5 kroków do zadbanej męskiej skóry



Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest ona o około 20% grubsza i wydziela dwa razy więcej sebum, przez co szybciej się przetłuszcza, ale jest też bardziej odporna na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych (wiatr, mróz, słońce). Jak odpowiednio zadbać o męską skórę? Podpowiadamy w pięciu prostych krokach!

1. Nie podbieraj kremu żonie

Męska pielęgnacja na szczęcie nie jest już tematem tabu, jak miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Panowie coraz częściej świadomie dbają o swój wygląd zewnętrzny – nie tylko w kontekście ubrania, ale także pielęgnacji. Skóra mężczyzny w porównaniu do kobiecej jest grubsza, bardziej owłosiona i posiada więcej gruczołów łojowych.

Dlatego panowie nie mogą sugerować się doborem kremów przez kobiety. Każdy mężczyzna powinien indywidualnie poszukać kosmetyków, które są dla niego najodpowiedniejsze. Spróbuj obserwować swoją skórę i określić jej typ – to czy jest ona sucha, tłusta czy wrażliwa ma ogromne znaczenie w pielęgnacji.

2. Po pierwsze oczyszczenie

Mitem jest, że oczyszczanie skóry jest potrzebne tylko kobietom, które noszą makijaż. Dogłębnego oczyszczenia potrzebuje także mężczyzna: rano, aby zmyć z twarzy sebum wydzielone w nocy i wieczorem, aby usunąć zanieczyszczenia nagromadzone przez cały dzień. Mleczko to dobry wariant dla skóry suchej. Przy problemach z przetłuszczaniem zdecyduj się na żel. Możesz wybrać taki z drobinkami ściernymi – usuną one zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia i zrogowaciały naskórek. Dla skóry podrażnionej wybierz żel micelarny.

3. Co do golenia, co po goleniu?

Usuwanie zarostu to dla wielu mężczyzn jedna z pierwszych czynności w ciągu dnia. Warto pamiętać, że kosmetyki stosowane do golenia i po goleniu nie mogą zawierać alkoholu ani mydła, bo podrażniają one skórę i zmieniają jej odczyn pH. W żelu lub piance powinny znajdować się składniki zmiękczające i nawilżające, na przykład glicerol. Po goleniu obowiązkowo należy nałożyć emulsję albo płyn kojący podrażnienia (z alantoiną albo z wyciągiem z nagietka).

4. Intensywne nawilżenie

Na końcu i na początku dnia należy dostarczyć skórze odpowiednią dawkę nawilżenia. Jeśli masz cerę suchą, dobrym rozwiązaniem będzie głęboko nawilżający krem lub serum. Trzeba być jednak ostrożnym – skóra twarzy mężczyzn jest bardziej wytrzymała za sprawą grubszej warstwy hydrolipidowej, lecz z tego samego powodu szybciej się przetłuszcza, Dobrze, aby produkt miał lekką konsystencję. Nie bój się też kremów przeciwzmarszczkowych – im wcześniej zaczniesz pielęgnację pod tym kątem, tym lepiej.




5. Profesjonalna pielęgnacja w gabinecie

Grubsza skóra lepiej zatrzymuje wilgoć, zawiera więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu wolniej się starzeje, ale sam proces starzenia postępuje gwałtowniej – zmarszczki u mężczyzn są dużo głębsze niż u kobiet. W związku z tym coraz szersze grono mężczyzn uważa, że nie ma nic złego nie tylko w domowej pielęgnacji, ale także w zabiegach medycyny estetycznej.

Dodatkowo niezależnie od płci ważne jest, aby profesjonalnie zadbać o macierz zewnątrzkomórkową, ponieważ to ona decyduje o szybkości starzenia się skóry. Właśnie do tego służy preparat Sunekos®, czyli nowy system regeneracji wspomnianej macierzy.  

– Zabieg z użyciem Sunekos® jest idealny dla męskiej skóry – i to w każdym wieku. Linia Sunekos® 200 nadaje się dla osób po 25. roku życia, które chcą aktywnie przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek, zaś Sunekos® 1200 można stosować w celu zapewnienia „rusztowania” w przypadku głębokich zmarszczek, które często są domeną dojrzałej męskiej skóry – mówi dr Marcin Gierek z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED w Katowicach. Co ważne, produkt zapewnia bardzo naturalny efekt.

– Dla panów, którzy korzystają z zabiegów iniekcyjnych bardzo ważne jest, aby efekt był widoczny, ale nie przesadzony. Sunekos® nadaje się do tego celu idealnie, ponieważ pierwsze rezultaty w postaci bardzo naturalnego efektu wolumetrycznego widoczne są natychmiast po zabiegu, a następne (rozświetlenie, nawilżenie i wygładzenie zmarszczek) pojawiają się już po 10 dniach. Po przeprowadzeniu pełnej, odpowiednio dobranej serii iniekcji rezultaty utrzymują się przez co najmniej pół roku – tłumaczy dr Gierek.

Preparat Sunekos® jest połączeniem kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów. U pacjentów z bardzo głębokimi zmarszczkami i utratą objętości tkanki podskórnej, na początku podaje się Sunekos 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