Te problemy najbardziej wpływają na wygląd skóry wokół oczuNieprzespana noc, stresujący czas w pracy – każda tego rodzaju sytuacja od razu odbija się w wyglądzie skóry okolic oczu. Dokładając do tego czynniki genetyczne i naturalne procesy starzenia się otrzymujemy naprawdę dużą dawkę problemów, które mocno obciążają i tak bardzo delikatną i wymagającą skórę tego obszaru. Istnieją jednak sposoby na cofniecie tych zmian i przywrócenie cerze młodszego wyglądu.

Okolica oczu to jeden z najbardziej wymagających obszarów. Skóra wokół nich jest cztery razy cieńsza niż skóra twarzy. Niemal pozbawiona tkanki podskórnej i uboga w gruczoły łojowe, jest też szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wpływ mimiki. Co więcej ze względu na słabsze krążenie krwi i kruchość drobnych naczyń włosowatych w okolicy oczu w obszarze tym pogarsza się drenaż i zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych. Wszystko to prowadzi do pojawienia się zmian pogarszających stan skóry tej okolicy. Oto 4 najczęściej występujące problemy:

Cienie

Cienie pod oczami to zazwyczaj efekt zmęczenia organizmu. Do ich pojawienia się mogą przyczynić się brak lub niska jakość snu, stres, niezdrowe nawyki, jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu lub kofeiny. Niestety zmiany stylu życia nie zawsze mogą być wystarczające, ponieważ sińce często są też po prostu konsekwencją procesu starzenia się skóry, który sprawia, że pod oczami staje się ona cieńsza, a odpowiedzialne za ciemniejszą barwę naczynia krwionośne, bardziej widoczne.

Opuchlizna

Opuchlizna dolnych powiek, nazywana też „workami” to wynik zastojów limfy w tkankach podskórnych. Przyczyn tego problemu może być wiele – począwszy od skłonności genetycznych, przez procesy starzenia się (związane ze spadkiem napięcia mięśnia okrężnego oka i osłabieniem tkanek wokół niego) aż po niezdrowy styl życia, czyli ponownie brak snu, nieodpowiednią dietę oraz nadużywanie alkoholu i papierosów. Opuchlizna coraz częściej pojawia się też u osób prowadzących siedzący tryb życia. W ich przypadku ma to związek z wolniejszym krążeniem limfy i gromadzącymi się w tkance podskórnej produktami przemiany materii.

Zmarszczki

Zmarszczki wokół oczu to problem znany chyba nam wszystkim. Należą one do pierwszych objawów starzenia się skóry i mogą pojawiać się już ok. 25. roku życia. Chociaż na początku potrafią wyglądać niewinnie, a czasem nawet dodawać uroku, z biegiem lat stają się bardziej widoczne i sprawiają, że cera traci młodzieńczy blask, a my wyglądamy na bardziej zmęczonych.

Zmęczenie

Zmęczenie oczu to nie tylko problem zdrowotny. Zmęczona może być również skóra w tej okolicy. Ciągła praca przed komputerem, niezdrowy tryb życia, stres to tylko niektóre ze źródeł tego problemu. Jego objawami jest najczęściej kumulacja powstawania cieni, opuchlizny i zmarszczek, sprawiająca, że wyglądamy mniej atrakcyjnie i po prostu starzej.

Precyzyjne określenie celu to klucz do sukcesu

– Nie zawsze cierpiąc z powodu obrzęków mamy jednocześnie problem ze zmarszczkami czy cieniami pod oczami. Dlatego, jeśli zdiagnozujemy u siebie któryś z najczęściej występujących problemów powinniśmy sięgnąć po produkt dedykowany dokładnie jemu, zawierający składniki, które zostały precyzyjnie dobrane do osiągnięcia konkretnego celu –
mówi Katarzyna Stolarska, ekspert marki Lierac.

Takie podejście przyjęła marka Laboratoires Lierac Paris wprowadzając na rynek linię Diopti zawierającą unikalną gamę 4 produktów, z których każdy jest precyzyjnie wycelowany na korektę problemu związanego z delikatną skórą wokół oczu. Preparaty, w zależności od potrzeb, wygładzają, rozjaśniają, łagodzą, usuwają zmęczenie i chronią z godną zaufania skutecznością.

