Magnez z witaminą B6 czasami jest niezbędny



Magnez jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jednak życie w ciągłym stresie i pośpiechu, niewłaściwa dieta, starannie obniżają jego poziom. Pojawia się ciągłe zmęczenie, czasem skurcze lub drganie powiek.

Niedobory magnezu można uzupełnić w prosty sposób, zanim skontaktujesz się z lekarzem rodzinnym. Magnez z witaminą B6 to duet, który zapewni zachowanie prawidłowego poziomu tego pierwiastka w Twoim organizmie.

 

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, ile i jakich substancji, witamin, mikroelementów jest potrzebnych do prawidłowej pracy naszego organizmu. Nikt nie zastanawia się nad tym, jak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości potasu, a przecież jego niedobór wywołuje poważne problemy w pracy serca. A to tylko zwykły potas, którego jest mnóstwo chociażby w pomidorach.

Wszyscy słyszeli o konieczności spożywania błonnika, ale tylko niektórzy wiedzą, gdzie go szukać i dlaczego trzeba zapewnić organizmowi odpowiednie jego ilości. Tak samo sytuacja wygląda z magnezem, większość osób o tym słyszała, ale jak, po co i na co… Spieszymy więc z dostarczeniem niezbędnych informacji.

 

Po co nam magnez?

Odpowiedni poziom magnezu znakomicie stabilizuje cały układ nerwowy. Umożliwia prawidłową pracę szarych komórek mózgowych, co pomaga w prawidłowym zapamiętywaniu informacji oraz usprawnia wszelkie procesy myślowe. Co więcej, to właśnie magnez zmniejsza nadpobudliwość i działa uspokajająco.

Cały układ naczyniowo-sercowy funkcjonuje prawidłowo także dzięki magnezowi, bo to on skutecznie przeciwdziała powstawaniu zakrzepów i stabilizuje pracę serca, zapobiegając w ten sposób arytmii oraz zmniejszając ryzyko wystąpienia zawału serca.

Magnez wpływa bardzo korzystnie na ściany naczyń krwionośnych, przeciwdziałając ich obkurczaniu się, co mogłoby doprowadzać do wzrostu ciśnienia krwi. Z tego powodu osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz te, u których występują schorzenia kardiologiczne, szczególnie powinny swoją dietę uzupełnić o produkty bogate w magnez.

Wszyscy wiedzą, że wapń i witamina D są niezbędne do budowy kości, ale oba te składniki muszą być wspierane odpowiednią dawką magnezu. Jednak stosując suplementację i przyjmując magnez z witaminą B6, należy zadbać o prawidłową równowagę wszystkich tych pierwiastków. Z reguły zaleca się zwiększenie ilości wapnia w diecie.



Dieta, suplementacja i przyswajalność magnezu

Aby zapewnić odpowiedni poziom magnezu, trzeba właściwie komponować swój jadłospis. Powinny się w nim znaleźć: kasza gryczana, warzywa strączkowe, kakao, czekolada i orzechy. Całkiem duże ilości tego pierwiastka znajdziemy też w szpinaku, rybach, w żółtych serach i w bananach.

Problemem może być natomiast zdolność samego organizmu do przyswajania magnezu. W przypadku suplementacji często stosuje się magnez z witaminą B6 w duecie, bo ta ostatnia właśnie zwiększa zdolność do wchłaniania tego pierwiastka.

Natomiast trzeba wiedzieć też, że w codziennym sposobie żywienia, magnez jest znacznie lepiej przyswajalny w towarzystwie białka zwierzęcego, więc jeśli jemy kaszę gryczaną to razem z pulpetami mięsnymi lub z gulaszem. Z kolei soki owocowe czy alkohol obniżają naturalną zdolność organizmu do wchłaniania magnezu

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ

Przepis na owsiany pudding chia z kaszką i owocami – dla małych i dużych miłośników zdrowych przekąsek!

Roślinny pudding chia z mlekiem owsianym, kaszką owsianą i owocami to świetna opcja na śniadanie lub zdrową przekąskę w ciągu…
CZYTAJ

Dieta dla zestresowanych – co jeść, aby zmniejszyć napięcie nerwowe?

To, co jemy, wywiera ogromny wpływ nie tylko na nasze zdrowie fizyczne, ale także na funkcjonowanie mentalne. Wybór odpowiednich składników…
CZYTAJ

Make-up no make-up trendem wiosny Pielęgnacja i makijaż w duecie

Wiosna to czas, gdy na scenę wkraczają nowe makijażowe trendy. W tym roku jednym z kluczowych stylów makijażu jest make-up…
CZYTAJ

Multiplikacja korzyści dla anti-agingu Jak działa potrójny kwas hialuronowy?

Potrójny kwas hialuronowy to król anti-agingu i regeneracji skóry. Jego popularność w kosmetyce zabiegowej nie gaśnie. To zdecydowanie nie dziwi,…
CZYTAJ

Autorskie receptury i opatentowane składy Badania oraz rozwój suplementów diety

Współczesna dieta zachodnioeuropejska, szczególnie w okresie zimowym, bywa uboga w naturalne źródła niezbędnych, nienasyconych kwasów omega-3 – tłuste ryby morskie…
CZYTAJ

Kaszotto z warzywami

Doskonały pomysł na lekki obiad czy kolację. Łączy w sobie sycącą kaszę z soczystymi pomidorami malinowymi, cukinią oraz papryką. Smacznie,…
CZYTAJ

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita grubego. Ten złośliwy nowotwór jest drugim – po…
CZYTAJ

Hej, chcesz coś z Avonu? Artystka i ambasadorka marki – Cleo – dołącza do grona Konsultantek!

Po ogłoszeniu Cleo nową ambasadorką marki Avon, przyszedł czas na kolejny elektryzujący news! Wokalistka dołącza do grona Konsultantek, aby realizować…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Rak jelita grubego może przez wiele lat nie dawać objawów. Profilaktyka jest ważna!

Każdego roku w Polsce około 18 tys. osób słyszy diagnozę: rak jelita…
CZYTAJ

Milion. Aż tyle osób choruje w Polsce na niewydolność serca. Jak skutecznie diagnozować tę śmiertelną chorobę? 

- Niewydolność serca to stan, w którym serce nie jest w stanie…
CZYTAJ

Sen dobrem luksusowym. Co zrobić, by w końcu się wyspać?

W Światowym Dniu Snu eksperci przypominają, że zdrowy sen jest szczególnie ważny…
CZYTAJ

Okulary progresywne – jak działają i kto powinien ich używać?

Wraz z upływem lat, komfortowe widzenie obiektów znajdujących się w różnych odległościach…
CZYTAJ

8 marca 2024, mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi. Prof. Andrzej Bochenek, który wielokrotnie operował z prof. Religą wspomina tą wybitną postać

8 marca, 2024 roku mija 15 lat od śmierci prof. Zbigniewa Religi,…
CZYTAJ