Rekonstrukcja piersi.Wybór metody rekonstrukcji piersi, powinien być i jest indywidualny w zalezności od upodobań, może nie tyle upodobań co do warunków anatomicznych pacjentki oraz stanu jej zdrowia. W rekonstrukcji piersi wykorzystuje się silikonowe protezy, które umieszczanie są pod mięsniem piersiowym lub pod skórą.
Rak piersi to jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Nowotwór ten dotyka co 14 kobietę w Polsce. Dzięki niesutannie rozwijającej się medycynie, zwiększa się liczba Polek, które wygrwyają walkę z tym nowotworem.

Kobieta, która zachorowała na nowotwór piersi powinna pamiętć iż cały proces leczenie nie końcy się z momentem amputacji piersi i wyleczeniu nowotworu. W dalszym etapie pozostaje proces rekonstrukcji piersi.

Rekonstrukcja piersi:

Ważną sprawą jest fakt aby rekonstruowana pierś była jak najbardziej podobna do zdrowej piersi. Może nastąpić też tak iż podczas choroby stracimy obydwie piersi, wtedy najważniejsze jest aby rekonstruowane piersi były proporcjonalne do sylwetki ciała. Rekonstrukcję piersi można odtwarzać jednej operacji, w trakcie której wykonuje sie masektomię.

Bardzo często bywa jednak iż rekonstrukcje piersi wykonuje się w drugim etapie. Takie rozwiązanie podyktowane jest potrzebą poddaniu sie dodatkowego leczeniu – radioterapia. Zabieg rekonstrukcji piersi odsunięty zostaje wtedy co najmniej na 6 miesięcy po zakońeniu leczenia.
Tego typu rozwiązanie ma zalety, ponieważ możemy wtedy z większą pewnością określić iż nowotwór został wyleczony. Tego typu rozwiązanie ma też plusy w sferze psychicznej kobiet, które utraciły piersi lub pierś. Mianowicie przez ten okres, który pozostawały bez piersi, łatwiej później akceptują zrekonstruowaną pierś.

Jaka metoda rekonstrukcji piersi?:

Wybór metody rekonstrukcji piersi, powinien być i jest indywidualny w zalezności od upodobań, może nie tyle upodoban co do warunków anatomicznych pacjentki oraz stanu jej zdrowia. W rekonstrukcji piersi wykorzystuje się silikonowe protezy, które umieszczanie są pod mięsniem piersiowym lub pod skórą.

W momencie gdy nasza skóra potrzebuje wcześniejszego rozciągnięcia do tego zabiegu wykorzystuje się ekspander czyli balon, który swoim kształtem przypomina “przyszła” pierś. Rozciąganie skóry poprzez tą metodę, polega na stopniowym uzupełnianiu ów “baloniku” solą fizjologiczna, az do momentu gdy osiągniemy zakładany kształ piersi oraz jej wygląd.

Nastepnie “balonik” zamienia się na protezę silikonową. W obecnej medycynie, przy rekonstrukcji piersi wykorzystuje się tkanki własne Pacjentki. (patrz zdjęcie)
Miejsce z którego pobierane sa tkanki potzrebne do rekonstrukcji piersi, jest brzuch. Odcina się płaty z brzucha i przenosi w miejsce rekonstrukcji. Płat skóry jaki jest pobierany z podbrzusza posiada skórę i tkankę podskurną oraz naczynia krwionośne. Łączenie naczyń wykonuje sie pod specjalnym mikroskopem. Przed samym zabiegiem przeprowadzane jest badanie tomograficzne brzucha w celu prawidlowej oceny tetnic potrzebnych do prawidłowego krwienia przeszcepianego płata.

modanaurode.pl  -  rekonstrukcja piersi, miejsce pobrania plata

Z płata jakiego został nam pobrany formuje sie nową pierś. Rekonstrukcja piersi tą metoda sprawia iż pierś jest bardzo naturalna, jest ciepła, naturalnie się układa i jest bardziej proporcjonalna do drugiej piersi.
modanaurode.pl – rekonstrukcja piersi, miejsce pobrania plata
Po rekonstrukcji piersi:

Dodatkowym atutem tej metody, jest fakt iż kobiety nie mają wrażenia ciała “obcego”, też zaletą tej metody jest usunięcie zbędnej skóry z brzucha, co powduje że brzuch staje się płaski a skóra na nim naciagnięta. Po zabiegu pozostaje nisko umiejscowiona blizna, która można łatwo zamaskować pod bielizną.

