawiają krążenie, dzięki czemu mogą redukować tzw. skórkę pomarańczową.

1. Bluszcz pospolity.

W składzie preparatów na cellulit znajdować się może bluszcz pospolity, czyli wiecznie zielone pnącze oplatające drzewa i ściany. Zawiera on flawonoidy, saponiny i polifenole, które poprawiają mikrokrążenie krwi i odprowadzanie limfy spod skóry, dlatego zapobiegają powstawaniu obrzęków. Składniki te wpływają także na rozbijanie komórek tłuszczowych, wspomagają metabolizm i przyspieszają spalanie tłuszczu. Dlatego oprócz zwalczania cellulitu pomagają pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

2. Ruszczyk kolczasty.

Dzięki zawartości ruskogeniny i saponin, wyciąg z ruszczyka kolczastego tonizuje i wzmacnia naczynia krwionośne, uszczelnia i zmniejsza ich przepuszczalność. Zwiększa przepływ, ciśnienie i napięcie żylne. Łagodzi zapalenia i redukuje obrzęki. Poza tym redukuje grudki tłuszczowe pod skórą, przywracając tym samym jej gładkość.

3. Kasztanowiec.

Zawarta w nim escyna hamuje aktywność enzymów, które działają destrukcyjnie na ścianki naczyń włosowatych. Substancja uszczelnia je, poprawia ich elastyczność i zwiększa odporność na rozszerzanie się i pękanie. Kremy na cellulit, które zawierają wyciąg z kasztanowca, poprawiają krążenie krwi w tkance podskórnej, ułatwiając usuwanie z niej toksyn i likwidując charakterystyczne dla cellulitu obrzęki.

4. Algi.

Algi posiadają aż 10 razy więcej witamin i minerałów niż z rośliny lądowe. Zawarte w nich sole mineralne, z których najważniejszą jest jod, usprawniają metabolizm, spalanie tkanki tłuszczowej i wymianę osmotyczną. Dzięki temu nadmiar wody z tkanek jest eliminowany, a złogi tłuszczowe redukowane. Z kolei składniki organiczne, takie jak kwas alginowy, fukoidyna i laminaryna, usprawniają mikrokrążenie i usuwanie z organizmu toksyn, zwiększają elastyczność skóry i działają przeciwzapalnie.

5. Kofeina.

Kosmetyki na cellulit powinny zawierać kofeinę, która stymuluje lipolizę, czyli proces rozkładu tłuszczu do kwasów tłuszczowych i glicerolu. Kofeina zapobiega także nadmiernemu odkładaniu, w komórkach tłuszczowych, spożytego przez nas tłuszczu. Dzięki niej poprawia się przepływ zarówno krwi w naczyniach krwionośnych, jak i chłonki w naczyniach limfatycznych. Ułatwia to usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Kofeina to substancja hydrofilowa, która z łatwością pokonuje naskórek. Jest to istotne, gdyż do zadziałania substancji aktywnej, która znajduje się w kremie, niezbędne jest wcześniejsze pokonanie przez nią bariery, jaką stanowi nasza skóra.

6. Bylica boże drzewko.

W składzie kremów antycellulitowych znajdować się może dodatkowo wyciąg z bylicy boże drzewko, który rozbija komórki tłuszczowe, dzięki czemu redukuje liczbę lipidów. Ekstrakt z tego ziela reguluje przemianę materii, poprawia krążenie krwi w skórze oraz działa przeciwzapalnie.




Na rynku dostępne jest serum antycellulitowe Vialise, które zawiera wszystkie powyższe składniki. Ze względu na właściwości możemy podzielić je na następujące grupy:

1. Poprawiające mikrokrążenie.

Ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg i kofeina wzmacniają naczynia krwionośne, przyczyniają się do ich elastyczności i szczelności, co jest podstawą walki z cellulitem. Dzięki temu toksyny, które są główną przyczyną powstawania zmian, mogą zostać swobodnie usunięte. Możliwe jest także odprowadzenie nadmiaru wody z tkanek oraz rozbicie komórek tłuszczowych (także budujących cellulit). Stymulacja mikrokrążenia pozytywnie wpływa również na poprawę nawilżenia, dotlenienia i odżywienia skóry.

2. Usuwające toksyny.

Ekstrakt z bluszczu, kasztanowca i alg oraz kofeina dodatkowo działają detoksykująco, dzięki czemu zapobiegają rozrostowi lipidów. To właśnie toksyny przyczyniają się do powstawania cellulitu, gdyż z jednej strony powodują przerost lipidów, z drugiej zaś otaczają przerośnięte komórki tłuszczowe. Obrzęk powoduje nacisk na naczynka, które nie są w stanie odprowadzać zbędnych substancji, przez co problem wciąż narasta.

