Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia-przedszkole zaprzyjaźnia z autyzmem– Nikt lepiej od rodzica nie wie, jakim wyzwaniem jest wychowywanie dziecka z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Dlatego bazując na własnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się otworzyć przedszkole terapeutyczne – mówi PANI WŁAŚCICIELKA mama 4 letniej Helenki, podopiecznej przedszkola SPEŁNIONE MARZENIA.

Już samo bycie rodzicem nie jest rzeczą łatwą, a bycie rodzicem autystycznego dziecka to prawdziwe wyzwanie. Wielu rodziców nie może się pogodzić z tym, że u jego dziecka zostało zdiagnozowane to zaburzenie. I choć autyzm chorobą nie jest, to zapewnienie pociesze odpowiedniej opieki w przedszkolu potrafi sprawiać kłopot.

– Po zdiagnozowaniu u naszej Helenki autyzmu przez rok trwały poszukiwania placówki, która zajęłaby się dziewczynką – mówi jej mama. – I choć wiele placówek było bardzo pomocnych, żadna nie spełniała naszych oczekiwań w stu procentach a i my mieliśmy wrażenie, że nie robimy wszystkiego, co mogłoby pomóc córce. Stąd pomysł na Spełnione Marzenia, w których staramy się pomagać dzieciom i rodzicom oraz… zaprzyjaźnić z autyzmem.
4 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
2 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6

modanaurode.pl -strefa-niskich-cen
Hospicjum Dziecięce w Warszawie

modanaurode.pl zdrowe zeby aparaty ortodontyczne implanty mostki
modanaurode.pl wszystko o pielegnacji wlosow
3 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
W przedszkolu pracują specjaliści w oparciu o uznane i autorskie programy terapeutyczne, zarówno indywidualne i grupowe.

– Rodzic nie musi wiedzieć, jaka terapia będzie dobra dla jego dziecka. To zadanie dla nas, by umiejętnie dobrać i stosować program. Zrobimy wszystko, by maluchy osiągały pełnię swoich możliwości. Także naszym marzeniem jest, by nasi podopieczni potrafili być samodzielni w takim stopniu, jak to tylko możliwe.

Proponujemy między innymi zajęcia z neurologopedą i neuropsychologiem, zajęcia z logoterapii i metody krakowskiej (która ma za zadanie wzbudzić w dziecku potrzebę mówienia lub komunikowania się), ponadto zapewniamy podopiecznym zajęcia z przedszkolnej podstawy programowej oraz zajęcia dodatkowe m.in. gimnastyka korekcyjna, zajęcia plastyczne, umuzykalnienie, język angielski.
1 przedszkole dla dzieci z autyzmem Spelnione marzenia Warszawa ul. Wyspowa 6
przedszkole terapeutyczna ul Wyspowa 6 Spelnione marzenia
Autyzm – każde dziecko autystyczne choruje zupełnie inaczej…

Autyzm ma tak wiele postaci, że prawie niemożliwym jest znalezienie dwóch osób, u których choroba miałaby taki sam przebieg. Jak podają statystyki raz na 500 urodzin przychodzi na świat dziecko autystyczne i cztery razy częściej jest to chłopiec niż dziewczynka.

Autyzm jest rozległym zaburzeniem rozwojowym, które staje się widoczne w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. Choroba rozwija się w różny sposób, ma niejednorodny charakter i przebieg. Niekiedy dziecko od urodzenia choruje, a objawy autyzmu pojawiają się niejako przy okazji istniejących problemów zdrowotnych.

Druga grupa dzieci, to takie, które do pewnego momentu rozwijają się prawidłowo – i nagle następuje zatrzymanie tego procesu. W ciągu kilku dni dziecko przestaje mówić, chociaż potrafiło wypowiadać już całe zdania. U innych dzieci zaburzenia rozwijają się stopniowo i powoli. Ten rodzaj autyzmu może być najtrudniejszy do zdiagnozowania, gdyż symptomy mogą być uznawane za naturalny rozwój dziecka (np. rodzice nie martwią się, że synek nie mówi, bo przecież chłopcy zaczynają mówić później niż dziewczynki).