Rekonstrukcja piersi tą metodą trwa około 7 godzin, zabieg ten przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Następnie hospitalizacja
wymaga około tygodnia spędzonego w szpitalu. Po rekonstrukcji piersi, rekonstruuje sie brodawkę, rekonstrukcje brodawki wykonuję się po upływie co najmniej 6 miesięcy a czasami i do roku.

modanaurode.pl  -  rekonstrukcja piersi

Rekonstrukcja piersi za pomocą tkanek Pacjentki, daje naturalny wygląd piersi. Tego typu metoda polecana jest głównie kobietom, które przeszły radioterapię. Po radioterapi skóra u Pacjentki jest cienka i mało podatna na wszczepianie implantów i może to być całkowicie niemożliwe.
modanaurode.pl – rekonstrukcja piersi
W Polsce odsetek kobiet, które się decydują na rekonstrukcję piersi nie jest większy niż 5%.

ZOBACZ TAKŻE

Pomyśl o sobie na święta! Zabiegi odmładzające, medycyna estetyczna

Choć ilość świątecznych spraw potrafi przytłoczyć każdą, nawet najlepiej zorganizowaną panią domu, warto w natłoku obowiązków znaleźć choć chwilę dla…
CZYTAJ

Jak w naturalny sposób pozbyć się rozstępów po ciąży?

Nawet 60% kobiet po urodzeniu dziecka zmaga się z problemem nieestetycznych rozstępów. Na początku mają postać czerwonych lub różowych pręg,…
CZYTAJ

Skyrnik – czyli sernik na zimno w słoiczku z wiśniami

Przepis poleca Robert Muzyczka, szef kuchni Dworu Korona Karkonoszy Czas przygotowania: 45 minut + 2 h w lodówce 8 porcji…
CZYTAJ

Polki nie chcą starzeć się z godnością

Kobiety z Europy Wschodniej znane są z tego, że zawsze starały się dbać o swój wygląd. Nawet kiedy czasy były…
CZYTAJ

Ropień zęba? Samo nie przejdzie

Można porównać go do tykającej bomby - jeśli już się pojawi, z wizytą u dentysty nie ma na co czekać.…
CZYTAJ

Kumazu – idealne dla mężczyzn!

Który facet nie marzy o bujnej i gęstej czuprynie? Niestety, nie każdy mężczyzna został pod tym względem hojnie wyposażony przez…
CZYTAJ

Naturalna pielęgnacja zimą w 3 krokach

Zima to czas, kiedy nasza skóra narażona jest na ekstremalne warunki atmosferyczne. Na łonie natury i w mieście wystawiona jest…
CZYTAJ

Zupa z ciecierzycy i zielonej soczewicy z chrupiącym dodatkiem

POSTNE, ALE NIE NUDNE – ZUPA Z CIECIERZYCY I ZIELONEJ SOCZEWICY Z CHRUPIĄCYM DODATKIEM Składniki na 4 porcje • ciecierzyca…
CZYTAJ

Zimowa recepta na blizny

Blizny powstają na skutek uszkodzenia, a następnie zasklepienia się skóry. Nowa tkanka różni się jednak od skóry właściwej kolorem i…
CZYTAJ

Zostaw KomentarzZDROWIE

VIEW ALL

Kontuzja na stoku? Instrukcja postępowania krok po kroku

Patrząc na zaśnieżone trasy narciarskie, nie da się ukryć, że nadeszła już zima. Synoptycy prognozują…
CZYTAJ

Na co zwracać uwagę przy wyborze maski antysmogowej?

Sezon smogowy w pełni. Powietrze w największych polskich miastach coraz częściej przybiera szarobury kolor i…
CZYTAJ

Nowe szanse dla chorych z zaawansowanym rakiem nerki

Kiedy usłyszała diagnozę, myślała, że to koniec. Miała 66 lat i rozsianego raka nerki z…
CZYTAJ

Farmaceuta radzi: zioła i przyprawy w świątecznych daniach

Przygotowując tradycyjne, świąteczne potrawy warto pamiętać o doborze odpowiednich składników. Wyróżniać je będzie nie tylko…
CZYTAJ

Pszczoły zadbają o nasze zdrowie

Pszczoły to jedne z najpracowitszych i najwartościowszych stworzeń w przyrodzie. Zawdzięczamy im tak naprawdę o…
CZYTAJ