3. Rozbijające lipidy.

Ekstrakt z bylicy boże drzewko i kofeina to substancje, które rozbijają komórki tłuszczowe, pozwalając tym samym na ich usunięcie, a w efekcie eliminację cellulitu. Dzięki sprawnemu mikrokrążeniu lipidy zostaną odprowadzone z tkanek.

4. Pielęgnujące.

Spośród wyżej wymienionych składników, jakie zawarte są w kremie na cellulit Vialise, algi oraz ekstrakt z bluszczu czy ruszczyka dodatkowo nawilżają, odżywiają i dotleniają naszą skórę.

Światowy Dzień Recyklingu, czyli o współczesnym wyzwaniu, z którym mierzymy się od tysiącleci

Chociaż pierwszy Światowy Dzień Recyklingu odbył się 18 marca 2018 roku z inicjatywy Bureau of International Recycling, samo pojęcie nie…
CZYTAJ

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie przepompować odpowiedniej, zgodnej z aktualnym zapotrzebowaniem, ilości krwi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Relaks u dentysty? To możliwe! Na czym polega znieczulenie gazem rozweselającym i co warto wiedzieć o tej metodzie

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, kontrola stanu zębów oraz dziąseł powinny być nawykiem utrwalanym już od najmłodszych lat. Niestety wiele…
CZYTAJ

Sen dobrem luksusowym. Co zrobić, by w końcu się wyspać?

W Światowym Dniu Snu eksperci przypominają, że zdrowy sen jest szczególnie ważny dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Niestety, często…
CZYTAJ

Ukojenie i odmłodzenie 3 fakty na temat pielęgnacji skóry wokół oczu

Skóra okolic oczu wymaga bardzo delikatnej i ekstremalnie skutecznej pielęgnacji. Kluczowe wyzwania to spowolnienie efektów starzenia oraz niwelowanie opuchnięć i…
CZYTAJ

RÉ EL BEAUTÉ – rewolucyjna precyzja, której potrzebują kobiety 35+

Wymiana wiedzy w mediach społecznościowych uczyniła z ich użytkowników ekspertów od pielęgnacji włosów i skóry. Etykiety i składy nie mają…
CZYTAJ

Okulary progresywne – jak działają i kto powinien ich używać?

Wraz z upływem lat, komfortowe widzenie obiektów znajdujących się w różnych odległościach dla wielu osób stanowi spore wyzwanie. Posiadanie dwóch…
CZYTAJ

Avon z nową gwiazdą: Cleo olśniewa jako ambasadorka linii kosmetyków Make up + Pielęgnacja

Boom! W Dniu Kobiet Avon ogłasza najbardziej kobiecą współpracę roku. Królowa sceny muzycznej, Cleo, została ambasadorką marki! Wokalistka promuje najnowszy…
CZYTAJ

Bądź inspiracją w świecie nauki 
- 8 marca ruszył nabór do 24. edycji programu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Nauka rozwija się dzięki różnorodności, dlatego każdą kobietę, która może wnieść w nią wkład, należy wspierać w realizacji jej aspiracji…
CZYTAJ

8 marca 2024, mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi. Prof. Andrzej Bochenek, który wielokrotnie operował z prof. Religą wspomina tą wybitną postać

8 marca, 2024 roku mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi, który stworzył podwaliny polskiej kardiochirurgii i jako pierwszy…
CZYTAJ

Te dwa produkty z Rossmanna sprawią, że Dzień Kobiet będzie niezapomniany

Dzień Kobiet to okazja do sprawienia sobie upominku. Jeśli marzysz o pięknych, lśniących włosach, mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Dwa…
CZYTAJ

Poprawna forma: Zmiany klimatyczne czy zmiany klimatu?

Wiele osób zastanawia się, czy właściwe jest mówienie o "zmianach klimatycznych", czy też o "zmianach klimatu". A może chodzi o…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie…
CZYTAJ

Sen dobrem luksusowym. Co zrobić, by w końcu się wyspać?

W Światowym Dniu Snu eksperci przypominają, że zdrowy sen jest szczególnie ważny…
CZYTAJ

Okulary progresywne – jak działają i kto powinien ich używać?

Wraz z upływem lat, komfortowe widzenie obiektów znajdujących się w różnych odległościach…
CZYTAJ

8 marca 2024, mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi. Prof. Andrzej Bochenek, który wielokrotnie operował z prof. Religą wspomina tą wybitną postać

8 marca, 2024 roku mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi,…
CZYTAJ

Naukowcy zapytali pacjentów o półpaśca – odpowiedzi wykazały powszechny brak wiedzy na temat tej poważnej choroby

Ponad połowa osób, uważa, że półpaścem można się "zarazić", a 40 proc.,…
CZYTAJ