Mimo zróżnicowanego charakteru i występujących z różnym nasileniem objawów autyzmu u wszystkich dzieci można zaobserwować:

-wycofanie się z kontaktów społecznych
-brak akceptacji zmian w otoczeniu
-skłonność do powtarzania pewnych czynności i zachowań.
Niezwykle ważna jest wczesna diagnoza i odpowiednia terapia .

Przedszkole Terapeutyczne “Spełnione Marzenia” oferuje programy terapeutyczne dostosowane indywidualnie do każdego dziecka, zajęcia z neuropsychologiem, neurologopedą, logoterapię, dogoterapię, terapię sensoryczną, zajęcia metodąruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, terapię ręki oraz terapię metodą krakowską.

Metoda Krakowska jest systemową terapią funkcji poznawczych dzieci z różnymi zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Powstała dzięki wieloletnim doświadczeniom terapeutycznym oraz badawczym zespołu związanego z Katedrą Logopedii w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz Zespołu Diagnozy i Terapii Języka. Podstawowym założeniem metody jest stymulacja rozwoju intelektualnego dziecka.

Budowanie systemu językowego (czasem jedynie w formie komunikacyjnej) umożliwia nie tylko komunikację, opisywanie i wyjaśnianie świata, ale także budowanie własnej tożsamości.

Metoda ta szczególnie polecana jest dzieciom:

– z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
– z alalią i afazją dziecięcą
– z Zespołem Aspergera
– z porażeniem mózgowym
– z Zespołem Downa
– z niezakończonym i opóźnionym rozwojem mowy
– zagrożonym dysleksją
– zagrożonym autyzmem
Metoda Ruchu Rozwijającego została opracowana przez fizjoterapeutką Weroniką Sherborne w Anglii. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego dziecka i w terapii zaburzeń rozwoju.

Zadaniem Metody Ruchu Rozwijającego jest rozwijanie przez ruch sprawności ruchowej, świadomości własnego ciała, przestrzeni i działania w niej a także dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywanie z nimi bliskiego kontaktu. Ta metoda obecnie jest stosowana przez wielu terapeutów pracujących z dziećmi autystycznymi.

Terapia Ręki to terapia doskonaląca umiejętności motoryki małej niezbędne do nabywania samodzielności, komunikowania się oraz precyzyjnych czynności, jak rysowanie, pisanie. W zależności od potrzeb zaczyna się masażem kończyn górnych, ćwiczeniem odruchów związanych ze sprawnością manualną, a także zabawami, które tę sprawność doskonalą.

Terapia rozwija zdolności ruchów precyzyjnych dłoni, co wiąże się ze wzrostem możliwości komunikacyjnych, rozwojem mowy oraz jest niezbędnym elementem do wykonywania czynności samoobsługowych. U dzieci z nadwrażliwością dotykową terapia ręki pozwala na kontakt z różnego rodzaju materiałami (szorstkimi, mokrymi, zimnymi, klejącymi) dzięki czemu poprzez zabawę dziecko zaczyna je akceptować.

Ma to ogromne znaczenie, gdyż dzieci poznają świat w dużej mierze przez dotyk i unikanie kontaktu dotykowego ogranicza możliwości rozwoju dziecka i czyni świat niebezpiecznym i nieprzewidywalnym miejscem (możliwość zetknięcia się w każdej chwili z bodźcem nieakceptowanym przez dziecko).
Przedszkole “Spełnione Marzenia” zaprasza również na zajęcia w ramach świetlicy terapeutycznej:

Warsztaty Teatr Improwizowany.

Formuła zajęć toautorski program oparty na otwartych improwizacjach, ćwiczeniach ruchowych, scenkach aktorskich, kreatywnym pisaniu.

Warsztaty fotodokumentalne

Podczas warsztatów budujemy opowieści fotograficzne o nas samych i o świecie, który nas otacza. Będziemy też poznawać historie innych: najbliższych, sąsiadów, mieszkańców okolicy.

Formuła zajęć: zajęcia warsztatowe z aparatami w plenerze, wyjścia fotograficzne do wybranych miejsc, analizy prac fotograficznych, mini wykłady.

Rodzinne warsztaty artystyczne

Do pracy warsztatowej wykorzystujemy wyobraźnię i kreatywność uczestników. Uczymy się wyzwalać swoją kreatywność, współdziałać w grupie, ujmować kreacyjnie własne myśli i wyrażać artystycznie swoje emocje.
Przedszkole Terapeutyczne Spełnione Marzenia

ul. Wyspowa 6, 03-687 Warszawa

Tel.: 604 301 306, 22 254 29 22.

www.marzenia.waw.pl lub przedszkoleterapeutyczne.pl

ZOBACZ TAKŻE

Mężczyzno, nie bój się badań endoskopowych!

