5 mało inwazyjnych i skutecznych kuracji wyszczuplających



W dzisiejszych czasach dbanie o zdrowy wygląd i szczupłą sylwetkę staje się coraz modniejsze. W celu zrzucenia zbędnych kilogramów, wiele osób decyduje się nawet na metody chirurgiczne. Okazuje się jednak, że operacje kosmetyczne, np. liposukcję, można z powodzeniem zastąpić mniej inwazyjnymi i bezpieczniejszymi zabiegami wyszczuplającymi.

 

Niewłaściwa dieta, ciągła praca w trybie siedzącym, brak aktywności fizycznej – to najpopularniejsze przyczyny nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dodatkowe kilogramy najczęściej pojawiają się w okolicach ud, brzucha, pośladków czy też pleców. A praktyka pokazuje, że nie z każdej ze wspomnianych partii ciała da się łatwo wyeliminować zbędne centymetry. Niekiedy nawet zmiana trybu życia na zdecydowanie zdrowszy nie da szybkich i zadowalających rezultatów. W takich okolicznościach warto sprawdzić, jakie kuracje wyszczuplające są dziś przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych.

 

Kriolipoliza – zamrażanie komórek tłuszczowych

Zabieg ten pozwala na zredukowanie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, boczków, ud, pośladków, ramion, karku czy też pleców. I co najciekawsze, kriolipoliza opiera się na działaniu bardzo niskiej temperatury. Pisząc wprost, w trakcie kuracji, która zazwyczaj składa się z około 3 wizyt w gabinecie, dochodzi do zamrażania komórek tłuszczowych. Natomiast efekty terapii są zazwyczaj widoczne po 2-3 tygodniach od momentu wykonania zabiegu.

– Kriolipoliza to nie tylko bezinwazyjna i bezbolesna kuracja wyszczuplająca. Zaletą zabiegu jest także jego dostępność praktycznie przez cały rok. Warto jednak pamiętać, iż w procesie usuwania zbędnych kilogramów kluczowe jest picie dużej ilości wody, najlepiej mineralnej, gdyż komórki tłuszczowe są wtedy szybciej wydalane z organizmu. Efektywność kriolipolizy zwiększy również lekkostrawna dieta oraz aktywność fizyczna – wyjaśnia Emilia Rechul, kosmetolog salonu kosmetycznego Qclinique.

 

Kawitacja ultradźwiękowa – nieinwazyjna liposukcja

W przypadku tego zabiegu odchudzającego wykorzystuje się działanie ultradźwięków o częstotliwości 40 kHz, które wywołują zjawisko kawitacji. Za sprawą wytworzonej w ten sposób energii dochodzi do uszkodzenia i rozbicia komórek tłuszczowych (dzięki zmianie polaryzacji błony komórkowej). W rezultacie, uwolniony z adipocytów tłuszcz zostaje przetransportowany przez układ naczyniowy i limfatyczny do wątroby, gdzie ulega przemianie materii.

Należy pamiętać, że ze względu na dbałość o zdrowie pacjenta, kawitacji ultradźwiękowej nie wykonuje się w okolicach głowy, szyi i klatki piersiowej. Niemniej, pozostałe obszary, w których często zalegają zbędne kilogramy, np. brzuch, boczki, uda, pośladki lub ramiona, można poddać tej kuracji. Ponadto, program terapii, w zależności od indywidualnych potrzeb, składa się z około 5-10 wizyt w salonie, w odstępach 2 lub 3 dni. Natomiast wykonanie jednego zabiegu, na konkretnej partii ciała, trwa 20 minut.




Karboksyterapia – medyczny CO2 na problemy skórne

Karboksyterapia jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod redukowania cellulitu, rozstępów oraz zlokalizowanego miejscowo nadmiaru tkanki tłuszczowej. A dodatkowy atut tej kuracji tkwi w zastosowaniu związku chemicznego, który występuje naturalnie w organizmie człowieka – dwutlenku węgla. Aplikacja CO2 za pomocą cienkiej igiełki przyczynia się bowiem do powstania kwasu węglowego.

Cały proces wpływa również na dotlenienie i odżywienie obszaru, który jest poddawany karboksyterapii (poprawa jędrności jest widoczna już po 1 wizycie w salonie). Co więcej, dodatkowym efektem zabiegu jest spowolnienie procesów odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

 

Mezoterapia igłowa – aplikacja substancji o działaniu lipolitycznym

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który jest najczęściej stosowany przy niwelowaniu postępujących wraz z wiekiem problemów skórnych. Niemniej, kurację można również przeprowadzić w celu wyszczuplenia i wymodelowania konkretnych partii ciała, np. podbródka, okolic kolan, bryczesów, pośladków albo boczków.

Jest tak, gdyż w przypadku tej terapii wszystko zależy od użytego preparatu. Natomiast przy redukowaniu tkanki tłuszczowej zazwyczaj wykorzystuje się substancje aktywne o działaniu lipolitycznym (zdolność rozkładania tłuszczów do wolnych kwasów tłuszczowych). W rezultacie, mezoterapia igłowa doskonale sprawdza się w walce z nieestetycznymi problemami – cellulitem oraz rozstępami. Ponadto, jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla organizmu, a jego efekty są widoczne niemal natychmiast.

 

Endermologia LPG – numer 1 w modelowaniu sylwetki?

Przez wiele osób endermologia jest uznawana za zdecydowany numer 1 w modelowaniu sylwetki, redukcji cellulitu oraz wyszczuplaniu. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się nowoczesną aparaturę LPG, która umożliwia mechaniczny masaż (podciśnieniowy) całego ciała lub wybranych obszarów, np. ud, pośladków bądź brzucha.

Niewątpliwą zaletą tej kuracji jest wzmocnienie tkanki łącznej oraz pobudzenie organizmu do szybszego usuwania ubocznych produktów przemiany materii i toksyn. Ponadto, endermologia LPG stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, jak również wyraźnie poprawia napięcie skóry (efekty widoczne już po 1 wizycie).

– Mechaniczny masaż podciśnieniowy przeprowadza się przy pomocy głowicy wyposażonej w sterowane elektronicznie rolki. Podczas zabiegu zasysany jest fałd skóry, co wpływa na ogólne zwiększenie jędrności, wydrenowanie oraz rozbicie komórek tłuszczowych. W przypadku endermologii LPG istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie ciała. Wykorzystuje się do tego jednoczęściowy kostium, który zapobiega szczypaniu skóry oraz zaciąganiu włosów – opowiada Emilia Rechul.

 

Omówione przed chwilą kuracje można wykonywać praktycznie o każdej porze roku. Jednakże, warto podkreślić, że zabiegom odchudzającym towarzyszą zarówno pewne zalecenia, jak i przeciwwskazania. W związku z tym, nie każdy będzie mógł dokonać wyboru spośród wszystkich 5 terapii wyszczuplająco-modelujących.

Przy niektórych kuracjach istotne jest również systematyczne przeprowadzanie badań, np. krwi. Pozwoli to na precyzyjne dostosowanie zabiegów do stanu zdrowia pacjenta oraz konkretnych problemów, które mają zostać zniwelowane.

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