Nowa metoda leczenia żylaków – pokaż nogi tego lata!



W lato ukrywasz nogi do ostatniej chwili? Nosisz długie spodnie, bo wstydzisz się pokazać łydki utkane siateczką żylaków? Zupełnie niepotrzebnie. Istnieje bowiem metoda pozwalająca zamykać nieestetyczne naczynka szybko, bezboleśnie i bez konieczności noszenia pończoch uciskowych.

 

Żylaki potraktuj poważnie

Żylaków i pajączków nigdy nie należy lekceważyć. Są pierwszym sygnałem, że krążenie w naszym organizmie nie przebiega prawidłowo. Takie dolegliwości jak ból, swędzenie, uczucie ciężkości lub zmęczenia, opuchlizna czy skurcze nóg, powinny skłonić nas do odwiedzenia lekarza. Jeśli się na to nie zdecydujemy, problem może narastać. Jeżeli pacjent zgłosi się do mojego gabinetu szybko, często problem dolegliwości można usunąć stosując odpowiedzie leki bądź pończochy uciskowe – mówi chirurg, lek. med. Jarosław Rosochacki ze Szpitala LUX MED Puławska w Warszawie.

Gdy mam do czynienia z przewlekłą niewydolnością żylną, która objawia się żylakami mogę zaproponować już tylko zabieg chirurgiczny, na przykład obliterację falą radiową lub zamykanie pni żylnych klejem – VenaSeal. Interwencja chirurgiczna jest w tej sytuacji najbardziej skutecznia i pozwala zamknąć chore żyły i usprawnić przepływ krwi. 

Leczenie żylaków bez bólu

Obecnie najbardziej innowacyjną metodą leczenia żylaków jest VenaSeal. Jej skuteczność i bezpieczeństwo potwierdziły badania kliniczne przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Na czym polega metoda VenaSeal? Najpierw pacjenci są kierowani na obrazowe badanie ultrasonograficzne nóg.

Na podstawie wyników lekarz dobiera najlepszy sposób leczenia zmienionych chorobowo żył. Terapia opiera się na ograniczeniu lub zatrzymaniu wstecznego przepływu krwi przy pomocy specjalnego kleju medycznego. Klej zasklepia żyły i kieruje krew do pobliskich, zdrowych naczyń.



Zalety metody VenaSeal

VenaSeal opiera się na prostym i bardzo efektywnym sposobie działania – wyjaśnia dr Rosochacki. Ogromną zaletą tej terapii jest błyskawiczna rekonwalescencja, brak ograniczeń do wykonania zabiegu w zależności od pory roku oraz zredukowanie do niezbędnego minimum przymusu noszenia pończoch uciskowych, co chwalą sobie wszyscy moi pacjenci i trudno im się dziwić – tłumaczy.

Warto dodać, że przez zabiegiem pacjent znieczulany jest miejscowo, nie odczuwa więc bólu, a po zakończeniu terapii może od razu powrócić do swoich codziennych czynności. Równie ważny jest fakt, że VenaSeal, w przeciwieństwie do niektórych popularnych metod, nie zostawia śladów nacięć lub nakłuć po interwencji chirurga, a przecież estetyka wyglądu nóg jest przy występowaniu żylaków szczególnie ważna. Decydując się na ten zabieg szybko przywrócisz nogom zdrowy wygląd. I przestaniesz w końcu unikać noszenia spódnic i krótkich spodenek w cieplejsze dni!

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