Wpływ wody na nasz organizm. Bez wody nie ma życia!



Aby nasze ciało było zadbane, a nasza sylwetka zgrabna należy zwrócic uwagę na dietę i na to co jemy i jaki tryb życia prowadzimy. Sięgnijmy po to co oferuje nam sama natura czyli warzywa, owoce oraz rośliny. Mają one bowiem duży wpływ na nasze ciało i organizm. Wiele roślin ma zbawienny wpływ na nasz organizm oraz zawiera naturalne składniki potrzebne dla naszej skóry. Marchew, ziemniaki, zioła, pietruszka czy wiele innych posiadają to czego nam potrzeba.

Woda tak powszechny a zarazem tak potrzebny płyn dla naszego organizmu, stanowi większa częśc wszystkich żywy organizmów. Ludzki organizm zawiera około 70% wody.  Przez nasz organizm przepływa stale strumień wody, który pobierany w postaci napojów i pokarmów, wydalany jest przez nerki, jelito grube oraz przez skórę. Wstrzymanie dopływu wody oznacza dla organizmu śmierc.

Woda wchodzi także w skład wszystkich komórek żywych ustroju. Dobowe zapotrzebowanie wody wynosi dla człowieka dorosłego około 2,5 litra. Dla utrzymania młodości i zdrowia korzystne może być picie zwykłej wody( o ile nie jest zanieczyszczona)w ilości około ˝ litra na czczo. Takie picie wody lub herbaty ziołowej ma decydujšcy wpływ na prawidłowš przemianź materii.

Aby dokładnie uzmysłowic sobie ważności picia wody i herbaty ziołowej, należy powiedziec kilka słów o gospodarce płynami w organizmie ludzkim. Organizmowi nie wystarcza codzienne doprowadzanie określonej ilości wody, ważną sprawą jest także aby woda została wydalana z organizmu. Nerki powinny wydzielac dziennie około 1 litra płynu w postaci moczu. Tym samym zdrowe nerki są naturalną przesłanką do prawidłowej równowagi płynów w organizmie.

Krew i płyny ustrojowe odgrywają również dużą rolę w gospodarce wodnej, przywracają automatycznie równowagę między ilością wody wypitej a ilością wody wydalonej. Krew jest między innymi „nośnikiem” rozdzielającym ją do poszczególnych organów, które aby funkcjonowały bez zarzutu, potrzebują koniecznie dostatecznej ilości płynów. Komórki naszego organizmu zatruwane ustawicznie autotoksynami „wołają”  formalnie o wodę podobnie jak usychająca roślina, która potrzebuje wody.



modanaurode.pl -  w pigulce wplyw wody na nasz organizm

Skóra i śluzówki zawierają około 90% wody. W przypadku zmniejszonej dostawy wody do organizmu, wydajnośc pracy śluzówek obniża się, śluz zagęszcza  się tworzy grudki, a co najgorsze, nabiera nieprzyjemnego zapachu. Stwierdzamy to najlepiej przy oddechu. W takim przypadku śluzówki nie SA już w stanie sprostac swemu zadaniu „łowców bakterii”, przeciwnie stają się zbiornikiem mikrobów.

Laboratoryjne badania moczu wykazały, że picie wody przyczynia się do wzmożonego wydzielania z ustroju trucizn. Warto jeszcze wspomniec o chorobach reumatycznych. Niedopałki, powstające przy przemianie materii osiadają przeważnie w stawach , powodując tam bolesne obrzęki. Przez obfitsze doprowadzanie płynów do organizmu cierpieniom tym można ulżyc. Stac się to może zwłaszcza przez picie płynów z wywarów jarzynowych np. z marchwi, selera i wywarów z ziemniaków, które neutralizują

kwas moczowy. Dodatek świeżych soków z liści pokrzywy i liści brzozowych potęgują działanie oczyszczające. Lecznicze działanie antyreumatyczne posiada także herbata ziołowa ze skrzypu polnego

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