Badania endoskopowe, służące profilaktyce i wykryciu raka jelita grubego, to często mocno marginalizowany temat przez wielu mężczyzn. Przekonani o swoim dobrym…
CZYTAJ

Jak nie dać się jesiennemu przesileniu? Mamy niezawodne sposoby

Nie ma co ukrywać – przed nami trudny i wymagający czas. Zmiana pory roku, a co za tym idzie i…
CZYTAJ

Probiotyki dla zdrowia jelit… i zębów? Zadbaj o nie jesienią

Probiotyki to niezbędny element jesienno-zimowej profilaktyki. Nie tylko dbają o zdrowie jelit i wzmacniają układ odpornościowy, ale coraz częściej ukazują…
CZYTAJ

Czy prezbiopia jest chorobą?

Czy prezbiopia jest chorobą? Jakie są objawy prezbiopii i czy można jej zapobiec? Niestety trzeba jasno powiedzieć, że prezbiopia jest…
CZYTAJ

Zakrzepica – groźniejsza niż myślisz

Zakrzepica – groźniejsza niż myślisz. Jest dość popularnym zaburzeniem i może przydarzyć się w każdym wieku. Potrafi bardzo długo nie…
CZYTAJ

Piąty miesiąc ciąży, czyli półmetek ciąży – zmiany zachodzące w organizmie mamy

Piąty miesiąc ciąży, czyli półmetek ciąży – zmiany zachodzące w organizmie mamy oraz jak rozwija się maluch - opisuje Monika…
CZYTAJ

Dbaj o serce masz tylko jedno!

Dbaj o serce masz tylko jedno! Dowiedz się, jak dbać o serce, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i kondycją. Choroby…
CZYTAJ

Panowie, nie wstydźcie się! Badanie prostaty może uratować Wam życie

Panowie, nie wstydźcie się! Badanie prostaty może uratować Wam życie. Raka prostaty co roku diagnozuje się u ponad 15 tys.…
CZYTAJ

Motywacja – kluczem do sukcesu

Motywacja pobudza nas do działania. Dzięki niej jesteśmy bardziej produktywni i lepiej koncentrujemy się na naszych zadaniach. Mamy więcej energii…
CZYTAJ

Przebarwienia posłoneczne – jak sobie z nimi radzić?

Przebarwienia posłoneczne – jak sobie z nimi radzić? Wakacje to niełatwy czas dla naszej skóry. Częsta ekspozycja na silne promieniowanie…
CZYTAJ

Eko pielęgnacja włosów równie skuteczna jak tradycyjna? To możliwe!

Bardzo silnym światowym trendem rynkowym jest naturalność i ekologiczność. Ogromnie wzrosła świadomość konsumentów, którzy coraz bardziej zdają sobie sprawę ze…
CZYTAJ

Najnowsza innowacja marki Persil: żel i kapsułki Premium – najlepszy Persil!

Od lipca br. konsumenci w Polsce zyskali wyjątkową szansę poznania zupełnie nowej formuły Persil, która zapewnia najlepszy efekt prania wśród…
CZYTAJ


ZDROWIE

VIEW ALL

Mężczyzno, nie bój się badań endoskopowych!

Badania endoskopowe, służące profilaktyce i wykryciu raka jelita grubego, to często mocno…
CZYTAJ

Czy prezbiopia jest chorobą?

Czy prezbiopia jest chorobą? Jakie są objawy prezbiopii i czy można jej…
CZYTAJ

Zakrzepica – groźniejsza niż myślisz

Zakrzepica – groźniejsza niż myślisz. Jest dość popularnym zaburzeniem i może przydarzyć…
CZYTAJ

Dbaj o serce masz tylko jedno!

Dbaj o serce masz tylko jedno! Dowiedz się, jak dbać o serce,…
CZYTAJ

Panowie, nie wstydźcie się! Badanie prostaty może uratować Wam życie

Panowie, nie wstydźcie się! Badanie prostaty może uratować Wam życie. Raka prostaty…
CZYTAJ