I tak, w przypadku DIOPTICERNE niwelującego 3 rodzaje cieni – sine, brunatne, głębokie, w składzie znajdziemy m.in. arnikę i witaminę C. Korygujący 3 rodzaje obrzęków DIOPTIPOCHE bazuje na pobudzającym mikrokrążenie imbirze, redukującym tłuszcz peptydzie lipolitycznym oraz redukującej zwiotczenia bażynie czarnej.

DIOPTIRIDE, czyli intensywna kuracja korygująca 3 rodzaje zmarszczek: głębokie, mimiczne, wynikające z odwodnienia, zawiera roślinny kompleks o wysokiej skuteczności skrzyp – przywrotnik – bluszcz, którego zadaniem jest wypełnianie zmarszczek, koncentrat HYALU 2 o działaniu nawilżającym i wygładzającym oraz Hexapeptyd, redukujący zmarszczki mimiczne.

Natomiast korygujący 3 oznaki zmęczenia: obrzęki, zmarszczki, cienie DIOPTIFATIGUE opiera się na działaniu czystej kofeiny, która redukuje obrzęki, niwelującej cienie witaminy C i koncentratu HYALU 2 o działaniu nawilżającym i wygładzającym.

– Innowacją w gamie produktów Diopti jest również zawartość peptydów anti-blue light, które tworzą tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem tak powszechnego obecnie niebieskiego światła, wytwarzanego przez telefony komórkowe, tablety i komputery – dodaje Katarzyna Stolarska.

DIOPTIFATIGUE ENERGETYZUJĄCY KREM-ŻEL KORYGUJĄCY OZNAKI ZMĘCZENIA

Wyjątkowo delikatna skóra okolicy oczu szybko ujawnia oznaki zmęczenia: obrzęki, zmarszczki i cienie, a spojrzenie traci świeżość i blask.

Rozwiązanie LIERAC:

INTENSYWNA KURACJA KORYGUJĄCA OBJAWY ZMĘCZENIA Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT

– Bazuje na technice estetycznej mezoterapii i zapewnia potrójne działanie wycelowane w 3 rodzaje oznak zmęczenia: obrzęki, zmarszczki i cienie.
– Działanie wzmocnione o peptydy anti-blue light chroni skórę wokół oczu przed negatywnym wpływem niebieskiego światła. Komórki skóry są chronione przed uszkodzeniami, a korekta oznak zmęczenia jest jeszcze skuteczniejsza.
– Natychmiastowe odczucie mniej zmęczonych oczu. Po 7. dniach skóra wokół oczu jest wygładzona. Regularne stosowanie kuracji wzmacnia jej działanie i sprawia, że po 28. dniach skóra jest bardziej odporna na oznaki zmęczenia.
– Aktywna konsystencja żelu z efektem „drugiej skóry” dla natychmiastowego wygładzenia. Bez składników zapachowych. Testowany okulistycznie.
– Natychmiastowe odczucie mniej zmęczonych oczu: 76%(1)
– Wygładzenie skóry wokół oczu po 7 dniach: 81%(2)
– Redukcja oznak zmęczenia: 82%(3)

(1)Badanie kliniczne z udziałem 33 ochotników natychmiast po aplikacji – % satysfakcji.
(2)Badanie kliniczne z udziałem 33 ochotników – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.
(3)Badanie kliniczne z udziałem 33 kobiet po 28 dniach – produkt aplikowany dwa razy dziennie – pomiar instrumentalny – % badanych.

Główne składniki czynne:

Unikalna synergia skoncentrowanych składników aktywnych.
– Czysta kofeina: redukuje obrzęki. Chroni naczynia krwionośne, aby zachować optymalne mikrokrążenie.
– HYALU 2: nawilża i wygładza. Działa nawilżająco i wypełnia skórę na powierzchni i w jej głębokich warstwach.
– Witamina C: redukuje brunatne cienie. Rozjaśnia cienie wynikające z nadmiaru melaniny.
– PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT: tworzą  tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany (telefony komórkowe, tablety, komputery). Wzmacniają skuteczność redukcji oznak zmęczenia skóry wokół oczu.

Stosowanie:
Stosować rano i wieczorem niewielką ilość produktu na skórę wokół oczu.

