Plastyka intymna fanaberia czy konieczność ? Plastyka okolic intymnych czyli vaginoplastyka, labioplastyka, hymenoplastyka…



Możemy wyodrębnić trzy podstawowe powody dla których kobiety poddają się korekcie plastycznej okolic intymnych.

Pierwszą grupę stanowią kobiety u których doszło do uszkodzeń, zmian w wyniku porodu czy uszkodzeń mechanicznych np. gwałtu.

 

Dosyć często jeszcze niewłaściwe lub niestaranne szycie po porodzie prowadzi do nieestetycznego wyglądu lub co bardziej bolesne w skutkach, uszkodzenia narządów i dysfunkcji. W tego typu przypadkach wykorzystujemy min.

Vaginoplastykę – zabieg polegający na poszerzeniu lub zwężeniu wejścia do pochwy. Poprawianie blizny po nacięciu krocza, ponieważ mogą one ciągnąć, powodować dyskomfort a nawet ból podczas stosuku.

Wykonuje się również zabiegi polegające na odmładzaniu i uelastycznianiu mięśni pochwy, prowadzi to do poprawy napiecia mięsni pochwy, zwiekszenia siły i kontroli ich kurczenia się.

Drugą grupę stanowią kobiety których natura obdarzyła zbyt hojnie.

Przerost warg sromowych utrudnia codzienne funkcjonowanie jak i dyskomfort życia intymnego. Narząd jest bowiem bardziej narażony na otarcia, uszkodzenie, powoduje też że kobieta czuje się bardzo niekomfortowo w stroju przylegającym do ciała w miejscach publicznych a w szczególności na basenie lub plaży. Wykorzystuje się tutaj labioplastykę, polegającą na pomniejszeniu nienaturalnie przerośniętych warg sromowych mniejszych lub powiększenie nierozwiniętych warg sromowych większych.



  • Trzecia grupa to kobiety poddające się zabiegom z powodu mody lub braku akceptacji wyglądu własnych narządów płciowych.

    Rozwoju ginekologii plastycznej nastąpił wraz ze wzrostem, rozpowszechnieniem depilacji okolic intymnych. Im bardziej odsłaniamy te partie ciała tym też bardziej im się przyglądamy.

    Najbardziej popularna obecnie w USA jest estetyka Barbie, która polega na takiej korekcie warg sromowych aby je jak najbardziej schować, moda ta dociera także już do Polski. Popularnością cieszą się zabiegi polegające na ujędrnianiu tych okolic za pomocą Pelleve (fal radiowych).

    Sporym zainteresowaniem ciesz się także rekonstrukcja błony dziewiczej. Hymenoplastyka na świecie wykonywana jest z powodów religijo-kulturowych, psychologicznych (gwałt) a także w celu wprowadzenia w błąd potencjalnego partnera który może być na tym tle szczególnie wyczulony. Z kolei liporedukcja to zabieg odsysania tłuszczu ze wzgórka łonowego.

    W tej chwili zabiegi inwazyjne, gdzie następuje usunięcie lub naruszenie ciągłości tkanki, przeprowadza się przynajmniej w klinikach na wysokim poziomie, za pomocą fali radiowej. Przy użyciu tej metody cięcia są równe, precyzyjne, rany goja się szybciej niż przy użyciu lasera lub elektrokoagulacji ponieważ ciało jest w mniejszym stopniu uszkodzone.

    Jak każde zabiegi plastyczne, nie należą do tanich, czy są skuteczne, owszem, te korygujące uszkodzenia, rozciągnięcia narządów płciowych zdecydowanie poprawiają jakość życia intymnego. Natomiast te czysto estetyczne poprawiają kobiecą samoocenę co również jest nie bez znaczenia.

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ

Polacy wybrali – oto nowy król wielkanocnych wypieków!

W tym roku to sernik jest ulubionym ciastem Polaków na Wielkanoc Jeszcze dwa lata temu mazurek był niekwestionowanym królem wielkanocnych…
CZYTAJ

4 nieoczywiste fakty o diecie ketogennej

Dieta ketogenna najczęściej kojarzy się z siłownią czy odchudzaniem. Tylko 11 proc. Polaków wie, że jest ona niefarmakologiczną metodą leczenia…
CZYTAJ

Radosna Wielkanoc z HARIBO

W czasie Wielkanocy na stołach i w koszyczkach królują kolorowe jajka, kurczaczki i zajączki. Znajdziemy je także w limitowanych produktach…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność,…
CZYTAJ