Ranking zabiegów medycyny estetycznej – Te zabiegi warto wykonać!



Pacjenci korzystający z usług gabinetów medycyny estetycznej często stają przed problemem, który zabieg zagwarantuje im najlepszą relację kosztów do efektów, a przy okazji będzie bezpieczny i długotrwały. Chcąc rozwiać te wątpliwości zapytaliśmy o radę eksperta – dr Andrzeja Ignaciuka, lekarza medycyny estetycznej z ponad 20-letnim stażem oraz autora pierwszego podręcznika w tej dziedzinie. Przy ocenie zabiegów wzięliśmy pod uwagę: bezpieczeństwo, efekt i długość jego utrzymywania się, koszt pełnej kuracji oraz ryzyko ewentualnych powikłań. Oto ranking polecanych zabiegów medycyny estetycznej!

 

Miejsce 1: TOKSYNA BOTULINOWA

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są stosunkowo bezpieczne, przewidywalne i nawet, jeśli pojawią się objawy uboczne, to są one przejściowe. Za to efekty wykorzystania toksyny botulinowej są wyśmienite – natychmiastowo zauważalne, bardzo naturalne i utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy.

Miejsce 2: KWAS HIALURONOWY

Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa. Skutki uboczne pojawiają się niezmiernie rzadko i są łatwo odwracalne. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego są długie i bardzo naturalne, pod warunkiem, że zabieg przeprowadza doświadczony lekarz specjalista.

Miejsce 3: ZABIEGI STYMULUJĄCE

Na trzecim miejscu znalazły się zabiegi, które można nazwać stymulującymi, a chodzi tu np. o osocze bogatopłytkowe. Aby zaobserwować ich efekt należy wykonać kilka zabiegów. Pozwalają one osiągnąć subtelne zmiany i mają raczej działanie prewencyjne, co trzeba brać pod uwagę. Jednakże na pozytywną ocenę zabiegów stymulujących wpływa jeden bardzo istotny element – wykonywane są w sposób naturalny i wykorzystują materiał autologiczny co znacząco zmniejsza ryzyko jakichkolwiek powikłań, jednocześnie kompleksowo poprawiając funkcjonowanie skóry.

Miejsce 4: MEZOTERAPIA

W wypadku mezoterapii czynnikiem zachęcającym wydaje się cena i mała ilość efektów ubocznych, jednak w trakcie tego zabiegu często wykorzystywane są różne substancje, co do których nie zawsze mamy dowody, że działają. Trudno określić, czy nie mamy wtedy do czynienia z efektem placebo, bo pacjenci równocześnie zaczynają bardziej dbać o siebie, lepiej się odżywiać. Zabieg należy też powtarzać, a efekty są subtelne.




Miejsce 5: PEELINGI

Peelingi są popularne, niezbyt kosztowne, stosunkowo powierzchowne i mają działanie naprawczo-regeneracyjne. Efekt także jest dostrzegalny. Należy jednak pamiętać, że w przypadku peelingów mocniejszych, rośnie nie tylko koszt zabiegu ale i ryzyko powikłań. Minusem jest także to, że w przypadku takich kuracji okres rekonwalescencji może trwać nawet tydzień.

Miejsce 6: ZABIEGI LASEROWE

Zabiegi laserowe dzielimy na dwa rodzaje: nieablacyjne i ablacyjne. Te pierwsze nie dają ewidentnych uszkodzeń na skórze, a efekty widoczne są natychmiast. Jednak ich efektywność jest mniejsza, trzeba ich robić kilka, a to oznacza wyższe koszty. Zabiegi ablacyjne są bardziej efektywne (wystarczy jeden, dwa zabiegi), ale też droższe i wymagają od pacjenta przynajmniej tygodnia wyłączenia z normalnego funkcjonowania, co może być kłopotliwe.

Miejsce 7: NICI LIFTINGUJĄCE

Nici weszły na rynek kilka lat temu i są mocno promowanym produktem. Ich celem jest podwieszanie tkanek oraz stymulowanie produkcji kolagenu. Efekty utrzymują się najczęściej około roku, przy czym jest to zabieg relatywnie drogi.

Podsumowując ranking należy zaznaczyć, że pacjenci powinni brać pod uwagę zarówno wartość medyczną zabiegu i bezpieczeństwo, a nie tylko czynnik finansowy. Oczywiście koszty mają znaczenie, bo nie powinny być oderwane od realiów. Jeśli zabieg jest podejrzanie tani, może być też niebezpieczny, bo istnieje obawa, że zostaną zastosowane preparaty słabej jakości. Pacjent koniecznie powinien się też upewnić, czy osoba przeprowadzająca zabieg jest do tego w pełni wykwalifikowana.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