Dostępność: apteki
Opakowanie: 15 ml
Cena detaliczna: ok. 115 zł
DIOPTICERNE ROZJAŚNIAJĄCA EMULSJA KORYGUJĄCA CIENIE

Cienie po oczami są oznaką zmęczenia lub konsekwencją predyspozycji genetycznych. Bezpośrednio spowodowane są nagromadzeniem pigmentów (brunatne cienie) lub płytkim unaczynieniem (sine cienie).

Rozwiązanie LIERAC:

INTENSYWNA KURACJA KORYGUJĄCA CIENIE Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT

– Koryguje sine, brunatne i głębokie cienie pod oczami.
– Bazuje na technice estetycznej iniekcji kwasu hialuronowego i zapewnia potrójne działanie wycelowane w 3 rodzaje cieni: sine, brunatne i głębokie.
– Działanie wzmocnione o PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT chroni skórę wokół oczu przed negatywnym wpływem niebieskiego światła. Komórki skóry są chronione przed uszkodzeniami, a korekta zmarszczek jest jeszcze skuteczniejsza.
– Natychmiastowe rozświetlenie. Po 7. dniach obszar wokół oczu jest jaśniejszy. Regularne stosowanie kuracji wzmacnia jej działanie i sprawia, że po 28. dniach  powierzchnia i kolor cieni zostają zredukowane.

Aktywna konsystencja opalizującego balsamu z natychmiastowym efektem rozjaśniającym. Bez składników zapachowych. Testowany okulistycznie.

Natychmiastowe rozświetlenie: 71%(1)
Rozjaśnienie obszaru wokół oczu po 7 dniach: 85%(2)
Redukcja powierzchni i rodzaju cieni: 94%(3)

(1)Badania kliniczne z udziałem 34 natychmiast po aplikacji  – % satysfakcji.
(2)Badania kliniczne z udziałem 34 ochotników – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.
(3)Badania kliniczne z udziałem 34 ochotników 28 dni – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.

Główne składniki czynne:

Unikalna synergia skoncentrowanych składników aktywnych.

– Arnika: działa redukująco na sine cienie.
– Witamina C: redukuje brunatne cienie. Rozjaśnia cienie wynikające z nadmiaru melaniny.
– Tripeptyd: wypełnia i  redukuje głębokie cienie.
– PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT: tworzą  tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany (telefony komórkowe, tablety, komputery). Wzmacniają skuteczność redukcji cieni pod oczami.

Stosowanie:
Stosować rano i wieczorem niewielką ilość produktu na skórę wokół oczu.

Dostępność: apteki
Opakowanie: 15 ml
Cena detaliczna: ok. 115 zł

DIOPTIRIDE WYPEŁNIAJĄCY KREM KORYGUJĄCY ZMARSZCZKI

Powtarzające się ruchy powiek oraz niekorzystne działanie czynników środowiskowych sprawiają, że kontur oka narażony jest na przedwczesne pojawienie się zmarszczek. Dodatkowo problemowi zmarszczek pod oczami może towarzyszyć miejscowe przesuszenie skóry.

Rozwiązanie LIERAC PARIS:

INTENSYWNA KURACJA KORYGUJĄCA ZMARSZCZKI Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT 

– Koryguje zmarszczki głębokie, mimiczne i związane z odwodnieniem.
– Bazuje na technice estetycznej iniekcji toksyną botulinową i zapewnia potrójne działanie wycelowane w 3 rodzaje zmarszczek: głębokie, mimiczne i związane z odwodnieniem.
– Działanie wzmocnione o PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT chroni skórę wokół oczu przed negatywnym wpływem niebieskiego światła. Komórki skóry są chronione przed uszkodzeniami, a korekta zmarszczek jest jeszcze skuteczniejsza.
– Natychmiastowy efekt wygładzenia. Po 7 dniach zmarszczki stają się mniej widoczne. Regularne stosowanie kuracji wzmacnia jej działanie i sprawia, że po 28. dniach głębokość zmarszczek zostaje zredukowana.

Aktywna konsystencja bogatego kremu z natychmiastowym efektem wygładzenia. Bez składników zapachowych. Testowany okulistycznie.

