Nici liftingujące – jeden zabieg, kilka okolic



Medycyna estetyczna cały czas się rozwija. Dawniej, aby usunąć zmarszczki na czole, wymodelować owal twarzy oraz podnieść biust i pośladki potrzeba było kilku zabiegów. Teraz, za pomocą nici liftingujących, można skorygować właściwie każdą okolicę ciała. Na co jednak należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na tę metodę odmładzania? – wyjaśnia dr Urszula Brumer, ekspert medycyny estetycznej.

Rodzajów nici liftingujących jest co najmniej kilka. Które wybrać?

Wszystko zależy od tego, jaką okolicę ciała chcemy poprawić. Dostępne są nici: proste, skręcone (screw), a także te z haczykami. Jeśli marzymy o tym, by pozbyć się obwisłości policzków, czyli tzw. „chomików”, dobre będą nici z haczykami, które podciągają skórę twarzy i ją modelują, zastępując tym samym lifting chirurgiczny. Natomiast z problemem drugiego podbródka, powstałego na skutek wiotkości skóry, można się uporać za pomocą nici skręcanych, tzw. screw.

Te ostatnie polecane są wtedy, kiedy chcemy jednocześnie zlikwidować dwa problemy: wiotczenia skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Nici skręcane mają bowiem to do siebie, że działają niczym sprężyna, skutecznie ściągając nadmiar skóry. Ale to nie wszystko. Dodatkowo mają delikatne działanie lipolityczne, czyli rozpuszczają nagromadzony tłuszcz.

W jakich przypadkach stosuje się więc nici proste?

Najlepiej wtedy, kiedy chcemy usunąć drobne zmarszczki, te wokół oczu lub na cienkiej skórze szyi. U młodszych osób, które nie borykają się jeszcze z problemami wiotkiej skóry, bardzo dobrze działają na delikatne modelowanie policzków. Czasami zabieg ten łączy się z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym, które działa rewitalizująco-odświeżająco lub z terapią komórkami regenerującymi i macierzystymi, które całościowo i spektakularnie odmładzają skórę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb pacjenta.

Ale nici nie są wykorzystywane tylko na twarz…

To prawda. Coraz częściej stosuje się je właściwie na całe działo. Dają doskonałe efekty, kiedy pacjentka chce sobie usunąć obwisłe „motylki” na dolnej części ramion, a także podnieść pośladki czy biust. Ważne jest, że skóra po zabiegu z nićmi automatycznie się podnosi i zaczyna optycznie lepiej wyglądać. Nie można jednak mylić zabiegu z nićmi z zabiegiem wypełniania piersi tłuszczem. Nici rozprawiają się z wiotkością skóry, ale dzięki nim biust nie staje się większy.




Podobno nici zastępują nawet toksynę botulinową typu A, stosowaną dotąd na wygładzenie czoła?

Zacznę od tego, że czoło jest w ogóle bardzo trudną okolicą do odmładzania. Stosowało się i wciąż stosuje się na tę okolicę botulinę, aby pacjent przestał się marszczyć. Toksyna botulinowa typu A osłabia jednak mięśnie. Tracą one na swojej objętości, przez co dochodzi do ubytków tkanki podskórnej. Słowem, zaczyna się psuć „rusztowanie podskórne”, co skutkuje np. opadaniem powieki.

To dlatego nici są w tych przypadkach bardziej polecane?

Zastosowanie na czoło nici PDO (nitka przy nitce) sprawia, że brwi się ładnie unoszą, zmarszczki wygładzają, a dodatkowo mamy do czynienia z działaniem stymulującym. Nici nie powodują porażenia mimiki, za to wpływają na poprawę jakości skóry „od środka”. W niektórych przypadkach, gdy mamy do czynienia z obniżeniem brwi, często mylonym z opadaniem powieki, warto rozważyć zastosowanie nici z haczykami, które te brwi uniosą.

Na co zwracać szczególną uwagę decydując się na nici liftingujące?

Przede wszystkim polecałabym te nici, które same rozpuszczają się w skórze. W przeciwnym razie zawsze istnieje niewielkie ryzyko powikłań. Nici permanentne to w końcu ciało obce, które znajduje się w naszym organizmie. W przyszłości może okazać się, że dana nitka zalegająca w skórze będzie w jakiś sposób zniekształcać twarz. Nigdy nic nie wiadomo. Dlatego właśnie zalecałabym nici samorozpuszczające się, które są nie tylko skuteczne, ale i całkowicie bezpieczne. Warto też poświęcić chwilę czasu na konsultację z lekarzem. Nie wystarczy tylko dobra technika, by poprawić wygląd twarzy pacjenta. Ważna jest też ogólna wizja lekarza, jak ta twarz po zabiegu ma wyglądać, by pacjent był w pełni usatysfakcjonowany.

Dr Urszula Brumer
modanaurode.pl Dr Urszula Brumer-fot Anna Ciupryk
Informacje o ekspercie:

Dr Urszula Brumer – lekarz medycyny estetycznej, autorka bloga www.urszulabrumer.pl oraz wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Właścicielka kliniki specjalizującej się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi „Dr Urszula Brumer Medycyna Młodości” – www.drbrumer.pl. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki pacjenta do leczenia m.in. blizn.

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ

31 marca przestawiamy zegarki. Poznaj wskazówki, które pozwolą wygrać walkę z czasem

Specjaliści zauważają, że zmiana czasu może niekorzystnie wpłynąć na naszą codzienną aktywność, głównie z powodu nagłego zakłócenia rytmu dobowego. Istnieją…
CZYTAJ

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie

Nowe ambasadorki 4.edycji kampanii #lubiesiebie to polityczka, psycholożka, aktorki i wokalistka, wszystkie mówią o potrzebie samoakceptacji , o jej roli…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy,…
CZYTAJ