Pielęgnacja i farbowanie włosów.



Wiosenne pokazy zdominowały, rudy i blond. Odpowiednio dobrane odcieniem do karnacji potrafią odmienić o „180 stopni” są jednak dość trudne do osiągnięcia.

Rudy zawsze był kolorem odważnym i intrygującym, w tym sezonie najmodniejsze są odcienie ciepłe, rdzawe w odcieniach terakoty. Najczęściej kolor ten jest odpowiedni dla osób, które dobrze się czuja i wyglądają w blond fryzurach. Jasne włosy są poza tym lepszą bazą dla koloru, najłatwiej na nich uzyskać pożądany odcień.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Blond to kolor, o którym marzy wiele kobiet, ale brutalna prawda jest taka, że nie wszystkim marzącym jest w nim dobrze.

W tym sezonie jest zdecydowanym faworytem, zwłaszcza odcień miękki, złotawy. O ile z rudością jesteśmy sobie w stanie sami poradzić o tyle, z blondem z reguły nie. W profesjonalnych gabinetach fryzjerskich miesza się najczęściej kilka kolorów, aby uzyskać odpowiedni odcień do karnacji. Jeżeli już uda nam się uzyskać wymarzony odcień warto o niego zadbać. Odżywki, maski, szampony pozwalają na pielęgnację i utrzymanie koloru, ponieważ składniki w nich zawarte hamują utlenianie koloru.

Zmorą każdej koloryzacji są odrosty, na szczęście są już sposoby niewymagające nakładania farby na całe włosy i dość proste w użyciu. Są to maskary fryzjerskie, jest to rodzaj zmywalnej, szybkoschnącej farbki. Jest praktyczna w użyciu, nie skleja włosów i utrzymuje się do kolejnego mycia.

Dla odważnych i potrzebujących odrobiny szaleństwa styliści polecają w tym sezonie kolorowe pasemka. Można je zrobić bez kłopotu w domu w zaledwie kilka minut i bez problemu zmyć. Zanim nałożymy taką farbę warto zabezpieczyć włosy warstwą lakieru. Color Bug to ciekawe w kolorystyce, pastelowe farby do włosów.




Zanim jednak przystąpimy do koloryzacji warto zadbać i odpowiednio przygotować włosy do zabiegu. Niestety okres jesienno- zimowy nie sprzyja poprawie kondycji włosów, okrycia głowy, suche powietrze, ogrzewanie, klimatyzacja powodują, że włosy stają się matowe, tracą połysk, sprężystość.

Warto sięgnąć po witaminy i maski odżywcze do włosów, bardzo dobrym rozwiązaniem są zabiegi pozostawione na włosach na noc. Specjaliści radzą, aby w czasie wiosennej regeneracji zredukować stylizację z użyciem mocnych preparatów do stylizacji, lokówek czy prostownic.

Twoje włosy zasługują na odrobinę czułości i luksusu, zafunduj im maseczkę ze zmiksowanych: avocado, miodu, oliwy, cytryny. Odżywi i zrelaksuje skórę oraz nabłyszczy włosy. Płynny jedwab czy kreatyna zastosowana na suche lub wilgotne włosy to także zabieg poprawiający kondycję włosów.

Najbezpieczniejszym sposobem na uzyskanie upragnionego koloru jest oczywiście sprawdzony fryzjer, ale jeżeli zdecydujemy się na koloryzację w zaciszu domowym specjaliści polecają produkty do koloryzacji firm, Inoa, L’Oreal, produkty organiczne Simply Organic czy ziołową koloryzację Herbatint.

Wypadanie włosów na wiosnę to proces naturalny o ile nie wypada ich zbyt wiele. Po zimie organizm jest osłabiony, brakuje witamin i mikroelementów. Ważne, aby oprócz działania z zewnątrz nie zapominać o dostarczeniu właściwych składników odżywczych od wewnątrz. Zdrowa, zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta to podstawa.

Zanim jednak odzyskamy bujną fryzurę możemy trochę popracować na objętością, która optycznie poprawi wygląd włosów.

Aby włosy były zdrowe i piękne należy o nie dbać przez cały rok nawet najintensywniejsze krótkotrwałe zabiegi regeneracyjne nie dadzą takiego efektu jak systematyczna pielęgnacja.

Ważne, aby przez cały rok rozsądnie aplikować preparaty pielęgnacyjne, odpowiednie farby, jak najmniej uszkadzające włosy. Przed myciem głowy nie należy zapominać o dosyć istotnej rzeczy, jaka jest rozczesanie włosów, po umyciu łatwiej je później rozczesać, nie łamią się, nie wyrywamy ich niepotrzebnie a poza tym poprawiamy krążenie skóry głowy.

Szamponu nie nakładamy bezpośrednio na włosy, ale na dłonie i rozcieramy niewielka ilość szamponu a następnie nakładamy na włosy. Delikatnie masujemy nie drapiemy paznokciami, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku. Bardzo ważne jest dokładne spłukanie szamponu z włosów, ponieważ w przeciwnym wypadku specyfik podrażnia skórę głowy a włosy są matowe.

Nakładając maski czy odżywki należy pamiętać, aby włosy lekko osuszyć, ponieważ jeżeli pozostawimy je mokre wówczas specyfik spłynie wraz z nadmiarem wody i rezultat będzie połowiczny. Specjaliści zalecają, aby do końcowego płukania używać nieco chłodniejszej wody a przy suszeniu chłodnego strumienia powietrza, powoduje to, że łuski włosa lepiej się domykają a w konsekwencji łatwiej je rozczesać i są bardziej lśniące.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