Natychmiastowy efekt wygładzenia: 94%(1)
Zmniejszenie widoczności zmarszczek po 7. dniach: 97%(2)
Redukcja głębokości zmarszczek: 97%(3)

(1)Badania kliniczne z udziałem 32 natychmiast po aplikacji  – % satysfakcji.
(2)Badania kliniczne z udziałem 32 ochotników – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.
(3)Badania kliniczne z udziałem 32 ochotników 28 dni – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.

Główne składniki aktywne:

Unikalna synergia skoncentrowanych składników aktywnych.

– HYALU 2: działa na zmarszczki wynikające z odwodnienia. Nawilża i wypełnia skórę na powierzchni i w jej głębokich warstwach.
– Hexapeptyd „Botulinum-like” o działaniu analogicznym do botuliny – blokuje mikro-skurcze skóry, działa na zmarszczki mimiczne.
– Ujędrniający kompleks Skrzyp-Przywrotnik-Bluszcz: działa na wypełnienie głębokich zmarszczek, regeneruje tkanki skóry.
– PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT: tworzą  tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany (telefony komórkowe, tablety, komputery). Wzmacniają skuteczność redukcji zmarszczek skóry wokół oczu.

Stosowanie:
Stosować rano i wieczorem niewielką ilość produktu na skórę wokół oczu.

Dostępność: apteki
Opakowanie: 15 ml
Cena detaliczna: ok. 115 zł

DIOPTIPOCHE WYGŁADZAJĄCY ŻEL KORYGUJĄCY OBRZĘKI

Opuchlizna pod oczami to oznaka pogarszania się stanu włókien podtrzymujących, widoczna jako wiotczenie dolnej powieki. 

Rozwiązanie LIERAC:

INTENSYWNA KURACJA KORYGUJĄCA OBRZĘKI Z PEPTYDAMI ANTI-BLUE LIGHT

– Koryguje obrzęki związane z wiotczeniem, pogorszeniem mikrocyrkulacji, nagromadzeniem tłuszczu.
Bazuje na technice estetycznej plastyki powiek i zapewnia potrójne działanie wycelowane w 3 rodzaje obrzęków: wodne, tłuszczowe i związane ze zwiotczeniami.
– Działanie wzmocnione o PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT chroni skórę wokół oczu przed negatywnym wpływem niebieskiego światła. Komórki skóry są chronione przed uszkodzeniami, a korekta zmarszczek jest jeszcze skuteczniejsza.
– Efekt optycznej redukcji obrzęków widoczny po 1 godzinie. Po 7. dniach skóra staje się bardziej gładka. Regularne stosowanie kuracji wzmacnia jej działanie i sprawia, że po 28. dniach widoczność obrzęków jest zredukowana.

– Aktywna konsystencja ultra świeżego żelu z natychmiastowym efektem napinającym. Bez składników zapachowych. Testowany okulistycznie.
– Efekt optycznej redukcji obrzęków po 1 godzinie: 70%(1)
– Efekt wygładzenia po 7. dniach: 78%(2)
Redukcja objętości obrzęków: -11%(3)

(1)Badanie kliniczne z udziałem 10 ochotników po 1 godzinie – % badanych. 
(2)Badanie kliniczne z udziałem 32 ochotników po 7 dniach – produkt aplikowany dwa razy dziennie – % satysfakcji.
(3)Badania kliniczne z udziałem 31 ochotników 28 dni – produkt aplikowany dwa razy dziennie – pomiar instrumentalny.

Główne składniki czynne:

Unikalna synergia skoncentrowanych składników aktywnych.

– Pobudzający drenaż imbir: działa na opuchnięcia związane z zatrzymywaniem wody. Pobudzając mikrokrążenie walczy z zatrzymywaniem wody i obrzękami.
– Peptyd lipolityczny: działanie na opuchnięcia związane z magazynowaniem tłuszczu. Redukuje tłuszcz i zapobiega jego magazynowaniu.
– Bażyna czarna: działa redukująco na opuchnięcia związane ze zwiotczeniami. Restrukturyzuje i poprawia sprężystość tkanek skóry.
– PEPTYDY ANTI-BLUE LIGHT: tworzą  tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem niebieskiego światła emitowanego przez ekrany (telefony komórkowe, tablety, komputery). Wzmacniają skuteczność redukcji obrzęków skóry wokół oczu.

Stosowanie:
Stosować rano i wieczorem niewielką ilość produktu na skórę wokół oczu.

Dostępność: apteki
Opakowanie: 15 ml
Cena detaliczna: ok. 115 zł

ZOBACZ TAKŻE

Czy warto zacząć odchudzać się latem?

Czy warto zacząć odchudzać się latem? Postanowienie, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów i zadbać o kondycję, robimy najczęściej kilka tygodni…
CZYTAJ

Magnez – niedobory w diecie Polaków i ich konsekwencje. Jak możemy im zapobiec?

Magnez jest jednym z najważniejszych składników mineralnych. Wykazano, że bierze udział aż w 600 reakcjach enzymatycznych, co sprawia że jest…
CZYTAJ

Wakacje bez kompleksów! Cellulit, wystające boczki, problemy ze skórą jak temu zaradzić?

Wakacyjne wyjazdy powinny kojarzyć nam się tylko pozytywnie. Co może być złego w urlopie spędzonym na plaży czy przy hotelowym…
CZYTAJ

Prowadzisz samochód? Dowiedz się, jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał, pełne słońce i bezchmurne niebo. Cieszymy się, że…
CZYTAJ

Wypełniacze – letnia, odmładzająca alternatywa dla zabiegów regenerujących

Okres letni to bardzo dobry czas na zabiegi na bazie wypełniaczy. Są one dobrą alternatywą dla osób, które dbają o…
CZYTAJ

Jakie składniki redukują cellulit?

Jakie składniki redukują cellulit? Kofeina oraz ekstrakty z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, bylicy boże drzewko i alg to składniki, jakie…
CZYTAJ

Sałatka z cukinią i rukolą

Składniki: garść liści sałaty - mytej Rukoli marki Eisberg 1 cukinia kilka zielonych oliwek 2 czerwone pomidory 2 łyżki pociętego…
CZYTAJ

Skóra w słońcu – czas na letni makijaż pielęgnacyjny!

Skóra w słońcu – czas na letni makijaż pielęgnacyjny! Nadeszło długo wyczekiwane lato. Choć to czas błogiego relaksu, to skóra…
CZYTAJ

5 kroków do zadbanej męskiej skóry

Skóra mężczyzny różni się od kobiecej – głównie ze względu na różnice w gospodarkach hormonalnych obydwu płci. U panów jest…
CZYTAJ

Domowa granola z mlekiem waniliowym

Domowa granola z mlekiem waniliowym - Przepis poleca Robert Muzyczka, Szef Kuchni Dworu Korona Karkonoszy Składniki: - miód 3 łyżki - płatki…
CZYTAJ

Infekcja zęba u dziecka? Poznaj 7 niepokojących objawów

Ból głowy, gorączka, rozdrażnienie i brak apetytu, to objawy, które mogą towarzyszyć wielu chorobom. Jednak, jeśli oprócz nich, pojawią się…
CZYTAJ

Wakacyjny niezbędnik – te produkty zabierz ze sobą w podróż!

Wakacyjny niezbędnik – te produkty zabierz ze sobą w podróż! Na wyjeździe czy w podróży potrzebujesz ze sobą mieć tylko…
CZYTAJ


ZDROWIE

VIEW ALL

Magnez – niedobory w diecie Polaków i ich konsekwencje. Jak możemy im zapobiec?

Magnez jest jednym z najważniejszych składników mineralnych. Wykazano, że bierze udział aż…
CZYTAJ

Prowadzisz samochód? Dowiedz się, jak latem zadbać o jakość i komfort widzenia

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wymagającymi warunkami dla kierowców są upał,…
CZYTAJ

Alergia zdemaskowana – Badania pomocne w diagnostyce alergii

Alergia to problem powszechny i szczególnie doskwierający o tej porze roku. Jakie…
CZYTAJ

Wyciągi roślinne złagodzą skutki słońca

Mimo, iż nadmierna opalenizna stała się passe, nadal wiele osób zagrożonych jest…
CZYTAJ

Barwione soczewki okularowe – modny gadżet lepszy komfort widzenia

Coraz częściej zauważyć można osoby, które nie tylko na plaży czy stoku,…
CZYTAJ